• Thriller

Vymahač (2016)

Psychologická studie vývoje osobnosti, která má vždy všechny trumfy v rukávu až do momentu, kdy špinavou hru začne hrát jedna s obětí. "Obětí". Morální otázka, kdo je tu vlastně oběť, zdali dlužník, nebo věřitel. Zdali vymahač nebo vdova. Morální pocit viny létá jak pingpongový míček sem a tam. Chabenskij tu opět předvádí dokonalý herecký výkon. Úžasné dílo srovnatelné s Locke.

Kde je moje tělo? (2019)

Lyrická stránka děje je na počátku hodně chaotická, což mě málem donutilo vypnout snímek, po 20 minutách začíná náběh na rozuzlení života protagonisty v ústrety jeho lásce. No a jak to dopadne? Kdo ví.

Spacewalker (2017)

Bez tak zbytečného patosu, který je více u filmů za velkou louží, lze natočit snímek o pionýrech kosmonautiky. První muž ve vesmíru, pan Leonov. Děj pojednává o tom, že tam nahoře se prostě pokazí všechno, co vůbec jde.

Kukačka (2002)

Tak tento komorní snímek natočený na u jezera kdesi ve Finsku o třech hlavních postavách, kde každý si mluví svou řečí. Rusky. Finsky. Laponsky. Spojuje je jenom život, život jako takový. Krása tkví občas v absolutní jednoduchosti. U filmu jsem se z plných sil zasmál a i se mi dostal pod kůži. Podmanivý romantický snímek. Pšolti. :)

Tak už konečně chcípni, táto (2018)

Tak tohle je konečně film, co lze označit za epický nářez. Příběhová linie drží náboj, scény jsou nábojem samy o sobě a herecké obsazení je skvostné. Absolutně komorní filmek odehrávající se prakticky ve dvou místnostech s nutnou dávkou krvavé veselice. Připomíná mi to film Bůh masakru, ale dynamičtější a Tarantinovitější.

Manifest (2018) (seriál)

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba.

Vyproštění (2020)

Propracovaná řežba. Uznávám. Nicméně příběh o celoživotním žoldákovi, co upřednostní záchranu chalpce před žoldem, protože je to tak prostě správné s riskuje tím životy druhých a bere životy jiným je tak absurdně americké, pro mě nestravitelně nesmyslné, vzhledem k tomu, že to byla jediná zápletka. Tak to film posouvá do sekce béčkových akčních filmů.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Zřejmě nejsem moc na pohádky. Co dodat. Opakovaný příběh, co nepřináší nic moc nového a nevtahuje do děje emocemi.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Je to o logistice kokainu. Jak putuje kokain napříč světem od výrobce až po spotřebitele. Jaké hry vysokých elit stojí za takovou dodávkou. Jakou hodnotu má takový náklad ve světě peněz a lidských životů. Místy utahaný, ale za to realne zobrazený příběh. Parádní podívaná.

Hříšnice (2017) (seriál)

To je přesně to, co mi chybělo v seriálu Outsider od Kinga. Ta čirá pragmaticky jasná linie zločinu, která ovšem (bez použití duchovna) není tak jasná, jak se zdá být, což se vyřeší pouze detektivní prací značky Do selhání, starým dobrým řemeslem. Druhá série poněkud parazituje na úspěchu principu první, nepřichází s novou pointou, ale i tak. Koukatelné.