Modrý Jonatán (1990) (TV film)

Celkom divoké. Tie divadelné kulisy mi pripomenuli moje mladé roky v dramaťáku, užil som si najlepších slovenských hercov - zabávačov, avšak scenár bol dosť uletený.

Malý lord Fauntleroy (1980) (TV film)

Pre niekoho možno naivný film, ale podľa mňa pre sviatočné obdobie lepšieho niet. Ide z neho pozitívna energia.

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

Na prvý pohľad možno originálne, ale vo svojej podstate absurdné. A navyše, s červenou príchuťou v puse.

Argo (2012)

Fúha, čo povedať? Mierne sklamanie, po tých 3och Oscaroch som čakal viac - avšak táto téma je vecou americkej národnej hrdosti a preto sa Akadémii veľmi nečudujem. Film je po technickej stránke nakrútený dokonalo, Ben Affleck podáva skvelý herecký výkon. Avšak, vadili mi neprirodzené dialógy a kliošoidne naťahované napínavé scény. Argo fuck yourslef.

Bůh masakru (2011)

Napriek tomu, že väčšina zo štyroch hereckých protagonistov sú moji obľúbenci, musím skonštatovať, že tento film považujem za absurdný (nakoľko som vopred vedel, že dej filmu sa bude odohrávať prakticky v jednom byte - neskôr som sa počas celého trvania nevedel zbaviť pocitu, že scénar je k tomu umelo tlačený - v reálnom svete by sa celý problém vyriešil ani nie za 15 minút). Nakoľko všetky 4 herecké postavy mi prišli neskutočne otravné, tento niečo vyše hodinový film mi prišiel ako keby som pri ňom sedel celú večnosť.

To len zachraňujem svet (2012) (amatérský film)

Snažím sa naučiť pozerať amatérske, či študentské filmy - kde je nutné mať privreté aspoň jedno oko. Keďže nejde o profesionálny počin, nebudem hodnotiť herecké výkony, či dialógy. Námet je na slovenské pomery celkom invenčný, plný zaujímavých myšlienok (ktoré by sa hodili do úst starších hercov). Keď si pomyslím, že film bol nakrútený len na základe nadšenia niekoľkých mladých ľudí, tak výsledok je naozaj super (pre obyvateľov Kežmarku to musel byť isto zážitok). Hodnotiť však z pochopiteľných dôvodov nebudem. P.S. Na druhé zhliadnutie musím skonštatovať, že top herecký výkon podal predstaviteľ Olivera. Avšak, Sebastianova babka, to je iný element herectva - jej dve scény boli výbornym oživením celého filmu :)

Nespoutaný Django (2012)

Ako zarytý odporca celej doterajšej Tarantinovej tvorby musím vyhlásiť, že toto je konečne prvý film, ktorý sa mi od neho páčil. Síce isté nezmyselnosti, ktoré mi inak u QT vadia sa našli aj tu, avšak tu bola väčšina z nich obrátená na humor (ikeď moonwalkujúci kôň na záver už bol príliš aj na mňa). Najväčším ťahúňom snímku je Christoph Waltz, vďaka charizme jeho postavy, avšak od momentu jeho skonu už film stráca na šťave (keď sa poslednú polhodinu neudeje nič zaujímavé) a preto jednu hviezdičku uberám. Avšak veľa nechýbalo, a nemožné by sa stalo realitou - JA by som dal 5 hviezd filmu Quentina Tarantina!

Revizoři (2003)

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. A to isté platí aj o undergrounde...

Taxi 4 (2007)

Absurdne a primitivne, ale musim sa priznat, ze som sa parkrat schuti zasmial.

Ledově ostří (2007)

S veľkou dávkou nadhľadu je to dobrá paródia. Mám rád absurdný humor :)