Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 17.9.2009  15:27

Jednoznačně nejvtipnější díl z celé série prciček. Když se někdo jde dívat na takovýhle film, musí brát v potaz, že to je typická americká, teenagerovská komedie, která nemůže být brána vážně. Já jsem se vážně dobře bavil, přišlo mi to vtipné. Jistě, ve své podstatě je to strašně primitivní a ubohé, ale na odreagování je to dobré.

• 9.9.2009  20:02

Upírská klasika, možná je to až moc dlouhý, chvílema se některé scény moc natahují a jsou trochu nudné. Líbilo se mi to, ale jednou to úplně stačilo!

• 4.9.2009  17:51

Na rozdíl od slabší dvojky jsem byl velice mile překvapen. Mělo to vtip, který dvojka postrádala. Opět lituji, že jsem to neviděl v 3D.

• 19.8.2009  14:57

Vtipná komedie o jedné ženské, která prožívá tak trochu krizi středního věku. A vtom zřejmě tkví kouzlo Bridget Jones, je přirozená. Prožívá strasti a radosti denního života. Všechno, co může potkat i lidi mimo film!

• 19.8.2009  14:48
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Miroslav Donutil v téhle roli vážně exceluje. Při těch jeho scénách řvu smíchy! Nejde o tom moc psát, musí se to vidět!

• 19.8.2009  14:44
    Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou jednoznačně nejlepší česká komedie! Překvapivě smysluplná a nadmíru vtipná. Hlavně herecké výkony jsou skvělé - Donutil, Polívka, Holubová, Kodet! "Maršal Malinovski!"

• 19.8.2009  09:19

Když dokonalá forma potká dokonalý obsah a Audrey Tautou, zrodí se Amélie z Montrmartru - film s nejroztomilejší protagonistkou, který srší pozitivní energii a dokáže pohladit po duši. Jedná se o film s tolika krásnými obrazy, jejichž atmosféra je ještě znásobena podmanivou francouzskou hudbou brilantního Yanna Tiersena.

• 18.8.2009  21:22

Nejklasičtější a nejkrásnější česká pohádka. I když zimu nesnáším, tady tak krásně dokresluje pohádkovou atmosféru, překrásná hudba Karla Svobody. Kam se na naší Popelku hrabe ta americká nána, co jezdí v dýni!

• 11.8.2009  15:29

Hmm... Tak u tohodle filmu je to všechno dost sporné, vzhledem k tomu, že to je vyloženě povídkový film a těch povídek je tu tolik. Samozřejmě, jak to bývá, některé jsou dobré, některé špatné a některé... No, zkrátka, kdyby byl tento film složen z těch lepších povídek, které by byly trochu delší, bylo by to rozhodně lepší, než cca pětiminutové nesmysly střídající se s těmi lepšími povídkami!

• 10.8.2009  21:42

Tohle je ještě jedna z lepších čekých komedií, z lepších vtipných komedii! Je to trochu taková tragikomedie. Ale myslím si, že se tenhle filmeček vyvedl, mě teda upřímně rozesměje vždycky, jelikož tu hraje plno mých oblíbených čekých herců. Možná to není vrchol umění, ale nesmí se odepřit, že zahrané je to skvěle, hlavně co se týče dvojic Holubová, Klepl a Fialová, Štěpánková. Palec nahoru!

• 9.8.2009  22:28

Líbilo se mi to daleko víc, než Šifra mistra Leonarda. Má to tah, s každým dalším mrtvým to nabírá víc a víc na obrátkách, jde to stále kupředu, je to stále tajemnější a tajemnější, protože do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí a pak Vás to překvapí. A jestli ani tohle nezaujme, tak skvělá prohlídka po Římě určitě ano! + Zimmerova hudba.

• 27.7.2009  22:52

No, čtyři pokoje nám nabízí čtyři povídky od různých režisérů. Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť (ale třetí povídka je jednoznačně nejlepší)! A co se týče hereckého výkonu - je to tak neskutečně přehrané, umělé, strašně zmechanizované, ale přitom se tomu musíte smát, protože ty grimasy, které Tim Roth hází jsou zkrátka vtipné! Jestli bylo záměrem udělat to jako karikaturu, pak se to rozhodně povedlo!

• 20.7.2009  23:26

Poprvé jsem byl nějak zvláštně ukvapený (první sledování tři hvězdičky), ale teď když jsem se podíval znova i v kontextu s díly předešlými (a následujícím posledním dvoudílem), tak jsem se na tento díl díval nějak jinak. Možná je to i tou nostalgií, kterou při každém dílu pociťuji, protože Harry Potter je skutečně mou srdcovou záležitostí (i knižní) a Princ dvojí krve je sice ze všech filmů ostrouhaný nejvíc, ale postavy v něm skutečně dospívají a děj dozrává. Tenhle díl neni nijak zvlášť akční, ale je temný a mnohé vysvětluje. Najednou Vám dojde, proč Lucius Malfoy ve dvojce podstrčil deník Toma Riddle Ginny a uvědomíte si, jak to měla Rowlingová neskutečně promyšlené dopředu, protože těhle detailů si najednou všimnete. Ne jen v ději, ale i ve výrazech herců v předešlých dílech a najednou to nabírá celistvosti, takže mi nikdo! nebude povídat, že v téhle sérii je něco zbytečné, protože všechno, co tam je, dává smysl. Ale jen těžko budu něco vyvracet nefanouškům a nečtenářům této ságy.

