• Thriller

Divergence (2014)

Asi dávám tři hvězdičky hlavně za trailer, který mě tak nadchnul, že jsem se neubrál zklamání. Smutné je, že do filmu není vložena určitá dávka serioznosti (Vyměřený čas), tím a těmi vycpanými dialogy se film posouvá do kategorie B. Škoda, je tam substance s daleko vyšším potenciálem.

Eva tropí hlouposti (1939)

Největší klasika, strhující dějem nabitý film, Nataša mě úplně a naprosto uchvátila každou částí jejího herectví - počínaje intonací hlasu až po tu její šibalskou nevinnost.. Film tak nadupaný, až se mi nechce věřit, že je z první poloviny minulého století.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Necítil jsem z filmu to patřičné komiksno tolik, jako spíš řešení celospolečenských rádoby uvědomělých témat. Navíc George St. Pierre by mohl mít větší roli. ;) Krom těchto negativ je film prostě další komiksovou klasikou na pásu Marvel/DC. Takže pro milovníky svým způsobem povinnost vidět a vychutnat.

Ona (2013)

Neuvěřitelné přesná metafora na vztahy, výborně vyobrazený průběh života vztahu, ty fáze jsou možná až klišé, a proto příjemně překvapí neotřelost futuristického přiblížení z trochu jiného úhlu pohledu. Negativně tu vnímám rozvláčnost filmu a faktický neděj filmu.

Klub poslední naděje (2013)

Syrový snímek. Koncertní umění McConaugheyho dosahuje vrcholu. Umírání z první ruky v underground světě nemocných HIV (rozumějte: hlavně svět gayů). Protisystémový boj spjatý s určitou dávkou zoufalosti a pochopitelně trochu romantiky s vidinou jisté smrti roztancují atmosféru napínavé klasiky, co si ty oscary odnesla právem.

Svět podle Prota (2001)

Faktické nesrovnalosti od prostředí psychiatrické léčebny až po fungování hypnózy a místy nevěrohodné postavy mi film poněkud otrávily, nicméně závěrečná proměna poněkud rozevlátého místy až komického filmu v drama udržela filmu trochu to kouzlo, ale i tak stále nedostatečně vůči tomu hodnocení (které nechápu)...

Lásky čas (2013)

Milý filmek na sobotní večer. Nesmí se u něho moc přemýšlet, příliš trhlin v příběhu, na takové přemýšlení je tu spíše Butterfly effect, zde jsme spíše nuceni si oddechnout a relaxovat u lásky. Okouzlující úsměvy lásky z každého pouličního osvětlení na této romantické procházce filmem..doporučeno sledovat v páru.

Rivalové (2013)

Před filmem jsem četl recenze, že ač je to film o autech, tak se tam prakticky nevyskytují. Byl to důvod, proč jsem film shlédl, protože auta mi absolutně nic neříkají. A bylo to dobře, protože ač film byl hodně o autech, uměl vcucnout divákovu duši do opravdového příběhu s perfektně vystiženou podobou reality. Polarizované charisma obou postav odvedlo svou práci a posouvá film na 90 %..

Vlk z Wall Street (2013)

No co k tomu dodat, kdo nezažil, nepochopí. Peníze jako afrodiziakum, ženy, alkohol, sny, ambice. A ke ztvárnění? Film je koncert dokonalosti. Knihu zfilmoval jeden z nejlepších režisérů a obsadil jí mimořádnými herci. Výsledek odpovídá. ...co dodat :) .. zkuste žít.

Zpátky do ringu (2013)

Nebyla chvilka, abych nekřičel smíchy na celé k(ino)olo, film s roztokem tak silné šťávy akce a energie, že jsem tančil na sedačce totálně elektrizován každou scénou. Nadupané hlášky, miliony narážek na všechno okolo světa bojového mění a jeho tváře pláten. Film je mé splněné přání. Sonnenova brada, Stallone a jeho pravačka, Sonnenův prostředník... Zahodit box, protože jsem měl sen...nikomu jsem o tom neřekl... chci tančit... yes, yes, yeees..!