mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 15.9.2019  12:28

Jacksonův Kong byl téměř dokonalý díky své hravosti a nadšení, tato verze je sice lépe natočena, ale postrádá srdce. Určitě mnohem lepší než poslední Godzilla, ovšem ten chlad a nedostatek osobitosti je na filmu hodně znát.

• 15.9.2019  11:42
    Blok 99 (2017)

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli.

• 21.8.2019  11:00
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Způsob, jakým tvůrci byli schopni vytvořit na jednu stranu poměrně přesnou rekonstrukci více než 30 let starých událostí a na druhou stranu do svého díla zakomponovat vysoce aktuální poselství o ceně za lži, které je dokonce podtitulem této minisérie, je fascinující. Ani na chvíli to nepůsobí jako nějaká na sílu tlačená agitace, nicméně přesah do současnosti je naprosto zřejmý. Unikátní projekt, který je zcela zaslouženě na vrcholu žebříčků. " I was in the toilet"

• 14.6.2019  08:56
    John Wick 3 (2019)

Dost možná je to tím, že jsem dlouho nebyl v kině. Počkal jsem si na své a vyplatilo se. JW 3 je skvěle zvládnuté řemeslo, které je vymačkané do poslední kapky krve. Akčňák, ve kterém nechybí oldschoolové prvky (honička auty, mlátička ve stylu Raid) stejně tak prvky nové (skvělé lokace, důraz na vedlejší postavy) Kamera je prostě skvělá a některé záběry točené na jeden zátah jsou prostě klasa. Zvuk byl naprosto perfektní. Škoda, že příběh je prostinký, až trapně humorný, ale o tomhle to prostě za žádnou cenu není. Když jsem slintal během akční scény s Halle Berry, myslel jsem, že je po mně. To jsem však nečekal, že závěrečná scéna, kdy John používá brokovnici, bude rovna s orgasmem (neboť zvuk brokovnice, se skvělou kamerou,je prostě geniální). Keanu se pro tuhle roli narodil, není to žádný nahodilý střelec, je to profesionál. "I need guns. Lot of guns"....Já zase potřebuji víc akce, víc vypálených kulek.

• 19.4.2019  13:45

K Triple Frontier bychom mohli přiřadit asi tak 10 různých filmových žánrů, a to je právě jeho problém. Film není vyhraněný, naláká Vás na spoustu věcí a pak ani jednu nedodá. Mohl by to být skvělý heist movie, ale není, mohl by to být válečný akčňák, ale není. Survival thriller? Klidně, ale nestalo se. Triple Frontier se snaží být vše, ale není nic.

• 19.4.2019  13:43
    7 životů (2017)

Ta marmeláda o rozdílnosti jednotlivých osobností těch sester nebyla moc důležitá a kdyby jí bylo víc, tím spíš by vás ubíjelo to sedminásobné představení jedné herečky... film má klady hlavně ve své násilnosti a ty fatality jsou na televizní špektákl parádní. A byť jsem po uvedení do děje toho přelidněného světa podobnou "konzervaci" nadbytečných jedinců očekával, ta jednoduchá syrovost mě dostala. A velmi dobře napsaná a zahraná role Glenn Close.. ona prostě měla pravdu .. co byste asi tak dělali v její situaci vy ?Ten film skončí ve chvíli, kdy se teprve začne člověk ptát.. a co teď? .. jak to vyřešili? ... to by mě zajímalo.

• 11.3.2019  11:24
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet.

• 10.3.2019  11:54

Největším překvapením je, když člověk nic nečeká, a vlastně ani nic nedostane. Knihu jsem nečetl, ale smysl, kterým je příběh vyprávěn, mě opravdu nudil. Šeď střída tmu a to je tak všechno. Spletenec asi 10ti filmů prostě musí bavit jen náročné povahy nebo citově slabé. Jsem rád, že jsem filmu nevěnoval takovou pozornost, jakou zažíval v době své "slávy". O nic nepřijdete.

• 10.3.2019  11:49
    Aquaman (2018)

Osobně nemám ve zvyku filmy nějak přílišně kritizovat, ale tenhle film má slušné CGI, místy docela dobrou hudbu a to je vše. Přišlo mi, že se do filmu scénáristé za každou cenu snažili nacpat úplně všechno, až z toho vyšel jakýsi kočkopes, který nefunguje, je přeplácaný, zkratkovitý, předvídatelný a některé scény působí až komicky. Variace na vodní svět, Jezerní královnu,, Avatara a Thora se prostě moc nepovedla.

