Strašidelný palác

Ronald Stein

Roger Corman

Ronald Sinclair

Scénografie:

Harry Reif (set dekoratér)

Masky:

Ted Coodley

Corman zrejme ako prvý filmár prišiel na to (a s ním i mnoho vtedajších divákov), že Poe je síce šarmantne starosvetsky strašidelný, ale na absolútny lovecraftovský des nemá potenciál. A aby na diváka nevybafol priamo s nejakým "alienovským" príbehom, ktorý sa divácky "nedá prežiť", Lovecrafta aspoň do toho Poea (Bohu vďaka i zaňho) vpašoval. Nehovorte, že tento film stojí za menej než 81%.(13.11.2010)

Nádherný gotický horror s vynikajícím Vincentem Pricem - rozdvojení jeho osobnosti jest bravurní, zejména poloha Mr.Hydea. Spojení Price+Corman je více než šťastné, o inspiracích E.A.Poem a H.P.Lowecraftem nemluvě. Nečekejte brutální italskou školu, neboť Corman našel zalíbení v produkci britského studia Hammer... Mlha, bouře, hroby, chodby, pavučiny, mrtvé stromy, pavouci, krysy, zrůdy a palác u moře - co víc si přát? Sledovat nejlépe v noci za bouře a o samotě. V jednom momentě mě pobavily české titulky, když z Cthulhu udělaly Sulsu. Jak překladatelka zkomolila Yog-Sothoth ani nechtějte vědět...(27.10.2010)

Z hlediska atmosféry a stylu je STRAŠIDELNÝ PALÁC absolutně k sežrání (stejně jako ZÁNIK DOMU USHERŮ a JÁMA A KYVADLO). Valící se hustá mlha, hřmění a odříznutá vesnička se stylovým hřbitovem a nádherným titulním palácem na kopci (každý záběr na něj je lahůdkový). Samozřejmě nemá cenu hrát si na to, že je to nějak extra děsivé a napínavé, protože na to je tenhle film zkrátka už trochu (víc) zastaralý (těch pár trikových záběrů je fakt špatných) a "kulisový" (což mě osobně vadí minimálně, jelikož to beru u Cormana a u oldschoolových hororů vůbec jako samozřejmost). Pochopitelně to hodně táhne také skvělý Vincent Price, který zde oslňuje dalším ze svých ďábelsky charismatických výkonů... 80 %(28.11.2010)

Filmy, které natočil Roger Corman s Vincentem Pricem mám hodně rád, ale tento snímek považují za jejich asi nejslabší kolaboraci. Nevím čím to je, ale po celou dobu mi na tom filmu něco nesedělo a moje pocity jsou dosti rozpačité. Atmosféra byla OK, i když při scénách v krčmě jsem měl místy pocit, že koukám na western. Upřímně řečeno děj mě nijak neuchvátil.(14.11.2008)

Roger a Vincent opet nezklamali! Vubec prvni natocena adaptace Lovecraftova dila (konkretne povidky The Case of Charles Dexter Ward) je, jako ostatne vse co spolu natocili, naprosto uzasna. Priceho vykon je opet nezapomenutelny a za zminku jiste stoji i veteran Lon Chaney Jr. v roli Simona. Scena ve ktere se v potemnele chodbe setka s Ann Wardovou patri k vrcholum filmu.(10.10.2004)

• - Snímek byl natočen na motivy krátké povídky H.P. Lovecrafta, název však snímek nese podle jména básně "The Hanuted Palace" z povídka "Fall of the House of Usher" od Edgara Allana Poa.

• - Záběry z tohoto filmu použil Vincent Price ve filmu Madhouse (1974). (Chatterer)