mala_kea

věčný optimista

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 25.10.2020  12:26
    Vyšinutý (2020)

Russell Crowe je fakt bourák. Někomu se hold poštěstí mít takový herecký talent a obrovské charisma (i když hraje vyšinutého), že i s nadváhou a pěstovaným nevzhledem dokáže utáhnout celý film. Nicméně musím pochválit i řemeslně zvládnutou režii, která je co do celku a scénáře lepším průměrem. Snímku pomáhá i kvalitní hudební doprovod. Přesto jde především o koncert hlavního hereckého protagonisty.

• 24.9.2020  18:34
    Tenet (2020)

Subjektivně nejslabší Nolan. Tenet zvýraznil jeho obvyklé nedostatky, takže i ti co ho mají rádi, zažijí pocity těch, kterým nikdy pořádně nesedl. A nebo možná ne, protože je to pořád ta ohromující podívaná, na jakou jsme od režiséra zvyklí. Scénář se neobtěžuje se sálodlouhým vysvětlováním a po krátké instruktáži hodí diváka do hluboké vody. Ti co jsou zběhlí v časových paradoxech, nebudou mít problém. Někomu může děj přidat i zbytečně jednoduchý a předvídatelný. Pro příčetnou část lidstva bude ovšem vyprávění nepřehledné, zmatené a plné nepochopitelných scén. Což mimo jiné znamená, že není příliš pohlcující. Postavy nejsou režisérovou silnou stránkou, takže co si herci neurvou sami, to nemají. Bohužel John David Washington má charisma snad až v záporu a z Elizabeth Debicki žádné emoce nečiší. S jeho otcem a kupříkladu s Emily Blunt by Tenet možná nepůsobil tak sterilně, ale odtažitý vizuál by asi zahlušil i je. Moc lepších filmů se do kina letos nadostane, takže Tenet za vidění určitě stojí. Přesto jsem čekal víc a měl jsem dostat víc. Silnější tři, slabší čtyři.

• 7.9.2020  20:28

Ocenil bych obšírnější pohled na dobu Churchillovy vlády, to si však můžu rovnou pustit dokument, uznávám zaměření jen na těch nemnoho krizových týdnů od jmenování do úřadu po evakuaci britských vojáků z Dunkerku. I tak se tesá uctivý pomník do kamene, chvílemi mírně nesoustředěný a školometsky neživotný, přestože od Wrighta až manýristicky teatrální. Na vyšší úroveň jej pozvedá famózní výkon výrazně, ovšem dokonale namaskovaného Garryho Oldmana, právem oscarový.

• 29.8.2020  16:27
    Chata (2019)

Tenhle pomalý psycho-zimní horor, který mě často šokoval (nepochopitelnými) záběry si mě dost získal. Žádná pecka, ze které bych se za letních večerů na prdel posadil, ale jako uvědomění si, že náboženství je smilstvo (a svinstvo) samo o sobě, je to povedený kus.

• 29.8.2020  16:22

Nevím co je horší, jestli humor, kamera, digitální efekty nebo příběh a postavy. Postavy nahodile ztrácejí dovednosti se trefit pistolí nebo přeprat ženskou, podpůrný tým slouží jako komparz na natažení promítací doby. Kulky už ani nevylétají ze zbraní, mlácení způsobuje pouze pot, darebáci přestanou střílet když si musí postavy pokecat. Před 17lety když jsem jako puberťák sledoval druhý díl, bavil jsem se.....teď mám problém dokoukat. Opravdu doufám "one last time"

• 22.7.2020  16:22
    The 100 (TV seriál) (2014)

K seriálům bývám často dost skeptický a často se bojím, že mě přestanou bavit - zvlášť, když je to krok do neznáma. Mile mě překvapilo, že seriál primárně určený pro teens, dokáže nadhodit i vážnější témata: čí právo na život a za jakou cenu má větší prioritu, co lze obětovat /a zůstat přitom člověkem/ pro "dobro celku", jak nést zodpovědnost za své činy a svá rozhodnutí. K tomu neokoukané postavy, které procházejí vývojem, téměř každou můžete občas odsuzovat a občas jí držet palce. Samozřejmě, pořád je to především zábava, ale slušná. Hodnoceno po shlédnutí všech sérií. For all men kind.

• 14.7.2020  15:56
    V pasti (2018)

Dobrej postapo kousek se zjevně dobrou knižní předlohou a svižným rozjezdem. Storytelling na jedničku, budování napětí dobré, herci fajn... ale v půlce snímek zpomaluje a ve výsledku mu chybí nějaký ten šmrnc (gore, monstra, svět...).

• 7.6.2020  20:55

Zdejší fanšmejkři snad odpustí, ale k dokonalosti tomu chybělo více (vážně) úsměvných momentů :-)

• 31.5.2020  20:22
    Lov (2020)

The Hunt mi absolutně sedl - akce hned od začátku, kebule praskají, s krví se nešetří a vše podtrhuje řádně suchý, ale naprosto fungující humor. Škoda jen zbytečně přepáleného začátku.

