Goldbeater

Petr Zumr

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 21.6.2018  20:38

Jak jsem si všiml, v kině se nejlépe bavily malé děti. A to zřejmě bude jediná skupina diváků, která film ocení. Jurský svět: Zánik říše je v prvé řadě opravdu líně napsaný snímek. Scénář prvoplánově směřuje k třetímu dílu, děj je tomu výrazně podmíněn a v mnoha místech kvůli tomu působí opravdu hloupě. V jednu chvíli přijde odbočka k jakémusi rodinnému dramatu o klonech, která má fungovat jako morální obhajoba fatálního jednání jedné z postav v závěru filmu. Ale naprosto nefunguje a vyznívá jako obrovsky zbytečný nesmysl! V jiné části filmu se dozvíme, že přežít výbuch sopky v bezprostřední blízkosti je ještě jednodušší, než přežít výbuch atomové bomby v bezprostřední blízkosti, pokud se schováte do ledničky (mrk mrk). Nejnověji vytvořený dinosaurus určený pro bojové účely má mít údajně vysoce vyvinutý čich, ale ve chvíli, kdy se honí za hlavními hrdiny, ho očividně až tak vyvinutý nemá. Pokud už někomu jde opravdu o život, je vždy zachráněn zásahem v poslední chvíli (nejlépe T-Rexem nebo raptorem, přestože tyhle dva druhy způsobily v prvních dílech nejvíce úmrtí. Ha). Napětí žádné. Přísliby odklonění k hororu nenaplněny. Avšak čím tento snímek opravdu výrazně trpí jsou naprosto černobílé a tendenční postavy. Někdo je zlý a někdo je hodný. Nic mezi tím. Zlý umře, hodný přežije. Toť celá charakteristika postav. Nikdo ničím nepřekvapí. Někdo z děje znenadání zmizí a někdo je pro děj dokonce úplně zbytečný (trapně nevtipný neurotický ajťák). Bohužel mně už tohle opravdu nestačí.

• 20.6.2018  19:40
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Překvapivě velmi slušné. Tragická událost je natočena s citem a přes televizní produkci na opravdu vysoké úrovni (podobně jako nedávný Metanol). David Ondříček umí. Není to samozřejmě bez chyb. Po dějové stránce snímek zbytečně hraje na city (hlavní postava prostě musí mít těhotnou přítelkyni) a kritika doby a režimu je možná místy až zbytečně doslovná, ovšem nejde o nic, co by vyloženě vadilo. Obsazení je dobré, ale ten ostravský dialekt by zdejším hlavním hercům neuvěřil snad nikdo. Je škoda, že si tvůrci nedali více práce a neobsadili herce pocházející přímo z Ostravska. Jsou to však detaily, celkový dojem je dobrý a rozhodně budu rád, když se ČT bude pouštět do projektů v podobném duchu!

• 20.6.2018  19:20

Jednotlivé epizody sice vždy končí zrovna ve chvíli, kdy se slušně rozjedou, avšak jsou velmi napínavé, děsivé a hlavně dobře napsané. Rámcový příběh má slušný spád a Andy Nyman snímek táhne skvěle. Jedinou menší vadou na kráse je závěrečné rozuzlení, které sice je ze slabšího soudku, nicméně neurazí. Celkový dojem je pozitivní a případné pokračování by možná nebylo tak úplně od věci.

• 20.6.2018  19:12
    Polytechnika (2009)

Denis Villeneuve snímá tragické události s citem a pokorou. Výsledek je pak opravdu působivý.

• 20.6.2018  19:12

Chtěli jste někdy zažít koncert Ramones? Vyhodit školu do vzduchu? Tak hurá na Rock 'n' Roll High School! Bez jakýchkoliv debat jeden z těch nejlepších kousků z produkce Rogera Cormana. Je to vtipem nabitá a vskutku bláznivá komedie Allana Arkushe a Joe Danteho s celou plejádou kultovních herců (Mary Woronov, Paul Bartel, Clint Howard, Dick Miller a mnoho dalších) plus samozřejmě Ramones nesmí chybět! Neskutečně mě to strhlo a bavilo. Během pár dnů jsem musel dát opáčko.

• 20.6.2018  18:13
    Křižáček (2017)

Nafouknutá bublina a art v tom nejhorším a nejbolestnějším slova smyslu.

