Strašidelný palác

The Case of Charles Dexter Ward

(pracovní název)

Horor

USA, 1963, 85 min

Filmy, které natočil Roger Corman s Vincentem Pricem mám hodně rád, ale tento snímek považují za jejich asi nejslabší kolaboraci. Nevím čím to je, ale po celou dobu mi na tom filmu něco nesedělo a moje pocity jsou dosti rozpačité. Atmosféra byla OK, i když při scénách v krčmě jsem měl místy pocit, že koukám na western. Upřímně řečeno děj mě nijak neuchvátil.(14.11.2008)

Přesně jeden z těch starých hororů co si i dneska vytřou řiť se spoustou nových snímků. Jasná ukázka toho že aby byl člověk napnutej jak nové šle, není potřeba hektolitr krve a sto kilo vinných klobás místo vnitřností, ale absolutně stačí parádní herecké výkony, skvělá hudba a dobré prostředí jako tady ten strašidelnej megabarák. Price je správně démonickej a být jeho manželka, tak odtamtud prchnu hned jak se podruhé projevil. Scéna kdy je Price se svou ženou obklopen znetvořenýma lidma je fakt povedená a ten konec no to bylo něco pro mě, takže jsem si mohl spokojeně chrochtat a i když jsem uvažoval o 4* nakonec když si tady tak píšu ty klady tak na to bodám a dávám plnou palbu já se bavil !!(6.1.2015)

Vezmeme si troška Peovej gotickej atmosféry, primiešane Lovercraftovu šialenosť a okoreníme démonickým Vincentom. To znie tak sľubne, však?! Bohužial druhá polovica filmu ma už tak neohromila, čo je veľká škoda, inak by som dala bezváhania 5*. Ale inak by mal byť tento film pre milovníkov hororu povinnosť, už len tým, že v sebe spája dvoch najväčších klasikov žánru. :-)(30.1.2011)

Z hlediska atmosféry a stylu je STRAŠIDELNÝ PALÁC absolutně k sežrání (stejně jako ZÁNIK DOMU USHERŮ a JÁMA A KYVADLO). Valící se hustá mlha, hřmění a odříznutá vesnička se stylovým hřbitovem a nádherným titulním palácem na kopci (každý záběr na něj je lahůdkový). Samozřejmě nemá cenu hrát si na to, že je to nějak extra děsivé a napínavé, protože na to je tenhle film zkrátka už trochu (víc) zastaralý (těch pár trikových záběrů je fakt špatných) a "kulisový" (což mě osobně vadí minimálně, jelikož to beru u Cormana a u oldschoolových hororů vůbec jako samozřejmost). Pochopitelně to hodně táhne také skvělý Vincent Price, který zde oslňuje dalším ze svých ďábelsky charismatických výkonů... 80 %(28.11.2010)

Souhlasím s tím, že jde o nadprůměrné dílo které rozhodně musíte vidět. Corman a Price jsou zárukou kvality, když k tomu navíc přidáte potemnělý palác, strašlivou kletbu a pomstychtivé vesničany je o zábavu postaráno. V určitých chvílích mi skutečně běhal mráz po zádech, především pak ke konci filmu. Musím rovněž pochválit kameru, střih i samotnou hudbu. 8/10(31.1.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy krátké povídky H.P. Lovecrafta, název však snímek nese podle jména básně "The Hanuted Palace" z povídka "Fall of the House of Usher" od Edgara Allana Poa. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Záběry z tohoto filmu použil Vincent Price ve filmu Madhouse (1974). (Chatterer)