• Thriller

Outsider (2020) (seriál)

Tak po prvotním neskutečném nástupu, neskutečné atmosféře, která je tvořena především strhujícím audiem, ale také famózní kamerou, kdy děj je natolik dvojznačný, že to vypadá na grandiózní detektivní případ, no ale pak dochází k jistému přelomu, kdy máme doplera z Witchera, co nám popapává děti zvlášť zavrženíhodným způsobem. Takže dramatická detektivka se mění na duchařský blábol. Nicméně oceňuji atmosféru.

Očista (2013)

Ten nápad není nezajímavý, šel by trochu víc racionalizovat, což nebyl cíl, nicméně když by se podařilo více racionalizovat Očistu, tak by děj byl uvěřitelnější a vtáhl diváka více. Což ale při béčkově laděném scénáři taky není to, co bylo zamýšleno. Nedochází k provazbě an hlavní hrdiny. Člověk jim nefandí. Syn nás přímo irituje, otec je pracovní egocentrik zahleděný do sebe. Matka je Cersei, takže spíš jsem celý film čekal, kdy už zase osedlá toho draka a všechny spálí (zase). Dcera je pohledná, ale mimo. No a pak tam tu a tam vidíme černošského bezdomovce. Help.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Taková ta správná akční oddechovka, kde Mark Wahlberg opět křičí z plných plic při každém druhém dialogu v policejních kruzích mixnutých boxem/MMA. Je to ta akční komediální klasika, žádné hlubiny, ale žádná nuda. Trochu z toho cítím chuť si hrát na Philla Marlowa z drsných detektivek.

Le Mans '66 (2019)

Možná je to tím, že mě auta zas tolik nebaví. Možná. Nicméně jsem pochopitelně byl unešený dějem a entusiazmem pro vítězství stáje Ford nad Ferrari. Film vtáhl. Technicky bych neměl moc co vytknout. Krom toho jednoho závodu, kdy několikrát zařadí jedouce na rovince dávno přes 300 km/h, ta převodovka nemá 25 rychlostí, co si pamatuji. Každopádně Bale je nezapomenutelný mechanik/řidič svérázně si žijící svůj příběh neohlížeje se na korporáty.

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

No, konečně! Perfektní zápletka. Může to být tak i tak. Je to dokonce tak i tak. Jak to teda je? A ta kamera! Ta práce se zvukem! Neuvěřitelná atmosféra, která naprosto pohltí. Doporučuji koukat v noci ve tmě na velkém plátně s 5.1 ozvučením. Je to pochutina to zpracování.

Poslední království (2015) (seriál)

Mladší a méně úspěšný bráška od série Vikingové, která byť je charismatičtější, tak ale je více položena na fikci a spíše základech mytologie, přičemž zde se více odráží realita, což v konečném důsledku vypadá lépe, než když vede armádu do boje kvechtivý a nechodící Ivar.

Gomora (2014) (seriál)

Tak po dlouhé době na téma Mafie zase vznikl skvělý počin. Trochu mi to připomíná mafiánskou verzi Hry o trůny. Ano, prakticky všichni zde zemřou. Ano, nikdy nezvítězí ten, koho tipujete, ten spíš zemře, protože zemřou fakt všichni. Neskutečná atmosféra. Moc se toho nenapovídá. Když už se mluví, tak jdou tvrdé informace na stůl. Hodně noir napínavá přehlídka Neapole.

Zaklínač (2019) (seriál)

Tak po průvodních obavách s výběrem herce a trochu asertivního obsazování černochů do hlavních postav jsem se probral do absolutně úžasného světa po konjunkci sfér plným monster ve světě zvířat a lidí. Absolutně úžasné ztvárnění Zaklínače včetně hlasu. Nemám co vytknout. Nicméně je třeba k pochopení věcí opravdu být trošku znalý hry/knihy, jinak by děj na neznalého mohl působit trochu zmateně.

Irčan (2019)

Ach, tak tohle je dokonalost, nejenomže máme krásně zpracovanou odpověď na otázku, co se sakra stalo s Jimmy Hoffou, ale taky mám obrázek toho, jak asi fungovalt Luca Brasi pro rodinu Corleone. Charismatický Al Capone a absolutně uhrančivě přesvědčivý Robert De Niro. Film člověka přími vcucne do té mafiánské doby. Ta delší stopáž vůbec nevadila.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Opět konec překvapil trochu víc, než bylo běžná norma očekávání. Láska hory přenáší - i lži? Snímek se točí okolo toho, zdali zvítězí dobro nebo zlo, nicméně tehdejší a mnohdy i dnešní psychiatrická praxe však naznačuje, že dobro pro pacienty není úplně vždy to dobro, leckdy je to zlo. Tedy kdo z koho.