• 20.6.2018  18:08

Mít takové smrady doma, tak je taky jednou zabiju. Nicholas Cage tu bohužel notně přehrává. Zbytečně předvádí daleko většího magora, než si jeho postava žádá. Poměrně jsem se těšil na jeho interakci s Lancem Henriksenem, ale ta snad nakonec ani nestála za řeč. A když si říkáte, že už se snímek slušně rozjíždí, začnou znenadání závěreční titulky. Navíc humoru je to opravdu jen co by se za nehet vešlo. Slabota.

• 20.6.2018  00:39
    Neutečeš (2014)

Podívaná ze staré školy. Funguje to v tolika směrech (charaktery, dialogy, hudba, budování napětí a strachu), jež mnohé hororové novinky tak často postrádají. Nemohu jinak, než tento počin ocenit. Škoda, že si tvůrci víc nepohráli s podobou pronásledovatelů. Nicméně ze všech zbylých aspektů snímku jsem nadšen a je k podivení, jak parádně hororovou podívanou se D. R. Mitchellovi podařilo vytvořit bez lekacích scén - a se skvěle vybudovanou atmosférou!

• 20.6.2018  00:37

Tajemný muž v obleku a černých brýlích s pomalou mluvou a podivným vyjadřováním shání krev, kterou by mohl posílat na svou domovskou planetu. Prvotřídní béčkový námět. Tímto mě Roger Corman příliš neoslnil, ale stále je to slušně (nehloupě) napsané a vcelku to baví. A plakát k tomuhle snímku je přímo boží!

• 19.6.2018  10:01

Werner Herzog tentokrát snímek komentuje jen poskrovnu - ono ostatně dění na plátně komentář ani nepotřebuje. Neskutečně působivý dokument. Přímo audiovizuální exkurze napříč peklem.

• 19.6.2018  09:33
    Stalo se (2008)

Předpokládám (a možná se pletu), že pro tak depresivní film chtěl M. Night Shyamalan napsat pár bizarních dialogů, aby trochu odlehčil atmosféru humorem. To, co z toho vzniklo, však jakýkoliv tvůrčí záměr postrádá. Promluvy postav jsou bez pointy, v naprosto nevhodných chvílích, o hloupých věcech a pronášené opravdu nevhodnými herci. Mark Wahlberg a hlavně Zooey Deschanel jsou naprosto nefunkční ústřední pár. A ačkoliv je malá holčička v pořadí třetí hlavní postavou a je přítomna téměř po celou dobu filmu, je tak zbytečná, že pomalu zapomenete, že tam je. Když už se objeví první záblesk zajímavého charakteru (srdečný zahradník Frank Collison), který má k ději co říct, začne z nenadání filozofovat o popularitě hot dogů. Třešničkou na dortu už je jen fakt, že při nadcházející apokalypse a umírání miliónů lidí kolem Almu (Zooey Deschanel) trápí daleko víc výčitky, že svého muže (Wahlberg) podvedla, a to tak, že šla jen a pouze na zákusek s jiným mužem. No ty krávo!

• 19.6.2018  09:04

Nevím, jestli to bylo už od začátku zamýšlené jako komedie. V každém případě je tenhle snímek v tolika ohledech tak nefunkční, až je to opravdu vtipné. Už jen to legendární monstrum!

• 8.6.2018  16:18

Film začíná přepadením obrněného vozu skupinou maskovaných lupičů. Zdánlivě jde o dokonale odvedenou práci, dokud jednomu z nich nerupnou nervy a nezastřelí jednoho ze svědků, což vede k nemalému masakru (Není vám to povědomé?). Na místo činu poté dorazí skupina poldů pod vedením drsného velitele, který má kvůli své horlivé práci problémy v rodině, a jeho manželka mu to dává sežrat (Ani teď vám to není povědomé?). Potom se střídají scény z osobního života postav, policejních sledovaček, plánování loupeže a mezitím se mezi zlodějem a policajtem vyvine zvláštní vztah. Následuje titulní dokonalá loupež, po které přichází hlasitá a dlouhá finální přestřelka mezi policisty a zloději, zakončená duelem mezi hlavními dvěma antagonisty, a to už divák musí skřípat zubama, protože to je daleko za hranicí pouhé inspirace Nelítostným soubojem, to je vyloženě jeho vykrádačka! A aby toho nebylo málo a aby tvůrci nemohli být osočováni z kompletního okopírování pouze jednoho filmu, přijde posledních deset minut, ve kterých se pro změnu vykrádá jiný notoricky známý thriller z 90. let! Ale zdá se, že to nikomu moc nevadí. Dokonalá loupež sama o sobě má dobrou technickou úroveň, akční scény jsou skvělé a herci obstojní, ale to sprosté kopírování zkrátka přehlédnout nelze. Gudegast je plagiátor.

