South Park: Peklo na Zemi (1999)

Parádní muzikál, který je plný přesahu, nekompromisního humoru a skvělých vtipů a momentů.

Batman vs. Hush (2019)

Kdybych neznal předlohu, tak bych byl mnohem více spokojenější. Animák sám osobě není vůbec špatný a výborně šlape. Problém je, že je oproti předloze hodně zkratkovitý a většina změn je spíše k horšímu. Ale jak říkám na začátku, pokud někdo nezná předlohu, tak bude spokojený.

LOVEní (2019)

Karel Janák je zkušený režisér, a umí natočit dobrou a vtipnou komedii. Jen by nesměl jet na půl plynu. A to je bohužel případ i tohoto snímku. LOVEní není špatný film, a svým způsobem má i dobře rozdané karty. Jen s nimi Janák nechce a nebo v té horší možnosti, neumí hrát. A přitom stačilo tak málo, a z podprůměrné komedie jsme mohly dostat průměrnou až lehce nadprůměrnou komedii. Největší kámen úrazu je délka, která je přepálená a příběh s postavy nemají na to, aby jí utáhly. A pak je tu scénář, jenž není tak vtipný a nedokáže pořádně prodat romantikou linku obou hlavní postav. A je to škoda, protože tam ten potenciál vidím. Herci se snaží, a některé situace zachraňují, ale k čemu to je, když to pak jako celek moc nefunguje. LOVEní je obyčejná komedie, která neurazí, ale nijak extra nepobaví.

Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

S02 - Dvakrát do stejné řeky nevkročíš. První řada Sedmilhářek mě přišla krásně uzavřená, a svým způsobem jsem nepotřeboval a ani nechtěl další nadstavbu. Tak, nějak jsem cítil, že to není potřeba a seriálu to spíše uškodí. A teď po konci druhé řady jsem rád, že mohu říci, že jsem se spletl. Druhá řada Sedmilhářek je velmi povedená a krásně se jí povedlo navázat na první, a hezky a celkem přirozeně jí rozšířit o další rozměr. Tvůrci parádně pracují s postavy, s atmosférou a taky příběhem, který vychází ze zvratů z minulé série. Navíc se, už tak k nabušenému hereckému obsazení přidala skvělá Meryl Streep, jenž si krade desítky scén pro sebe. Druhá řada má skvělé tempo a poslední epizody umí tnout do živého. Ze začátku je to správně pomalejší, a buduje se atmosféra, aby to pak v následujících dílech parádně gradovalo, k zajímavému finále. Po herecké stránce je to skvělá práce od každé herečky, a trochu zamrzí, že žádný z herců, nemá tak dobře napsanou postavu. Druhá série Sedmilhářek mě sedla a bavila mě, a já budu herečkám držet palce, aby za své výkony získaly co nejvíce cen. 8,5-9/10

Všechno bude (2018)

Olmo Omerzu ve mě vzbuzuje naději, že české filmy stále mají naději se prosadit ve světě. Všechno bude je dobrý film a z dané zápletky vytěží hodně. Omerzu si hraje s vyprávění(hlavní hrdina se snaží působit jako nespolehlivý vypravěč)a trochu jiným úhlem pohledu na road movie a dospívání. Omerzu dost sází na nové tváře(Tomáš Mrvík a Jan František Uher), které doplňují zkušenější herci(Vlasáková, Pechlát a hlavně Eliška Křenková) a na uvolněnou atmosféru. Film je zábavný, ale dokáže být místy i dost znepokojující a depresivní. Není to taková trefa do černého jako Rodinný film, ale za mě palec nahoru.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita mě prostě v trailerech nesedla. Vizuálně a technicky ty trailery vypadaly velmi dobře, ale film mě vůbec neoslovil a ani mě nelákal do kina. Teď jsem to viděl doma, a jsem na sebe docela naštvaný, protože vidět Alitu v kině by bylo mnohem lepší. Režisér Robert Rodriguez mě velmi překvapil, že dokázal tento film ukočírovat s jistou grácii, a nerozpadl se mu pod rukama. Rodriguez je šikovný režisér, ale občas se utrhne ze řetězu tím špatným způsobem. Naštěstí zde se to nestalo a film šlape a má příjemné a zábavné tempo. Během chvilky dokáže prodat daný svět, postavy a hlavně zaujmout různými detaily. Velmi se mi líbilo jak film vizuálně vypadá. Trikově je to opulentní, propracované a taky efektivní. Rodriguez navíc ví, kdy má přidat, a kdy zas trochu zvolnit a najet na romantickou linku. Velkou oporu má v hlavní herečce, jenž si to hodně dává. Rosa Salazar je v roli Aliti dobrá a s přehledem si odehraje všechny scény. Christoph Waltz má vděčnou roli a zahrál jí dobře. Keean Johnson má dost prostoru není vůbec špatný. Jennifer Connelly a Mahershala Ali lehce přehrávají a místy jedou na půl plynu, ale ve výsledku to tolik nevadí. Velmi mě zaujaly akční scény, kterých je dost a jsou vizuálně nápadité, efektivní a parádně udělané. Film trochu drhne po příběhové stránce, kde je to místy lehce překombinované. Alita: Bojový anděl je povedený sci-fi film a dobrá podívaná.

