• Krátkometrážní

Jackass 3 (2010)

Znova množstvo zvratkov, hovien, moču, zhovadilostí, kaskadérskych kúskov, strieľania si z nevinných ľudí a zo seba, po prvý krát v HD kvalite alebo 3D a za využitia spomalovačiek (aby ste si mohli naplno vychutnať vytryskujúce hovno z riti Dave Englanda). Reči, že tejto bande dochádzajú nápady sú somarina, viď super scénu so stíhačkou L-39 Albatros :) a ďalšie vydarené srandičky.

Americký zločin (2007)

Už ste videli akčák v ktorom by auto malo povedzme do niečoho naraziť, ale tesne pred nárazom by prišiel strih a scéna skončila? Nie? Tak keď si pozriete AN AMERICAN CRIME tak uvidíte krutý a sadistický film ktorý nie je krutý a sadistický. Ako je to možné? No pretože v tom najlepšom sa každá brutálna scéna skončí. Nevravím že bez detailného zobrazenia násilia sa dobrý film nezaobíde, no tu ide práve o to. O násilie. Násilie k nevinnému mladému dievčaťu. Tak prečo to nezobraziť? Šikovný filmár by scény mučenia presne načasoval, natočil ich vierohodne, ale pritom tak, aby to nepôsobilo na diváka dojmom, že tu ide len o ne. Lenže toto netočil šikovný filmár. A americký rating „R“ (mladistvým do 17 rokov prístup iba v sprievode dospelej osoby) je na smiech. Ešteže Ellen Page je taká dobrá herečka a dokáže zachrániť aj slabší film.

Nebojácný (1986)

Turecké kultúrne dedičstvo – KORKUSUZ (alebo taktiež TURKISH RAMBO). Filmový primitivizmus v svojej najzábavnejšej podobe. Buď sa budete kráľovsky baviť (ako ja), alebo to vypnete po piatich sekundách.

Rychlejší (2010)

„Driver“ (Dwayne Johnson) má veľké svaly, svalnaté auto (Cevrolet Chavelle SS), pekne tučnú búchačku (Ruger Super RedHawk Alaskan .454 Casull Revolver), je kurefsky nasraný (lebo mu zabili brášku), nekompromisný a postrieľa pár motherfuckerov. O tom je tento film. Nič viac tam netreba hľadať. Koniec som si predstavoval síce inak (bol strašne prehnaný) a tak sťahujem z pôvodne zamýšľaných štyroch na veľmi silné tri hviezdy. Na záver musím vyzdvihnúť dobrú akciu s autami.

Hvězdná srážka (1978)

Ach ja som úplne zabudol na tento krásny space brak! Náhodou som na to teraz narazil a hneď mi svitlo - však ja som to už videl! ale asi tak pred pätnástimi rokmi niekde na nemeckej stanici alebo vhs-ke. Krásna spomienka na detstvo - vtedy ma určite ohúrili tie nespočetné prelety vesmírnych ľodí a celková dobrodružnosť STARCRASH. Dnes je to samozrejme považované za neskutočný shit - odpad a ja s tým súhlasím, ale na druhej strane nechápem ako sa niekto môže nad jeho shitovosťou pozastavovať a nadávať naň! ... však je to taká prča! a hrá tam David Hasselhoff ! a sú tam neandertálci, amazonky, debilný vojvoda Zarth Arn, roboti, hrozné kostýmy a efekty, tupé dialógy a toporné herecké výkony!!! (Hajzelhoff je bezkonkurenčne najhorší). Odporúčam všetkým, ktorí ešte len objavujú krásu filmového odpadu - zožeňte si to v čo možno najhoršej kvalite (ja som napríklad mal VHSrip, ktorého zdrojom bola asi páska ktorú znásilnilo mnoho kórejských vhs prehrávačov, výsledkom čoho bol skákajúci obraz, šumenie, zrnenie a občas sa to úplne zaseklo - no proste ako keby som sa preniesol do čias, keď som v podobnej kvalite pozeral pirátske nahrávky s huhňavým simultánnym dabingom) a naplno si vychutnajte tento legendárny film.

Příběh rytíře (2001)

Milo hlúpučká rozprávka o „rytierovi“ s dobrými hercami, rockovou muzikou, množstvom súbojov a samozrejme nechýba ani romantika.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Čo sa mi na jednotke páčilo - masakrovanie ľudí, krv a akcia - je v DEAD SPACE: AFTERMATH úplne potlačené na minimum (prečo?). Nepekný dojem vyvoláva aj striedanie rôznych štýlov animácie (načo?). Slabota...

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Sú geniálne filmy, potom priemerné, podpriemerné a totálne sračky + sračky ktoré sú tak zlé (amatérske) až sú zábavné a niekedy si ich cením viac ako vysoko hodnotené filmy (pretože naozaj zábavných sračiek je málo). CASSHERN nepatrí ani do jednej z týchto kategórii. Je to maximálne prehnané SCI-FI zverstvo, kde je všetko hnané do extrémov až sa na to nedá pozerať. Mám rád streštené filmy a japonské Anime (v animovanej forme by bol Casshern znesiteľnejší), ale čo je veľa to je moc. Technická stránka je OK (efekty, výprava), no čo tam predvádzajú hlavné postavy je niečo neuveriteľné. Celú tú hrozne dlhú dobu (mnohé scény sú zbytočne naťahované až zostáva rozum stáť) sa človek pozerá na niečo čo vyzerá pekne, ale pritom je to úplne mimo (čo? to čo má byť? to čo tam robia? to myslia akože vážene? ...som si hovoril v duchu). Áno, existujú aj šialenejšie japonské filmy, no tie sa nehrajú na niake posolstvo a netvária sa tak smrteľne vážne.

Nezastavitelný (2010)

< Tony kašli už na tie vlaky a natoč konečne poriadny akčák! > UNSTOPPABLE dokáže chvíľkovo zvýšiť krvný tlak diváka, neustále sa niečo deje, je to dobre a dynamicky natočené. Zastavovanie nekontrolovateľného vlaku je už ale dokonale vyžmýkaná téma... načo ju žmýkať ešte viac?

Vanishing on 7th Street (2010)

Tak toto mohol byť mysteriózny horor jak bič! (záhadne miznúci ľudia v tme) – mohol, ale nebol. Slabý scenár, nuda, nelogické chovanie postáv ...škoda preškoda...