Zabiják & bodyguard (2017)

Keď na začiatku neviete, do čoho idete, beriete film vážne. Keď sa wtf momenty začnú množiť, pochopíte, že ho až tak vážne nemáte brať. Keď sa hlavní hrdinovia stretnú, začína byť film zaujímavý. Ich vzájomné podpichovačky sú tým, čo film ťahá (samozrejme okrem množstva akcie a asi najviac mŕtvych vo filme, čo som v poslednom čase videl). Príbeh pripomína klasické "buddyovky" z 90-tich rokov. Humor miestami funguje, miestami je za hranou a trápny. Takže u mňa lepší priemer, s tým, že sa nebudem brániť druhému pozretiu. Škoda, že Salma Hayek a jej postava boli...no ako to povedať...trochu nasilu. Zato SLJ super, aj rola, aj jej podanie.

Megamysl (2010)

Megamozog je ďalší z animovaných príbehov, ktoré sú založené na premise superhrdinu a jeho úhlavného nepriateľa. Aj keď sa tu role trochu premiešajú počas filmu. Problémom je podľa mňa trochu slabý scenár, film ma nevtiahol do seba a nejako zvlášť som ho neprežíval. Megamozog v porovnaní s ostatnými rozprávkami svojho žánru a druhu nijako nevyčnieva.

Úžasňákovi 2 (2018)

RÚ číslo 2 je lepšia ako jednotka. Lepší je príbeh, je vyvážením pre deti a dospelých. Stále tam však niečo chýba, kde sa žiada pritlačiť na pílu. Zato Jack Jack a najmä jeho súboj s mývalom je super.

Prokletí Midasovy skříňky (2013)

Toto mi pripadalo, že sa niekto chcel zahrať s mytológiou, tak použil "akože" fantasy. Strašne však kríva prepojenie jednotlivých záberov, z ničoho nič sa niekam vyberú (nevedno prečo práve tam). Veci sa dejú náhodne, deti chodia do zakázaných miest úplne v pohode, otvárajú si dvere ako nič, a tak ďalej. Chýba tomu logika. V závere, keď už očakávaná mytológia ako tak prichádza (priznávam, prilákalo sa slovo Midasova) a je tu šanca na vylepšenie skóre, celý film vyfučí do prázdna a domrví aj túto príležitosť.

Úžasňákovi (2004)

Mne to teda neprišlo vôbec úžasné. Najmä príbeh je nezaujímavý, toporný, vôbec ničím nezaujme.

Pařba o Vánocích (2016)

Tak si to zhrňme: máte nápad urobiť šialený vianočný večierok. Sem tam pridáte nejakú vtipnú hlášku alebo fórik, peknučkú Aniston v netradičnej roli a pozitíva končia. Ako to pri takýchto filmoch býva, niekedy sa do vtipu trafia, niekedy je to trapošina.

Rukojmí (2005)

Poznáte to: prečítate dobrú knihu a zistíte, že na jej motívy bol natočený film. Využijete teda prvú príležitosť, aby ste si ho pozreli. Nadšenie však okamžite začne upadať a vy si hovoríte: nie, takto to nebolo...toto zabudli, vynechali. prečo robí toto? toto tam nie je predsa! v knihe to to urobili úplne inak...Postupne však na to abdikujete a začnete si film užívať nezávisle a odosobnene od knihy. Keď to po konci filmu zhrnutie, tak s prižmúrenými očami ste ho schopní akceptovať.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Neviem, či to mám brať ako nepodarenú paródiu alebo pokus natočiť krimi dobrodružstvo postavené na deťoch - špiónoch. Ani jedno nedopadlo dobre.

Sněžný kluk (2019)

Počiatočnú skepsu, kde sa toho veľa nedeje, vystrieda nádherné putovanie troch detí s yetim. Krásne farebné dobrodružstvo s viacerými silnými scénami (Budha mega, navyše s parádnymi Coldplay - zimomriavky!) a fantasy nádychom.