Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Film zde budu hodnotit jako divák nepolíbený knihou, veškeré rozdíly oproti knížce dám stranou (a prej jich bylo hodně). Od začátku se nás opět tvůrci snaží upoutat na židli a navodit atmosféru létající kamerou po krásném Novém Zélandě, pouští nám do sluchovodů líbivou hudbu a jemně nás drží v napětí před samotným drakem. Bohužel film se dá rozdělit na "JSOU V ZAJETÍ" nebo "UTÍKAJÍ SE ZAJETÍ". Ano, nic jiného se tu prakticky neděje, skupina někam neustále někam pádí bez zastavení, potom je někdo přepadne, zajme, oni utečou a tohle se opakuje pořád dokola. Místy velmi hluché, nevýrazné scény. Vrcholem celého filmu je obyvatel Ereboru, sám veliký Šmak, kterému vdechl duši užasný B. Cumberbatch svým neuvěřitelným demonickým hlasem. Zbývá nám jen čekat další rok na finále, které snad přinese kýžené ovoce a zlelší chut těch hořkých malin, které jsem dostal teď.

Insidious 2 (2013)

Čistokrevná strašárna, kde se scénami na zvýšení heartbeatu nešetří. Od minulého dílu si Wan vzal poučení ( i od Conjuring) a ubral na příšerných klišoidních záběrech ala samozavírající se dveře. Whannell je genius, vymyslet krásně časově propracovaný scénář se na hororového scénaristu jen tak nevidí. Rozdíl je patrný především v tom, že od minulého dílu jsme pořádně přiostřili a diváka nenecháme popadnout dech a častými lekačkami se mu snažíme přivodit infarkt. No, skoro se to podařilo. K dokonalosti přece jen trošičku chybělo, pár klišé věcem jsme neunikly. A taky by tomu slušela aspon ještě jedna nebo dvě pochcávací scény, které by vynahradily ten pomalý začáteční rozjezd. Škoda, že Wan už s hororama končí.

Mládeži nepřístupno (2013)

Už mám po krk lacinných INTELIGENTNÍCH komedií, kde se v půlce filmu musíme chopit kapesníčku a plakat nad velmi vážnou scénou, která v žánru komedie nemá naprosto vůbec co dělat! Tohle je čistej námrd na stůl neuvěřitelně brutálních vtipů, nad kterýma zůstává hlava stát. A to je dobře, cílem tohoto žánru je přece pobavit a rozesmát. A tahle sračka to zvládnula dokonale. Na nic si nehraje, jen utočí na bránice všech co se dívají.

Machři 2 (2013)

Pičovinka o malilinkatý level výše, než Scary Movie sága.....ale co, docela sem se zasmál.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Znásilňování mytologických příběhů pokračuje. Tentokrát jsme si kromě Thorovského zneuctění severu (cože režisér se jmenuje Thor? Jaká náhodička ehm) vzali na paškál řecko. Všem příběhům, postavám, bájným nestvůrám sme dokonale promazali prdel a šoupli tam dilda o rozloze Nového mexica. Jakožto milovník jak severských tak řeckých bájů jsem jen celý film doufal, že odněkud z lesa připetá Kratos a všem těm šulinům urve hlavy a nasere jim do krku. A to kvůli dnešní generaci vymaštěných puberťáků, kteří se více zajímají o střevní pochody gayů z one direction, šušně z Justýny Bobrové a poševní extrementy GAGA vol 2. CYRUS vznikla tahle pohádková pičovina, protože dnešní děťi jsou zkrátka DEMENTI! KUREVSKÝ HOWGH

Red 2 (2013)

Ikdyž akce, příběh a sranda je o level výše než předchozí film, dědkům tu akrobacie prostě jaksi nežerem. A o hvězdu mín díky té otravné krávě Parkerové. Kompilace akčních scén, které trochu spravují chut po nevydařené DIE HARD 5

Scary Movie 5 (2013)

V rámci scary můviček příjemné překvapení, obohacené docela nápaditými vtipy. I tak by se ale trošku trapnosti dalo odstranit. Přece jen nic se nemá přehánět.

Hunger Games (2012)

Hovnááá, Hovnáááá......všude sou jen hladová HOVNÁÁÁÁ. Takhle jednoduše by se dal zhodnotit tento velkolepý blockbuster, po kterým si tínejdžři pocumshotujou prostěradlo a zmalujou koule do modra. Nesympatická (patrně ještě panna) hlavní představitelka čumící jak koza po tříteletém gangbangu (ironicky hehe), její sekundant, který zase už jen pohledem říká "vyhulul sem více pér než ty, ty malá couro" a všichni nakonec skončí spolu. Doprdele a kde je nějaká ta slibovaná akce? Kde je propracovaný příběh varující nás před možností zkázy v budoucnu? U OPRAH V PRDELI! Za stálého míchání lejeme do hajzlu.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

No, extremní senzace se nekonala. Film po pár letech zapadne zpátky mezi tuctové nevýrazné komedie, a nic mu odtamtud nepomůže. Rogen, ačkoliv komediálně nadaný herec, ale nepředvádí nic tak funny, což by se od něj aspon dalo čekat. McBride tu předvádí jakési tvrdě-gayovské představení, Jonah Hill je zase nejteplejší ze všech (ikdyž si to ani neuvědomuje), ten černoch o kterém sem v životě neslyšel se podezřele nechová jako hard nigga, Franco....nevím co k němu říct a Baruchel jako jediný, kdo uvažuje aspon trochu logicky? Zachránil to jen buranský humor, založený na chování v extrémních situacích těchto malých hollywoodských hvězdiček.

Thor: Temný svět (2013)

Druhý díl tohoto polobožského Tchoře nám opět trošičku přibližuje marvelovský vesmír a nyní už plně chápu jedničku, proč naprosto pojebala severskou mytologii. Co naplat, že tu máme staré známé tváře když ale neumí vyčarovat na plátně nic jiného, než na co jsme zvyklí a na co všichni čekáme. Poněkud nepochopitelně zblázněný naháček nám pobíhá po Stone henge, varujíc svou prdelí před koncem světa, za který může nějaký špičatý černý Legolas se svou tekutou sračkou, jenž připomíná kraví průjmové hovno se špetkou červeného barviva a kečupu dohromady. Hlavní Tchoř se svojí bujnou kšticí opět ukazuje, že on je velemachr a všichni horníci držící v ruce kladivo (které by ovšem podle bájů neměl ani sám Thor zvednout bez svých kouzelných rukavic) jsou pod ním. BACHASPOILERJAKOPYČA......Thor si zde své kladivo pověsí na věšák, doufám že sem tímto dal zaniknout všem internetovým diskuzím o váze toho kladiva, které ani Hulk nezvednul. Pro ty co to ještě stále nechápou....pláču nad vámi.