Pryč od pece (2013)

Film, ktorý sa ťahá kľudným, pomalým tempom. Pre niekoho možno pozitívum, lepšie vykreslené postavy a vzťahy, pre niekoho zas nuda a ťahanie času. Pravdou je, že úvod a prvá cca hodina sa fakt dosť silno vlečie, potom to naberie trochu obrátky, aj keď stále len druhý rýchlostný stupeň. Poctivý thriller

V husí kůži (2018)

Obyčajná tuctová rozprávka so zopár vtipnými momentami.

Cizinec (2010)

Asi ako väčšina užívateľov - mierne sklamanie. Mal som dojem, že film má ambíciu byť niečím oveľa väčším, lepším, monumentálnejším (už len podľa obsadenia hlavnej dvojice), dopadlo to však o dosť horšie. Toporný príbeh, pritom začiatok sľuboval zaujímavé a napínavé niečo. Navyše, odohráva sa to v Benátkach, čo by mali byť ďalšie plusové body, lenže...Na Angelinu sa síce dobre pozerá, ale mám pocit, že s Johnnym im to neladí.

Metro (2013)

Film z ruskej produkcie bol príjemnou a vítanou zmenou. Metro nesklamalo, malo napätie, atmosféru. Trochu ma možno iritovalo to vybavenie a prístroje pracovníkov metra, ktoré vyzeralo ako z roku 1954.

Vražda v Orient expresu (2017)

"Toto nie", bola asi moja najčastejšia veta pri pozeraní tohto filmu. Nebudem sa ani rozpisovať, čo všetko mi prekážalo. Jediným šťastím filmu je jeho geniálna predloha. Pekný vizuál je bohužiaľ veľmi málo v tomto prípade a film nezachraňuje.

Vražda v Orient expresu (1974)

Pri Vražde v Orient exprese si treba uvedomiť, že sa nedá nehovoriť o knižnej predlohe. Tá patrí asi medzi najlepšie detektívky od Agathy Christie. Samozrejme, film ťažko hodnotiť v tomto prípade bez porovnávania s ňou. Ochudobnení ste o záverečnú pointu, čo je trochu škoda. Nie je to však chybou filmu samozrejme. Povedzme si to tak, že Vražda v Orient exprese nesklamala, čo je slušným hodnotením pre ňu. Teším sa na pozretie nového remaku.

Vzkaz v láhvi (2016)

Po úvode, v ktorom mi trvalo asi 15-20 minút, kým som sa zorientoval, sa to začalo. Ako som spomínal pri filme Žena v klietke, výborná hra s atmosférou, v druhej polovici som ti takmer poobhrýzal nie nechty, ale prsty. Výborná gradácia (scéna vo vlaku že wau), záporák tiež parádny. Severania to s týmto žánrom proste vedia.

Triky s trpaslíky (2017)

Videné so synom v kine. Slabota, pre dospeláka nič moc. Ani sranda, ani príbeh.

I dva jsou rodina (2016)

Film, ktorý vás chytí za srdce. Doslova. Kašľať na to, že ide možno o vypočítavosť a hru na city. Funguje to a to je dôležité. Veríte úsmevnej časti, veríte časti, kde Omar (paráda, nejde mu nefandiť. Asi najpozitívnejší herec súčasnosti), vychováva drobca (aj keď by sa tu dalo nájsť a vytknúť plno vecí, ale pri tom, ako plynie film, sa vám to nechce riešiť), veríte aj vážnej časti, kde prebieha súd a posledná vás zaklincuje. P. S. predsa len jedna vec, to si tá panička fakt nepamätala, že s koľkými černochmi pred 9 mesiacmi spala?

Kurýr: Restart (2015)

Kuriér po x-tý raz. Tentoraz však bez Stathama, čo je samozrejme prvá vec, ktorú si človek všimne, udrie mu do očí a bude ju hodnotiť. Je to jedno z tých pokračovaní, ktoré si chcú kúsok koláča ukrojiť z úspešnej prvej časti resp. častí. Väčšinou to bohužiaľ dopadne ako Kuriér 4 - slabým odvarom. Potešila scenéria južného Francúzska a Nice.