• 6.6.2018  10:31

Je to spíše taková taškařice, se kterou Tod Browning více či méně parazituje na úspěchu svého Draculy taktéž s Belou Lugosim. Ale to vůbec nevadí. Samotné Mark of the Vampire je překvapivé a zajímavé dílo - nic není takové, jak se na první pohled zdá.

• 6.6.2018  10:27
    Dům hrůzy (1959)

Ačkoliv byl William Castle znám spíše pro své schopnosti, jak dostat diváky do kin a poté si tam různými udělátky pohrát s jejich nervy, jeho snímky nejsou pouhé komerční nástroje. Každý z nich má své skryté kouzlo. House on Haunted Hill nabízí napínavou podívanou v netradičním moderně gotickém hávu, fenomenálního Vincenta Price, a co víc - dokáže slušně vystrašit. Castle byl rozhodně průkopníkem lekaček v době, kdy se bez nich horory ještě obešly. Kde jsou ty doby?

• 6.6.2018  10:15
    Quatermass 2 (1957)

Quatermass se vrací a tentokrát se dostává do centra dění. Opět hrozí invaze odpudivých slizounů z vesmíru (vypadají znovu vcelku realisticky), jen jsou tentokrát větší, agresivnější a blíže k ovládnutí světa. Z Bernarda Quatermasse se stává akční postava a celý film spěje k poměrně výbušnému finále. Za mě tedy o kousek lepší než první díl.

• 5.6.2018  15:57

Vskutku mrazivá podívaná. Je zábavné vidět, s jakou elegancí se psychopatický Georgie dokáže vetřít do domu nic netušící rodiny. A je velmi napínavé sledovat, k čemu jeho snaha vyústí. Twisted Nerve je u nás téměř neznámý britský horor (s naopak notoricky známou geniální znělkou Bernarda Herrmanna), který by si rozhodně zasloužil více pozornosti!

• 4.6.2018  11:15
    Inferno (1980)

Inferno má opravdu podmanivou vizuální stránku a některé scény se svou "krásou" opravdu zaříznou do paměti. Problém je však v nedějovosti. Jednoduchý námět zde prakticky jen rámuje sled epizod, kde postavy v poměrně dlouhých a trýznivých scénách jdou na porážku, a děj se nikam neposouvá. Za svým předchůdcem Inferno zaostává pak i herecky a hudebně. Přesto rozhodně stojí za vidění.

• 1.6.2018  11:25

Výrazně militantní alegorie na studenou válku. Pro někoho chvílemi možná až příliš doslovná. Jinak jsou Invaders from Mars na poměrně slušné technické úrovni, jen ti mimozemšťané jsou opravdu legrační (hlavně když běhají). Škoda jen, že si tvůrci vybrali až pohádkově bezpečné řešení, jak příběh zakončit.

• 1.6.2018  11:08
    Psanci (1980)

Psancům samozřejmě vévodí unikátní obsazení - bratry Jamesovy hrají skuteční bratři James a Stacy Keach, klan Youngerů zase Robert, Keith a David Carradine, bratry Millerovy Randy a Dennis Quaid a v neposlední řadě bratry Fordovy Nicholas a Christopher Guest. To je tedy realistická sestava! Jinak jde o poměrně konvenční western s několika drsnějšími scénami. Nenapadá mě však co vytknout.

• 1.6.2018  10:54

Na jedné straně poměrně naivní podívaná - z vesmírné mise se vrátí jediný přeživší kosmonaut napaden kdoví čím, ale není vzat do karantény ani kdovíjak hlídán, všichni se všeho dotýkají holou rukou bez rukavic a nezdá se, že by si uvědomovali nějakou hrozbu. Na straně druhé snímek nabízí poměrně realistickou a nepříjemnou proměnu jedné z postav v jakéhosi vesmírného slimáka, což na dobu vzniku filmu působí poměrně nevídaně. Technická stránka bez výtek. Val Guest dokáže film ukočírovat do takové míry, že i přes chvilkovou naivitu The Quatermass Xperiment nepůsobí hloupě. Rozhodně jde o jeden z pamětnějších zářezů Hammer Films.

