• Thriller

Láska a příšery (2020)

Moc se tu nezasmějete, ale mozek si odpočine. Taková komedie na styl Zombielandu. Opět je tu klučík, co se zapomněl přeměnit v muže a ocitne se v apokalypse, kde je třeba mít koule. Obě. Vydá se na pouť hledat je, teda svojí lásku. Naštěstí nalezne tak nějak tak asi všechno.

Severní Marseilles (2020)

Je to taková ta francouzská akční řežba, kterou umí frantíci. Typická špinavá Paříž s prohnilým systémem až na kost, kde řadoví policisté se snaží nějak odvést výkon a jsou často nuceni jít za hranu zákona někdy s podporou vedení, někdy se zradou vedení...

Elvis (2022)

Elvis the Pelvis. Tohle byla nejlepší hláška filmu, která shrnuje tu černošskou hudbu s černošskými pohyby boků - tedy až moc svůdnými pro tehdejší konzervativní politiky v období vrcholící segregace. Film se dominantně zaměřuje na pozadí toho businessu okolo Elvise.

Mistrovská úroveň (2020)

Tento film patří do konce minulého století, kde by se uchytil. Dnes tento žánr, bohužel, bohudík, vždy přesune film do kategorie Béčkový akční film. Ani Gibson to nezachránil. Časová smyčka a akce z videoher. Nadupaný nářez bez charismatu.

Klan Gucci (2021)

Leska a bída Gucci. Brilantní snímek, kde vidíme nárůst značky a rodiny do gigantických nadnárodních rozměrů, přes podnikatelské nesnáze, až po schopnost jedné těžké mrchy zruinovat a zabít doslova všechno. Pád z výšek bolí nejvíce.

Zranitelná srdce (2022)

Těžce klasická rom-com. Akorát hlavní hrdinku ztvárňuje levicová extrémistická feministka a bojovnice za neexistující práva ničeho, zpěvačka bez talentu, ultra nepříjemná a hádavá emancipovaná budižkničemu. Celý film jsem přemýšlel, jestli to bylo opravdu úmyslem režiséra (nenávidí ženy?), nebo kouzlo nechtěného. No a pak tu máme vojáka s temnou minulostí. Zamíchat, protřepat. Nalít a rozlít.

Sedm vězněných (2021)

Moderní otroctví v ne úplně moderním pojetí v rozvíjející se zemi kdesi v Brazílii. Ekonomické vykořisťování v úplných limitech. Předávání žezla podniku nejnemilosrdnějšímu.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Jako nejsou to Watchmeni, co dodat. Je to komiksové. Všichni tu čekáme na wake up supermana jak na smilování boží. Je to ale takové nemastné neslané. Něco jako Batman vs Superman. Včetně barokního batmana...

Bankéř (2020)

Tady je tak krásně popsané, jak funguje svět peněz a investic. Aktiva. Nechci znít jako Kiyosaki, ale tohle je povinnost. Nejkrásnější na tom je to, že v dobách žuřivého rasismu se nějaký "negr" pokusí zbohatnout z nuly a povede se mu to. Potlesk. Krása. To se samozřejmě nelíbí stereotypům bílé doby, takže začne vysoká hra patriotů...

Drive My Car (2021)

Bylo to spíš zdlouhavější, ale zas tam nebylo tolik lyriky nebo atmosféry, aby to člověka nenudilo. Nakonec se člověk prokouše rovinou japonského režiséra, co miluje svou manželku natolik, že jí odpustí podvádění a i tak mu zůstane prázdný život po jejím odchodu. Tak dělá jakési ochotnické divadlo s jejím milencem a další divnosebrankou. Je to zvláštní a zvláštně linoucí se táhlý film.