• 6.5.2020  19:44

Parádní akčňák z netradičního prostředí, s jednoduchou zápletkou a vymazlenýma akčníma scénama. Thorovi role sedne parádně, vojenského drsňáka mu věříte a tu fyzičku tu může prodat. Akce je drsná, nekompromisní a spolu s kamerou dost kreativní. Fyzikálnost funguje skvěle. A když jsem slintal s Johna Wicka, musím zaručeně slintat taky. Díky za další nekompromisní mlátičku/střílečku.

• 6.4.2020  19:20
    Párty Hárd (2019)

Tuzemská variance na Prcičky, která navíc přidává pár cenzurovaných exkrementů a poměrně široké portfolio perverzností. I přesto jde o poměrně zábavnou věc, která mě několikrát přinutila k solidním výtlemům, které u českých filmových komedií už pěkných pár let nepamatuju.

• 22.3.2020  08:12
    Forsaken (2015)

Je to jako prašť a uhoď. Když se nějaká fáze povede, ihned dostane přes prsty a celý děj je jako na kolotoči. Pořád se něco děje, ale ve své podstatě se vše blíží k nevyhnutelnému. Za postavu Kiefa, která je dost temná a skvěle zahraná házím jednu hvězdu navíc. Zbytek je jen plankton.

• 21.3.2020  16:59
    O život (2019)

V těžkých dobách tohle tupá rána do oka divákova. Naprosto nudné a nezáživné.

• 21.3.2020  12:59
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Od dob prison break utekla pěkná řádka let. Kinematografie se posunula, stejně tak mé nároky na seriál. Tento návrat ke kořenům (aneb v jednoduchosti je síla) mě uchvátil na tolik, že se o seriálu hledám další podrobnější údaje. Zápletka velmi prostičká, avšak všechny ty emoce a napětí, které ze seriálu přímo stříkají dodávají počinu skvělou atmosféru, ze které ke cítit mirné vzrušení. Nezainteresovanému člověku se může zdát, že film ztrácí grády, upadá do zapomnění a v tichosti odejde do útrob těch zbytečných. Přesně v ten okamžik nastupuje režisérský štáb a nasazuje prudkou, ale příjemnou ránu mezi lopatky, takže vás donutí sledovat nadále. Najít si sympatie k postávám je velmi obtížné, avšak když se vám to podaří (můj TOP je rozhodně profesor), užíváte si každou vykutálenost, která přijde. Po dokončení třech "základních" sezón přichází ta pravá válka, a je s netrpělivostí čekám, co přinese. Díky za tenhle skvost, který je velmi příjemnou záležitostí.

• 21.3.2020  09:20
    Polar (2019)

S křížkem po funuse. Nebýt všech těch Wicků a podobných gun fu řezničin určitě by to tak snadno nezapadlo, protože co se týče akce je to hodně krvavé a Mads je zase skvělý. Jen to prostě nemá žádnou přidanou hodnotu

• 15.3.2020  08:50
    1917 (2019)

Luxusní pozdní dáreček ke staletému výročí od konce první světové vítězí po “kontinuální” formální stránce. Ano je to zážitek a jeden z vůbec nejlepších WW1 filmů, ale ani sada velmi silných obrazů (procházka tlející zemí nikoho, třešňový sad, ohnivá noční scenerie v Écoust, běh o život v závěru) plně nepřebije několik slabších chvil a ne příliš tvrdý dopad emocí. Nesnaží se o klasické repeté událostí, ani nepřináší žádný velký dějinný kontext (lekci v dějepisu), je to ale umělecky působivá prohlídka po bojišti s demonstrací nesmyslnosti na osudu řadových smrtelníků. Vtipný pocit, sedět si hezky v teple s popcornem, když jen o pár generací zpět nás mohlo klidně čekat peklo jako Verdun, Passchendale a nebo na Sommě...A s přemírou poznatků, pořád mnohem reálnější a úchvatenější než Dunkerk, který se přes tak obrovskou masáž opravdu nepovedl.

• 30.1.2020  18:10

Asi mě většina zdejších zastřelí, nebo mi alespoň zlomí ruku, ale Bayovy exploze a ničení, které jsou jeho typickým rukopisem - mě prostě bavily. Prvopočáteční zpomalovačky mě malém odradily, ale počkání si přineslo své ovoce. Nebylo to tak velkorysé jako Tajní vojáci, ale ten přímočarý tah ve stylu call of duty bez zbytečných kudrlinek mě prostě bavil. Hlavní hrdinky jsou sexy a jedno se musí nechat - Reynolds je mnohem lepší akční hrdina než nějaký Affleck !! Pro mě velmi přijemná a vstřebatelná jednohubka.