• 31.5.2018  14:40
    Metanol (TV film) (2018)

V době, kdy je naše kinodistribuce v rámci českých filmů na naprosto mrtvém a ostudném bodě, vytasí se česká televize s tímto. Jen tak dál! A jdu si na to dát panáka.

• 31.5.2018  14:35

Jestliže Kapitán Amerika byl první avenger, pak Black Panther je první avenger bez charismatu.

• 31.5.2018  14:28

Slabé, velmi slabé. Snímek prakticky jen parazituje na úspěchu předešlého filmu draculovské série. David Peel sice otěže záporáka zvládá a je dobrým protivníkem pro Van Helsinga v podání Petera Cushinga, nicméně jejich finální střet skončí dříve než začne a vyšumí tak nějak do prázdna. Škoda.

• 31.5.2018  14:17

Jednoduché hororové sci-fi, jehož scénář se poměrně drží při zemi, a tak nesklouzává k vyložené blbosti a neurazí. Na titulní vosí ženu si sice docela počkáme a nakonec její vzezření není žádná sláva, atmosféru tento snímek však má, recyklovaná hudba Freda Katze baví a celkový dojem nakonec dokáže přebít nízká očekávání.

• 31.5.2018  12:51

Mohlo být nakročeno na takového černobílého předchůdce Vetřelce. Potenciál tu byl. Scénář je ovšem fádní a místy tak hloupý, že stahuje film do podprůměru. Pokud postavy nevedou úděsné dialogy, běhají zmateně po nepříliš prostorné raketě, odpalují v ní granáty a střílejí z protitankové zbraně, a přestože jde o tým vědců, jednají impulzivně jak malé děti. Napětí nula. Maska Marťana, který svým vzhledem skoro až vykrádá Netvora z Černé laguny, tomu všemu také moc nepřidává.

• 31.5.2018  11:26

Je zde jednoduchá dějová premisa (od oscarového scenáristy Roberta Towneho), ze které se dalo vytěžit víc. Třeba The Quiet Earth se s podobným námětem popralo daleko lépe. Herecké výkony slabé, v rámci rané Cormanovy produkce ovšem standard (zajímavostí může být snad jen role zmíněného Roberta Towneho). Na druhou stranu tomuto snímku nelze upřít dobře vykreslenou postapokalyptickou atmosféru a také snahu o určité poselství. Čekal jsem to horší, nakonec to vidím jako snesitelný průměr.

• 31.5.2018  11:04
    Strašení (1963)

Je úsměvné, jak se tento horor naivně snaží tvářit vážně. A ještě úsměvnější je, kolik velkých jmen je s ním spojeno. Střídání režisérů a psaní scénáře za pochodu se na filmu nesmazatelně podepsalo. Dějově je to velká patlanina, ovšem nemůžu říct, že bych se při tom nepobavil. Je milé si poslechnout, jak v tomto dokumentu tvůrci na natáčení s humerem vzpomínají.

• 31.5.2018  10:52

Právem zapadlé sci-fi levně kopírující úspěšný Den, kdy se zastavila země. Prakticky jediným tahákem snímku je John Carradine, ale užijeme si ho sotva pár minut. Promluvy ostatních herců jsou chvílemi blbé, až to bolí. Vrcholným efektem celého filmu je levitující koule. Neatraktivní vykrádačka.

• 31.5.2018  10:08

Vetřelec z Venuše (čti chodící stan s krvelačným výrazem) s pomocí dobrosrdečného dr. Andersona (Lee Van Cleef v jedné z prvních výrazných rolí) nastolí na zemi nový řád. A kupodivu to není tak zlé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Herci jsou snesitelní, dialogy nejsou tak tupé jako u obdobných snímků. Scény s Dickem Millerem a Jonathanem Hazem aspoň přinášejí humorné odlehčení, jaké by potřeboval i zbytek filmu. Docela mě to bavilo a jsem na vahách s vyšším hodnocením.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26