Hellboy: Královna krve (2019)

Na to jakou to dostalo čočku od recenzentů, je to celkem v pohodě film. Asi nejdůležitější věc, je přistupovat k filmu jako k akčnímu béčku, kde se neustále něco děje. Čím více nad filmem přemýšlíte a nebo ho srovnáváte s del Torovými filmy, tak je to horší. Jakmile ale přistoupíte na hru tvůrci, tak si lze nového Hellboye užít. Režisér Neil Marshall se snaží, aby jeho verze Hellboye byla jiná a koukala na daný svět z jiného úhlu pohledu. A to ať už jde o samotnou mytologii, svět a nebo postavy. Marshall se s tím moc nepáře, a přichází se zábavnými a brutálními scény, které jsou místy dost přepálené. A pak zas zkouší udělat pěkně atmosférickou a do hororu laděnou scénu. No a, ono to ve výsledku funguje docela dost dobře. Jenže se zde objeví největší problém celého filmu. V celém filmu je dost zápletek a motivů, a díky tomu příběh působí dost roztříštěně, a nedokáže naplno fungovat jako celek. David Harbour má charisma, a taky se dost snaží, a jeho Hellboy není vůbec špatný. Milla Jovovich mě zde dost bavila nemám s ní problém. Ian McShane jede na půl plynu, ale kupodivu to nijak nevadí. Sasha Lane a Daniel Dae Kim si svoje s přehledem odehrají, ale na Harbourovo charisma se nechytají. Líbila se mi atmosféra filmu, dokázal jsem si užít přepálenost a brutalitu. Bavili mě akční scény a potěšili mě praktické efekty, masky a kostýmy. Trochu mě vadilo, že ta digitální krev je hnusná a místy to po příběhové stránce drhne. Hellboy je fajn akční béčko, které pobaví a nemusí se u něho nic řešit.

Aziz Ansari: Right Now (2019) (pořad)

Zábavné, upřímné, a místy hodně dojemné. Dost mě to sedlo a ty otázky, které v průběhu vystoupení Aziz předkládá jsou opravdu dobré a k zamyšlení. Palec nahoru a jdu dokoukávat Parks and Recreation.

Dumbo (2019)

Dumbo mě trailery nezaujal, ale chtěl jsem mu dát šanci kvůli Timu Burtonovi(jehož starší tvorbu miluji, ale ta novější je o dost slabší), hercům Farrell, Green, Keaton a DeVito. Samotný film mě kupodivu bavil a docela jsem si ho užil. Na pár místech je poznat Burtonova režie, jinak jde čistě o Disneyho neurážející produkt. První půlka je dobrá a zábavná, v prostředku to dost drhne, scény na sebe moc nenavazují a Michael Keaton je nevyužitý. A pak přijde finále, jenž je akčnější a celkem povedené. Není to žádný zázrak, a mezi Disneyho hranými předělávky to bude patřit k horší půlce, přesto mě to překvapilo, že to nebylo špatné

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější, nejvtipnější a místy taky nejdojemnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. A je radost sledovat, jak se postavy vyrovnávají s bláznivou zatracenou maličkostí jménem láska. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit(obchoďák, invaze), a s novými postavy(Robin, Alexej) pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin(její dialogové výměny se Stevem a s Dustinem nemají chybu), jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10