• 29.12.2019  14:04
    Zmizelá (2014)

Film vás udrží v napětí a v otázkách možných rozuzlení celou dlouhou dobu, která uteče jako voda. Za to mu budiž naděleny 3*..Jsou ale poměrně pokulhávající v závislosti na tom, jak náročný (na věrohodnost příběhu) divák jste. Nemusíte být totiž ani tolik nadstandardně přemýšlivý/všímavý, aby vám příběh od 2. třetiny filmu přišel najednou velmi nereálný až šílený. Celá společnost spolu s doteď chytrou detektivkou si nechá na nos navěšet všechny ty bulíky nepravd, nikomu to nevadí, nikomu nechybí odpovědi na otázky, které navíc ani nikdo neklade, všem zřejmě stačí tv reportáž z obýváku a děj ubíhá v týdnech vesele dál navzdory šílenosti až absurdnosti celé situace. Když se ale necháte strhnout příběhem, tak vám ty wtf momenty v závěrečné části ani tolik nepřijdou a budete se bavit. Film určitě doporučuji

• 16.11.2019  18:23
    Kursk (2018)

Další katastrofický film natočený podle skutečné události. Kursk mě ale vůbec neoslovil, nevtáhl do děje, zásluhu na tom mají i nevýrazní herci. Daleko víc mi dalo, když jsem si přečetl po konci filmu o téhle události na wilkinpedii. Tady na csfd pro mě nepochopitelně v červených číslech.

• 16.11.2019  14:30
    Pád anděla (2019)

Od doby, co jsem viděl Johna Wicka, který je pro mě fakt kultovka v daném žánru, bojím se, že už nikdy nebudeme nikomu tolik věřit. Gerard se velmi snaží, ale všechno to nažehlené a ulízané americké vlastenectví mě ubíjí. Efekty jsou více než fajn, vřava je to pořádná a akce je mému srdci velmi blízká..To je bohužel vše. Zlatá střední cesta nikomu neublíží. Jen doufám, že si Gerard najde jiné zaměstnání a už nikdy nic s nim ve filmu nebude mít v názvu "fallen".

• 26.10.2019  16:01
    Creed II (2018)

Možná jsem zdědkovatěl, ale já si film užíval. Probudia se ve mně nostalgie úplně stejně jako tehdy, když jsem viděl Rockyho 4. Nový Creed nemá jakožto boxerské drama nic nového nabídnout a přes jasně dané finále od prvních minut film nenudí - a to je v dnešní době důležité, udržet diváka v jakémsi napětí.To se Stevenovi povedlo a přes kulervoucí neohratelný soundtrack byl Creed II jasná volba na sobotní odpoledne. Vypněte mozky, nechte si rozdat pár ran a o zábavu máte postaráno.

• 26.10.2019  12:37
    3 from Hell (2019)

Úctyhodný začátek se promění v "motherfucking" klišé. To je taková škoda, protože záporáci jsou vážně ujejí, brutalitou se nešetří a dvě dějové roviny mají smysl. Jen tím časem se mohlo trochu šetřit a plytká prázdná místa vyplnit více mrtvolami. Rob Zombie zase servíruje něco bez příkras a já se průměrně bavil.

• 24.10.2019  15:22

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel.

• 14.10.2019  15:46
    Štafl (TV seriál) (2018)

Obsazení, které mělo táhnout přímo na bránu. Bohužel, něco tu nefuguje.

• 7.10.2019  13:52

Film mého dětství, který mě dokázal uspat mnohem lépe než Bob a Bobek :-)

• 7.10.2019  13:49

Jako rozlučka s Rambem velmi symbolické, decentní, ale brutální zároveň. Navenek je to všechno plytké, táhnoucí se, ale šel jsem do kina s tím, že Rambovi na konci zatleskám, ukápne mi slzička a rozloučím se s mým dětským (a vlastně i dospělým) hrdinou důstojně. To se stalo. Poslední díl je zkrátka od "mého" Ramba vzdálen na míle (asi tak na 3*), ale hodnotím-li příběh Johna za celých těch 30 let, líbí se mi ten vývoj postavy i to, s jakou likviduje nepřátele, kdy si prostě Sly již nehraje na machra. Ještě jednou díky za tuhle bohužel končící zábavu.

• 7.10.2019  13:39

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila

• 15.9.2019  12:28

Jacksonův Kong byl téměř dokonalý díky své hravosti a nadšení, tato verze je sice lépe natočena, ale postrádá srdce. Určitě mnohem lepší než poslední Godzilla, ovšem ten chlad a nedostatek osobitosti je na filmu hodně znát.

• 15.9.2019  11:42
    Blok 99 (2017)

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli.

• 21.8.2019  11:00
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Způsob, jakým tvůrci byli schopni vytvořit na jednu stranu poměrně přesnou rekonstrukci více než 30 let starých událostí a na druhou stranu do svého díla zakomponovat vysoce aktuální poselství o ceně za lži, které je dokonce podtitulem této minisérie, je fascinující. Ani na chvíli to nepůsobí jako nějaká na sílu tlačená agitace, nicméně přesah do současnosti je naprosto zřejmý. Unikátní projekt, který je zcela zaslouženě na vrcholu žebříčků. " I was in the toilet"

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42