• Thriller

Ultraviolet (2006)

Komiksové podání velice jednoduchého příběhu, kdo se nenabažil choreografie z Equilibria, tak zde najde slabší útěchu, ale pořád aspoň útěchu, jinak triky jsou velice laciné, místy jsem měl pocit, že ty triky takto laciné měly být, jinak se to vysvětlit nedá a nekoukat na to v češtině - dabing je příšerný.

Gangy New Yorku (2002)

Poněkud táhlé, místy nudné vyprávění o pomstě, irském světě v New Yorku v 19. století, válkách o nadvládu nad městem mezi gangy, trochu lásky, zradya hodně hodně Irska, zamíchat protřepat; a výsledek? Na Scorseseho je to velice slabé, ale jinak nadprůměrný film. 75%

Temný rytíř (2008)

Tento film je převratný, nezapomenutelný poslední herectví Heatha Ledgera. Celý film sedíte v napětí, netušíte, jak to může pokračovat. Výborné triky, režie, kamera, ale hlavně ten Joker, to je bezchybný film.

Prorok (2009)

O cestě obyčejného zločince, co dostane se do vězení, seznámí se s hierarchií, tamní politikou, naučí se v tom chodit, zvítězí. Morální náprava ve vezění otočí se naruby a člověk determinován společností spadne hlouběji do propasti kriminální kariéry. Vřele doporučuji!

Cesta (2009)

Výborně zpracovaná knižní předloha briliantního spisovatele. Zvláštní příběh o pouti v zatraceném světě, spíš zůstatku toho, co bylo dříve světem, pevném poutu mezi otcem a synem, možná je to trochu vykřičník nad tím, jak moc si nevážíme života. Každopádně vřele doporučuji.

Johnny Suede (1991)

Komedie plná hloupých, hořkých, absurdních, realistických, zamilovaných situací. Brad Pitt tu ztvárnil svérázného zpěváka, který je odnikud, jde nikam, ale někam jde. Místy jsem se perfektně bavil, ale co je hlavní, ten film chytne, zaujme, dokoukáte ho do konce s napětím, úsměvem, budete fandit. 5 hvězdiček.

Wanted (2008)

Akční střílečka s nápadem, výborné obsazení, dobré zvraty, solidní triky a jak ve dvou týdnech udělat ze smolaře profesionálního zabijáka, který na co šáhne, to se daří...

Počítání mrtvých (1999)

Hektický život jednoho saniťáka z pohledu jeho nočních šicht, dramatické záběry podané ve stereotypním pohledu prosté práce - práce jako každá jiná. Chuť zachránit aspoń jeden život jako drogou pro Nicolase Cage. A režie už to by mělo být popudem ke shlédnutí filmu.

Kameňák (2003) odpad!

Troška by měl začít dělat něco jiného než točit filmy, cokoliv, třeba si koupit lepidlo a přilepit se ke zdi...

Utržený ze řetězu (2005)

Psychologické drama, zotročení lidské duše, dobrá choreografie zápasů, jet-li prokázal, že umí nejen bojovat, ale i hrát... Dopručuji 5 hvězdiček.