• Krátkometrážní

Experiment (2010)

< Zbytočný film, ktorým som zbytočne zabil 96 minút > Brodymu ale tie hipisácke role v poslednej dobe idú - narážam na SPLICE - kde hral podobného nezávisláka, no tento film a THE EXPERIMENT za veľa nestoja.

VALL-I (2008)

< IN SPACE, NO ONE CAN HEAR YOU CLEAN > 100%

Expendables: Postradatelní (2010)

< Nik nie je večne mladý, niektorí akční hrdinovia sú ale aj po šesťdesiatke stále vo forme, a to vo vynikajúcej forme! > Prečo sa určite oplatí vidieť THE EXPENDABLES: Arnie, Sly a Willis v jednej scéne, Dolph Lundgren sa vrátil na veľké plátno vo veľkom filme a ide mu to dobre, CooL hlášky a odpisy medzi postavami, super výbušná akcia, veľa strieľania a boje zblízka, nože, "Albatross" , Ford F-100 a hlavne Sylvester Stallone ako scenárista, herec, režisér a strašný borec aj v dôchodkovom veku (64).

Mimic (1997)

< Zmutovaní obrovskí chrobáci mordujú ľudí v útrobách metra > Na dlžku 105 minút je v MIMIC málo ľudí zabitých chrobákmi a aj keď sú zabíjaní, je to v tom najlepšom ustrihnuté, alebo pre tmu nič nevidieť, takže výsledok je potom taký aký je - podpriemer.

Adaptace (2002)

Prečo sa ten koniec musel tak pokaziť? Kto je na vine? 3/4 filmu je na plný počet a posledná 1/4 to všetko čo sa mi páčilo zničí :(

Galaxie teroru (1981)

< Pozerám na záverečné titulky a čo sa tam objaví: Production Designer – James Cameron a na konci titulkov: Second Unit Director – James Cameron... > To som ozaj netušil, že k výslednému vzhľadu tohto „dielka“ sa zaslúžil aj on. (o tri roky neskôr natočil prvého Terminátora). Stručne k filmu: Vizuál a (Cameronove) kulisy – na tú dobu a pravdepodobne nízky rozpočet – fajn, všetko ostatné: hrôza (ako to už niektorí tu komentujúci užívatelia popisujú).

Muž, který spadl na Zemi (1976)

Preboha to čo spravili s tou báječnou knihou, ktorá ma tak bavila?! Chápem, že sa tvorcovia chceli vybrať inou cestou ako knižná predloha, ale tento film je jednoducho brečka! Nič viac k tomu nemám čo dodať. Prečítajte si radšej knihu.

Opustit Las Vegas (1995)

< Las Vegas, neustále opitý Cage a jeho cesta za sebazničením + „vzťah“ s prostitútkou > ! Mike Figgis ! - Tento film režíroval, napísal k nemu scenár, zložil hudbu, na soundtracku je počuť jeho hra na trumpetu a klavír (perfektná hudba) a ešte si zahral aj malé cameo – tlieskam mu! Veľký potlesk určite patrí aj Nicolasovi - zaslúžený Oscar – dokonalý „opilecký“ herecký výkon. Aby som nezabudol : Sting je úžasný spevák a pre LEAVING LAS VEGAS naspieval perfektné piesne. No a film je tiež super... GET IT!