• 13.7.2009  20:01

Ač by se mohlo zdát, že film, odehrávající se z 90% u soudu bude nudný, opak je pravdou. Přiznám se, že většinu satanských filmů moc nemusím, protože to je pořád to samé, ale v tomhle případě mě film V moci ďábla zaujal daleko víc, než Exorcista. Skvělý ženský herecký výkon. Scéna, kdy je Emily Rose ve škole a tváře jejích spolužáků se začnout deformovat je dost psycho! Musím říct, že když jsem se na to poprvé díval, v noci, bál jsem se podívat do zrcadla, aby se mi nestalo to samé!

• 7.7.2009  18:23
    Dobře placená procházka (divadelní záznam) (2009)

Měl jsem možnost tohle představení vidět v Národním divadle na živo. No upřímně m to docela zklamalo. Nepřišlo mi to ani vtipné, ani ty písničky se mi moc nelíbili. Ale musí se nechat, že to bylo dobře zahrané i zazpívané, ale podruhé bych si to klidně nechal ujít.

• 6.7.2009  21:50
    Stmívání (2008)

Na první shlédnutí se mi to vážně nelíbilo, možná proto, že jsem se na to díval s opovržením, jako na film, který se zas líbí jen pubertálním holkám. Ale když jsem to viděl podruhé, tak už mi to nepřišlo tak špatné. Herecké výkony nejsou nejhorší, děj také není špatný. Vždyť, co se týče upíru, představuje je v úplně jiném světle, než byli doposud. Před tímhle filmem (a samozřejmě knihou) si nikdo nedokázal představit upíry v moderní době, jen na starých kamenných hradech, spících v rakvích, oblečené jako ze středověku. Tenhle film tuhle představu zlomil. Samozřejmě by šlo plno věcí upravit, třeba jako poopravit "pár" vět ve scénáři, ale to se dá téměř u každého filmu. Jediné, co mi vážně vadí je, že by to mohlo mít klidně míň, kdyby se vystřihly některé ne příliš zábavné scény.

• 21.6.2009  22:03

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Musím říct, že mě mile překvapil! Stop Motion animace se posunula zase o kus dál. Ty horrorové prvky jsou super. Když jsem se na to díval poprvé, vážně jsem se při některých scénách i bál. Lituji, že jsem to neviděl v 3D. Je to typicky bláznivé, kreativní a hravé. Burtonův vliv je tu dobře znatelný a já jsem čím dál víc pohlcen jeho filmy.

• 6.6.2009  09:08

Jsem skalní fanda Trpaslíka a na tyhle tři nové díly jsem se těšil jako malé děcko! Pravdou je, že čtyři hvězdičky dávám jen proto, že starého Trpaslíka miluji. Neříkám, že tohle bylo špatné, ale teď daleko víc prahnu po dalších dílech protože doufám, že se vrátí zpátky ten typický humor. Dost mi u toho chybí náš český dabing, který je dle mého názoru daleko lepší, než originální znění. Chybí mi tu umělý smích, zásadní prvek sitcomu! Zůstávají tu zadní vrátka pro možná pokračování, ale jestli už další pokračování nebudou, proč to nemohlo skončit tak, že se vážně vrátili na zem? Tajně se modlím, že ještě něco přijde. Ale není to už ten starý Trpaslík! (Ale aspoň byla ukojena má touha spatřit mojí srdcovou záležitost znovu)

• 5.6.2009  20:34

Ano, první díl týhle nekonečný sérii má svojí kvalitu. Určitě proto, že přichází opět s něčím novým do světa kinematografie. První díl ještě není tak nechutný jako ty ostatní. Tady to bylo originální. Padouch, co "napravuje" lidi, on je vlastně nezabíjí, mají možnost se zachránit, ale hold někdy nešťastnou náhodou zahynou. Ostatní díly už jsou jen omílání toho prvního, Navíc mají tolik zápletek. V každém dalším díle zjistíte, že mu pomáhal někdo jinej, kterej netušil, že je jen loutka, že mu vlastně pomáhá někdo úplně jiný... Uuu... Blázinec. Kdyby skončili u prvního dílu, taky by nic nezkazili! Ale hold prachy jsou prachy, vládnou světu a tak jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 26.5.2009  12:12

Když jsem konečně shlédl tento tolik mi doporučovaný film, vážně jsem si na krátkou chvíli řikal, že nechci žít! Tohle dílko je tak depresivní, že si říkáte, že to snad ani není možné. Bohužel je! Posledních 10 minut je vážně nelítostných, jen koukáte s otevřenou pusou a když začínají závěrečné titulky, zůstanete jen tiše sedět s "přejetým" výrazem! Skvělá hudba perfektně dokresluje dramatické scény. Na tenhle film se určitě nejde koukat každý den, ale je to film, na který se vyplatí podívat!

