Přicházím s deštěm (2009)

Aj napriek tomu že v tomto "filme", ak sa to tak dá nazvať, hrajú kvalitný herci ako Lee a Koteas, nevydržal som sa na túto SRAČKU pozerať ani pol hodinu. Na to že sa film z väčšej časti odohráva v Hong Kongu, Hung Tran zozbieral hercov z celej Ázie a nakoniec ich aj tak nechal hovoriť po anglicky, čo má úplne znechutilo a viac som sa nedokázal sústrediť na neuveriteľne nudné a infantilné scény. "Dielko" radšej ani nebudem hodnotiť, pretože odpad by nebol dostatočný.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Black Hawk Down som videl nespočetne veľa krát a aj napriek tomu som to všetko prežíval vždy odznova a odznova. Ridley Scott natočil jeden z najväčších vojnových eposov a pre mňa bez pochýb najlepší vojnový film ever. Neviem čo by som filmu vytkol, pretože všetko fungovalo perfektne a nemal som vôbec problém s rozpoznávaním postáv ako v iných filmoch. Ak by sa dalo dať filmu 10 hviezdičiek, dal by som ich 15 :)

Inujaša - Season 1 (2000) (série)

Sympatické anime ktoré si po chvíli zamilujete a možno po ďalšej chvíli aj znenávidíte. Inuyasha má veľmi originálny a aj zaujímavý príbeh. Nájde sa tu veľa charakterných postavičiek a tie od začiatku až do konca medzi sebou bojujú. A.k.a. nekonečný boj medzi dobrom a zlom a tým nekonečným bojom to myslím doslova. Preto to človeka ktorý nieje trošku viac trpezlivý minie míľami... Osobne sa mi najviac páčili epizódy z aktuálnej doby a mal som pocit že ich mohli zopár pridať. Veľmi pozitívna stránka je, že tomu nechýba humor a nasmiať sa pritom teda dá kvalitne či už vás baví sho youkai Jaken, Rin, Shippo alebo kopa ďalších. Na sa Inuyashu treba určite pozrieť..

Hrob světlušek (1988)

Tak nádherné a zároveň tak kruté. Isao Takahata sa na vojnu pripravil svojim vlastným spôsobom a ručím vám že po zhliadnutí nebudete mat dlho chuť pozerať akýkoľvek vojnový film. Čaro anime je v tom, že si autor môže dovoliť jednoducho všetko a divák sa na to namotá aj keby nechcel. Výsledkom bývajú veľké citové vydieračky, Hotaru no haka by som k nim však nezaradil pretože, je to smutné, ale takéto príbehy sa dejú po celom svete. Povinná jazda pre každého fanúšika japonských animákov a tích ktorí majú radi depky :)

G. I. Joe (2009)

Tešil som sa na poriadnu akčnú pecku, ale z toho čo som videl som mal chuť, akurát tak, grcať.. Hlúpe, prvoplánové, dopredu som si dokázal "vyveštiť" celý film. Takže je buď niečo zlé s Joeom alebo ja nadobúdam nadprirodzené schopnosti! Lepšie by to natočil aj BOLL

Až vyjde měsíc (2012)

Ďalšia genialitka od Andersona a neviem prečo, ale Moonrise Kingdom mi neuveriteľne pripomínalo Fantastic Mr. Fox.

Hard Boiled (1992)

Ak niekde začujem slová "akčný film", okamžite si spomeniem na túto megalomanskú pecku od Johna Woo. Lashou shentan patrí k tým flmom, ktoré so sebou nesú visačku kultový. Človek by si myslel, že s takou klišé zápletkou to film ďaleko nedotiahne, no a opak je pravdou. Aj keď hlavná storyline neprekypuje originalitou, režisér to pohodlne dokáže napraviť a pritlačiť tu a tam.. Po filmoch Jackie Chana určite najlepšia vec aká kedy v Hong Kongu vznikla :)

Yomigaeri no chi (2009)

Tak teraz som Toyodu ale vôbec nepochopil. Od všetkých jeho filmov sa Yomigaeri no chi tak veľmi líši a s tým vôbec nie som ako divák spokojný. Dúfam že Toyodu tá dočasná pomätenosť prejde a vráti sa na tú starú, skvelú vlnu na akej ho chce hádam každý vidieť. Rád by som na tento omyl čo najskôr zabudol..

Once (2007)

Tie 4* ktorými som film ohodnotil patria len, a len geniálnym skladbám ktoré film doslova zachraňujú. Po zhliadnutí som sa okamžite stal fanúšikom formácie The Swell Season...

Říše drog (1991)

New Jack City sa veľmi snaží hrať na niečo, čím v skutočnosti nieje. V porovnaní s ostatnými kúskami z drogovej brandže je však aspoň o ten krok lepší. Na tom majú zásluhu najmä charizmatickí herci, nejaký ten old-school rap a dosť brutálne znázornená realita, akú odjakživa prinášala ulica.