• Thriller

V pasti (2005)

To bych povinně pouštěl všem podivným existencím, možná by si pak svoje chování mnozí rozmysleli. Naivní, možná, ale pořád lepší než nic.

Bronson (2008)

Naprosto dokonalý herecký koncert a vzhledem k mé životní filozofii tento film mi křičí ze srdce.

Moucha (1986)

Od tohoto filmu je pro mě každá moucha Bradlouchou...

Hoří, má panenko (1967)

Česká klasika v režii Formana, klasika a povinnost. ... Zase já???

Před soumrakem (2004)

Originální podání filmu. Natáčení v živém čase, ten film byla taková milá procházka s člověkem z minulosti.

Mnichov (2005)

Pohled na MOSAD z lidské stránky, ti nejlepší špičkoví agenti Izraele mající pocity a tužby běžných lidí. Výborně zpracovaný nástup agentů na trh s informacemi o vrazích v Mnichově, přes který je našli a zlikvidovali, jenže na tom samém trhu se nakonec nutně musí obchodovat i s adresami těch, co zabíjí. Výtečné dílo. Psychologie, politika 95%.

O myších a lidech (1992)

Po dlouhé době film, který mě rozbrečel. Malkovich podal jedno z nejlepších hereckých vystoupení, perfektní film (ono i knižní předloha je výborná). Vřele doporučuji, resp. skouknout ten film je povinnost.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tohle je prostě klasika. Už knižní předloha mě velice zaujala, ačkoliv se jedná o jednu povídku ze čtyř, přičemž všechny povídky v knize Čtvero roční období byly velice kvalitní, tak by možná nebylo od věci natočit zbytek. Každopádně tentto film můžu vidět stokrát a neomrzí.

Kick-Ass (2010)

Takový guláš komiksových příběhů, přičemž na hlavní motivy akčních komiksových hrdinů a jejich osudu je tento film parodií. Což bylo rozhodně účel filmu, jedno moje komiksové já je uraženo, druhému se to líbilo, když započtu účelnost, tak 35%.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Námět na příběh velice působivý, Smrt zbožňující arašídové máslo, zamilovaná Smrt, pomstichtivá Smrt a nakonec slitující se Smrt - jen tu smrt si Smrt vezme.