Donnie Darko (2001)

Keď má človek veľa času a energie, tak namiesto spánku v noci pozerá najlepšie filmy z ČSFD. Keby som si v ten istý večer nepozrel Butterfly effect (alebo si ho pozrel až po tomto filme), tak by som vedel Donnieho Darka oceniť viac (lebo je to naozaj pecka), ale takto musím skonštatovať, že predjedlo bolo lepšie ako hlavný chod. Napriek tomu 5 hviezd absolútne zaslúžených.

Osudový dotek (2004)

Fúha, ťažko hladám slova na to, čo som teraz videl. Snáď len to, že jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl.

Majestic (2001)

Darabont mal pred sebou scénar, vďaka ktorému mohol častokrát spadnúť k patetickosti, ale takmer celý čas sa jej úspešne vyhýbal (dojem trošičku kazí záver filmu). Vďaka tomuto tu máme film s fantastickou atmosférou - dovolím si tvrdiť, že dnes sa už takéto filmy nenakrúcajú. Čerešničkou na torte je skvelý herecký výkon Jima Carreyho - ten si naplno vychutnávam, lebo okrem Majesticu, Truman show a Večného svitu nemal veľa príležitosti predviesť aj svoju dramatickú polohu. Jim síce dostal dar od Boha - gumenú tvár, vďaka ktorej dokázal ťahať na piedest béčkové komédie, ale ak je niekto ešte k tomu jedným z najlepších hercov Hollywoodu - to považujem za ešte väčší dar. Pevne verím, že Jima ešte v kvalitnom filme uvidím.

Avengers (2012)

Toľko povyku kvôli "tomuto"? Dej filmu je zbytočne rozťahaný (nezaškodilo by skrátiť metráž hoc aj o celú hodinu), dojem kazia pseudodrsné hlášky akoby z béčkového filmu ("My turn!") a nepochopiteľné zvraty (Hulk najprv nedokáže svoj hnev ovládať a doslova masakruje aj vlastných a neskôr v momente, bez vysvetlenia dokáže svoj hnev nasmerovať len proti protivníkom a prakticky sám porazí hlavného antagonistu). Väčšinu z tých neuveriteľných 143och minút som sa nudil. Celkový dojem zachraňuje výborné technické prevedenie a pár dobrých scén (a vydarených vtipov).

Druhý život (2011) (seriál) odpad!

To nemá s umením, televíznou tvorbou a herectvom absolútne nič spoločné.

Podfu(c)k (2000)

Ja na tie pseudogansterky vážne nie som, preto ma necháva chladným aj celá Tarantinova tvorba. Je mi ľúto, ale ja som sa nudil.,,

Sousedská hlídka (2012)

Scenáristi si veľa práce nedali a výsledkom je nie príliš súrodý dej, keď bláznivá komédia s absurdnými prvkami prechádza do komédie romantickej a naopak. Napriek slabému scenáru som sa na niektorých scénkách (a hláškach) schuti zasmial a tak návštevu kina neľutujem. Ak by som mal film zhodnotiť jedným slovom (ktoré veľmi nerád používam) - oddychovka. P.S. Richard Ayoade zo seriálu IT Crowd boduje a celkom jasne prehráva starnúceho Stillera a Vaugha.

Tygr a sníh (2005)

Pokus Roberta Benigniniho o nakrútenie podobného filmu ako Život je krásny (s ktorým zožal v roku 1998 obrovský úspech) je evidentný. Avšak, treba poznamenať, že toto kúzlo opôtovne nezapôsobilo, aspoň nie na 100%. Vzorec je rovnaký - Benigni to v prvej polovici filmu rozbalí po komediálnej stránke (a že som sa nasmial), avšak v druhej polovici nastáva krutá realita vojny. Vo filme Život je krásny to zanfungovalo, tuto nie - azda preto, že ten prechod bol príliš drastický. Nie je to zlý film, ale niečo podobné som už v minulosti videl (a bolo to lepšie).