Klub sráčů (2000)

Nemôžem si pomôcť - tento najobľúbenejší film mojich tínedžerských čias je pre mňa absolútnym kultom. Keď som si to pozrel teraz, v 24-och rokoch, tak som prvé minúty pozeral s otvorenými ústami (kvôli kultúrnemu šoku), avšak nakoniec som si film užíval s úsmevom na perách (navyše, vďaka použitej hudbe som mal príjemné nostalgické spomienky). Holt, tento film je tak zlý, až je dobrý.

Nedotknutelní (2011)

Tento film som videl pred 4mi mesiacmi, a až do dnešného dňa som uvažoval, čo k nemu napísať. Napadla mi paralela s Forestom Gumpom - takisto to je zábavný film, ktorý neurazí a je mi ľúto mu dať nižšie hodnotenie ako 5*. Avšak, také prominentné postavenie v ČSFD si podľa môjho názoru nazasluhuje - je mnoho iných filmov, ktoré majú oveľa väčšiu hĺbku.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Po prvých dieloch úvodnej série som plánoval napísať komentár asi v takomto zmysle: "Prvý seriál od Showtime, ktorý ma neoslovil". Avšak asi od polovice série som začal meniť názor, keď sa dej neustále zamotával a ja ako divák som nevedel, kde je vlastne pravda, čo ma udržiavalo v panätí a neskutočne bavilo. Avšak, vediac, že už sa nakrúca aj druhá séria som vedel, že aby mal seriál nejaký zmysel, prvá séria musí byť ukončená teroristickým útokom (či jeho pokusom). Nestalo sa tak, a pre mňa je tým pádom všetko čo príde po 1. sérii len mlátením prázdnej slamy. Nie je to prvýkrát, čo Showtime pristúpilo k niečomu podobnému (napr. Californication - tu je tiež jasné, že seriál musí byť ukončený návratom Hanka ku Karen, no narozdiel od Homelandu sa dá Hankovo kurevníctvo naťahovať dlhšie /a je to aj zaujímavejšie/, ako hrozba teroristického útoku). Avšak, Homelandu dávam šancu a svoje hodnotenie prehodnotím na konci 2. série.

Vřískot 4 (2011)

Keď som bol tínedžer, trilógia Vreskotu patrila medzi moje najobľúbenejšie filmy, ale ktovie, či by sa mi zdali tie filmy dobré aj v dnešnej dobe, keby som ich pozeral ako novinku. Možno by mi pripadali ako blbosť, podobne, ako toto zbytočné štvrté pokračovanie. Možno, že to, čo mi na tom filme vadilo bola čisto žánrová záležitosť, ale zlý scénar, béčkové dialógy a nelogické zvraty sa nedajú odpustiť žiadnemu žánru. Čudujem sa Cortney Cox, že sa do takej blbosti dala.

Maska (1994)

Existuje anglický výraz "guilty pleasure", ale rozmýšľam, či je Maska tým mojim. Totiž, ja mám tento film veľmi rád (ako snáď máloktorý iný), páči sa mi po každom ďalšom zhliadnutí (po ktorom by som mohol dávať stále nové a nové hodnotenie) a nehanbím sa za to. Mnohí cítia previnenie pri plnom hodnotení Masky, lebo sa môže zdať tak trochu jendoduchšia. Avšak keď si pomyslíme, že ide o film primárne pre deti, resp. rodinný film, ktorí ale neurazí ani dospelého diváka, tak je to vážne terno. Tých 100 minút je jedná nenútená jazda v podobe šialenej zábavy, pričom tvorcovia nezabudli ani vykresliť charakter hlavnej postavy. Jim Carrey čoby preslávený komik si získal uznanie aj vo vážnych filmoch a v Maske mal príležitosť stvárniť obe tieto polohy. Ako Stanley Ipkiss je to submisívny snílek, beznádejný romantik, ale v podstate dobrý človek. Ako Maska je to klasický bláznivý Carrey (pričom aj odporcovia jeho grimás nachádzajú ospravedlnenie pre toto správanei práve v maske). Postava sadla na mieru aj Cameron Diaz, ktorá touto snímkou vstúpila do sveta veľkého filmu. Absolútne geniálnou postavičkou je pes Milo a jeho skeče s frisbee či kľúčami nie sú prvoplánovými ale inteligentnými humornými vsuvkami. A ako čerešnička na torte: Maska a mi páči ako v pôvodnom znení, tak ja so slovenským dabingom.

Zlo mezi námi (2003)

Tento film ma dostal. Dramatický priebeh síce dáva tušiť, že to ajtak skončí happy-endom, avšak posolstvo snímky do značnej miery odráža aj môj životný postoj. Kvitujem ako skvelý herecký výkon hlavného predstaviteľa, tak aj charizmatický zjav Lindy Zilliacus, Po niekoľký raz konštatujem - mám rád škandinávsku kinematografiu.

Lepší už to nebude (1997)

Tento film ma nebavil až do chvíle, kým som nezačal vidieť v hlavnom hrdinovi samého seba.

Hlavně nezávazně (2011)

Pokiaľ chcú páni poešiť svoje nežnejšie polovičky romantickou komédiou, tak si to kľudne spolu pozrite, ale inak v tom veľký význam nevidím.

Trainspotting (1996)

Requiem za sen ma oslovil oveľa viac, v tomto filme je niekoľko hluchých miest. Takisto sa mi viac páči Aronofskeho drastické uchopenie tejto ošemetnej témy, ako Boylov tragikomický pohľad. Avšak unávam kvality tohto diela.