Milujte svého zabijáka (2002)

Clooney dokazuje, že režírovat umí a že je rozhodně velkým příslibem do budoucna. Působivá vizuální stránka je jedním z hlavních aspektů skvělé atmosféry snímku, zato délka stopáže jedním z hlavních záporů. Kaufmanův tradičně výborný scénář je podpořen výtečnými hereckými výkony. Překvapivě po dlouhé době solidně zahrála i Drew Barrymore a tak nezbývá než-li se nechat vtáhnout do této životopisně mystifikační hříčky v kabátu zdánlivě obyčejného dramatu.

12 opic (1995)

Dvanáct hvězdiček za dvanáct opic bohužel udělit nejde, ale (pozor, opice přejdou po oslím můstku amatérského slohu) nic to nemění na tom, že jsou nejen vrcholem Gilliamovi tvorby, ale zároveň i nejlepším sci-fi snímkem vůbec. Tím pádem i jedno z nejlepších děl světové kinematografie. Dokonalost scénáře nezná mezí a závěr, u kterého po několikátém zhlédnutí nakonec pochopíte jeho dokonalou a optimismem povznášející pointu (ne tu evidentní, ale tu ukrytou "v druhém plánu"), již tuplem ne. A to je vše co o tomto snímku napíšu - kdo viděl jistě chápe jakou sílu a genialitu v sobě "opičky" mají. A kdo neviděl, tak pochopí až uvidí.

Road Trip (2000)

Jedna z mnoha tuctových teenegerovských komediích, které se vezou na vlně úspěchů Prciček, ale narozdíl od těch ostatních je docela i vtipná. Docela.

Starsky & Hutch (2004)

Oproti Zoolanderovi méně švihlé, méně absurdní a ostatně i méně vtipné. Zato více přístupné a vůbec celkově o dost "filmovější". Ovšem i tak spolehlivá zábava, která stojí na celkovém pojetí, hercích a těch několika "vtipech zabijácích".

Pistolníci (1993)

Kdyby byl býval Sergio Leone natočil nějaký béčkový akční buddy snímek dle mustru devadesátých let, tak by to určitě dopadlo nějak takhle. A není to jen tou úvodní scénou.

Poslušně hlásím (1957)

Poslušně hlásím, že nebýt herců (úplně všech), tak je to pomalu na dezerci od televizní obrazovky. Švejkovi to v hrané podobě nesluší, byť Hrušínskému samozřejmě ano. Švejkovi to sedne jedině v náručí Trnky.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Za tohle bych jak Adamu Sandlerovi, tak hlavně Stevenu Brillovi, ze srdce přál zažít na vlastní kůži scénku s pohrabáčem. Akorát bez toho "lokálního" umrtvení.

xXx (2002)

V záhlaví se sice píše, že xXx spadá pod žánry: "Dobrodružný/Akční/Thriller", ale pro mě je to hlavně a především pohádka. Kde jinde totiž uvidíte schopnou českou policii? Navíc přímo v akci a ne pouze uklizenou za bukem v nějaké zapadlé uličce mimo veškeré dění? No ano, nikde. Když k tomu přičteme božskou Asii (Argento, ne kontinent) spolu s koňskou dávkou nadsázky (aspoň doufám, že to není myšleno vážně), tak by se dalo i říci, že jsem to v kině přežil a vlastně se i bavil. Škoda, že to nemělo lepší akci a kratší stopáž. Pak by to možná mohla opravdu být ta adrenalinová nevázaná jízda, na kterou si to celou dobu hraje.

Choking Hazard (2004)

Když pořádný komediální zombie odvaz, tak v podobě britského Shaun of the Dead. Tohle sice také není zcela marné, dokonce jsem se i zasmál, ale celkově je to takové... domácky nijaké.