• 25.5.2009  10:29
    Já, legenda (2007)

Možná to je mým odporem celkově k žánru sci-fi, možná chabým příběhem, každopádně tohle bylo dost podprůměrné. Celý film se vlastně nic zásadního neděje, chvíli je doma, chvíli se po něm sápou lidé na způsob "zombie" a pořád dokola. Nemohu upřít herecký výkon Willa Smithe, ale jinak jsem se těžce nudil. Co se týče žánru, tak mne daleko víc zaujal film Já, Robot!

• 25.5.2009  10:18
    Mamma Mia! (2008)

Veselý letní muzikál, na který se vždycky rád podívám. Obzvláště při chladných zimních nocích. Abbu mám rád, ale není to jediný důvod, proč se mi Mamma Mia líbí. Je to zkrátka veselé a střeštěné, plné krásných obrazů a scenérií řeckého ostrova. Vždycky mám radost ze života, protože je to neskutečně pozitivní, což mi u tohodle jednoduchého muzikálku vážně stačí! (Meryl Streep je vážně třída!)

• 25.5.2009  10:17

Tenhle film není konečně o tom, jak někoho ďábel posednul, ale o lidech, kteří jsou posedlí, aby mohli najít ďábla. Johnny Depp velice vylepšuje kvalitu tohoto snímku. Celkově se mi to líbilo, bylo to i celkem realistické, ale scéna, kdy Johnnyho blonďatá kamarádka přiletí ze schodů jako super hrdinka a levou zadní zmlátí ty chlápky... Ale tak, co? Vždyť ona je ďábel!

• 25.5.2009  10:16

Jsem milovník Narnie, první díl byl opravdu povedený, ale toto? Neříkám, že to bylo úplně špatné a vím, že nikdy nemůžu srovnávat knihu s filmem, ale zkrátka jsem čekal něco víc. Objevení se v Narnii, ric pic, najednou závěrečná bitva a titulky. Doufám, že plavba Jitřního poutníka mě potěší. Dvě hvězdičky dávám, protože je to Narnie, kterou miluji a za snahu! (A znovu musím upozornit, Lewis měl Narnii napsanou dřív, než Tolkien Pána prstenů, takže to není vykrádačka Pána prstenů, alespoň ne knihy!)

• 25.5.2009  10:09
    Ti druzí (2001)

Na tomhle filmu není skoro nic. Děsivé scény, bez známého důvodu přesto působí dobře. Atmosféra je po celý film tajemná. Konec je dost nečekaný. A kvůli konci, který je pointou celého filmu nemá moc cenu dívat se na to víckrát, když už víte, že Ti druzí nejsou Ti druzí, ale hlavní hrdinové!

• 25.5.2009  10:08

Tohle je asi jeden z mých nejoblíbenější filmů s Louisem. Skvělý dabing Františka Filipovského už mě nijak nepřekvapuje. Ale tenhle námět, ta hudba, Louisova šílenost. Je to jako vždycky trhlé, s trochou nadsázky. Některé scény jsou extrémně vtipné. Tohle je dnes už klasika, která se prostě musí vidět!

• 25.5.2009  10:07
    Fantomas (1964)

Tak tohle je nejbrilantnější Funesovská komedie. Možná kvůli Fantomasovu "ďábelskému" smíchu, možná kvůli něčemu jinému. Každopádně se u toho dost slušně bavím a to mi u Funesových filmů úplně stačí.

• 24.5.2009  19:29

Na rovinu říkám, že Pána prstenů vážně v lásce nemám. Knihu jsem nečetl a filmy mě nijak neoslovily. Je to krásné po vizuální stránce, hudba také není špatná. Ale zkrátka, děj celé trilogie mě nenadchnul! I když je to bezesporu praotec fantasy žánru. Oprava: Jeden ze zakladatelů fantasy.

• 24.5.2009  19:26

Pro mě nejvydařenější díl z celé Potterovské ságy (předtím než jsem viděl i četl Relikvie smrti). Nechybí tomu napětí, dramatičnost, emoce, tajemná atmosféra Turnaje tří kouzelníků. Hýří to krásnými efekty. Co se týče Pottera, tak budu vždycky hodnotit subjektivně, ale u tohodle dílu je, myslím, hodnocení i na místě!

• 24.5.2009  19:24

Poslední díl se mi líbil ze všech tří nejvíc. Tajemný svět Davyho Jonese, Johnny a jeho kamenní kraby. Je to audio vizuální podívaná se skvělým hereckým výkonem, jak jinak, než od Johnnyho Deppa. A Zimmerova hypnotizující hudba Vás vtáhne. Nemyslím si, že by Piráti ztratili něco z předešlých dílů. Dokončili děj z dvojky a závěrečná bitva na moři byla super. Hodnocení mi přijde až moc nízké!