• 7.3.2019  10:56
    MOST! (TV seriál) (2019)

Mimořádně nevyrovnané. Bizar, komedie, drama, (parodie na) thriller, crazy komedie, zase drama... Občas jakoby tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí natočit. Značnou část druhého a celý sedmý díl bych "spláchl" do odpadu. Martin Hofmann hraje stále jen v jedné, pro mne nepřesvědčivé poloze, přestože jeho postava je plná inspirativních rozporů a dobře napsaná. Nadhodnocení seriálu bych přisuzoval obecně a dlouhodobě bídné úrovni české televizní tvorby. Po výčtu negativ pak zbývá mnoho dobrých dojmů, které oslavují všechny ostatní komentáře více, než dost. Od dob okresního přeboru se toho dost změnilo a posunulo, avšak má věrnost stále zůstává.

• 10.2.2019  21:01

Čekal jsem alespoň nějaké smysluplné konverzace, nějaké motto, které mi pomůže se nad problémem zamyslet. Když jsem dostal do finále, čekal jsem alespoň část atmosféry, která tehdy na soudu byla. Tady je vidět, jak skvělý potencionál dokáže vyhořet na hlouposti scénáře, který nám vlastně nabízí klasickou politickou kostru, kterou jsme už několikrát viděli. Je mi líto Bena, který zahrál skvěle, avšak musel přihlížet této tristní záležitosti při vzpomínce na Adolfa. Věřím, že si zasloužil lepší a atraktivnější zpracování než jen šeď a nudu.

• 10.2.2019  20:56
    Halloween (2018)

Nejsmutnější na tom všem je, že z kůl zabijáka udělají jen tupý stroj. Jeho příznivci jsou bezmozci a jeho protivníky bych bodnul na první dobrou. Těžko se v tom pak člověk orientuje, těžko Myerse nachází nějakou vzpěru, která by mu to pomohla táhnout. Jako už asi 15815. díl hezky natočeno a konečně doufám naposledy. Myerse si zasloužil konec, který doufám přišel.

• 2.1.2019  23:03

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Své věrné publikum jistě znovu pobaví, originálnějšího příběhu či alespoň inovativního pojetí postavy se ale nedočkáme. Je otázkou, jestli vůbec na to chtěli tvůrci cílit, ale aspoň nějaká snaha přijít mohla. Třikrát a dost. Sláva Rowana Atkinsona je už prostě minulostí, a tento film to jen potvrzuje.

• 2.1.2019  22:44

Startrekovská holomístnost zkřížená s Uncharted 13. Takhle si představuju videoherní zábavu kolem roku 2050. A když už mluvim o Uncharted, scenársti se u toho mohli trochu proškolit a inspirovat, pokud již tak neučinili. To by si ale dozajista odpustili ten sentimentalní konec.

• 2.1.2019  22:35

Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.

• 2.1.2019  22:28

Trochu slabší odvar mého oblíbeného Nebojsy.

• 2.1.2019  22:25
    Nebojsa (1988)

Jedna z mých oblíbených pohádek, se skvělým (v té době ještě nepoznaným) Ondřejem Vetchým.

• 2.1.2019  17:25
    Apostle (2018)

První čtvrtina zbytečně vysekávané melancholické vyprávění, které se po přechodu poloviny příjemně rozjede, potá nastává totální psycho v malé psycho vesničce. Temná a ponurá atmosféra se skvěle vykreslena. Taková tvrdší a propracovenější kolonie, která téměř nenechala textil suchý. Víc takovýchto prasáren.

• 30.12.2018  18:50

Commuter nepřináší nic nového, v rámci žánru ale spoléhá na osvědčené postupy i přesvědčivé obsazení, střídá napětí s akcí a já si nevzpomínám, kdy naposledy by mi 104 minut uběhlo tak rychle. Kdo od toho nebude chtít víc než akční thriller ve vlaku s Neesonem, nebude zklamanej.

• 30.12.2018  18:25
    Deadpool (2016)

Deadpool je v podstatě další z mnoha komiksových filmů. Dějově je strašně prvoplánový a z hlediska příběhu nenabízí nic, co bychom už neviděli v jiných superhrdinských snímcích. Historický význám má ale v tom, že si snad už konečně (!) managment a byrokrati velkých filmových studií vytáhnou hlavy z p...le a pochopí, že finančně úspěšné mohou být i filmy určené výlučně dospělému publiku a nebudou se pořád snažit srazit za každou cenu přístupnost pod R (od 15 let). Televize (ať žije průkopník HBO) to už pochopily dávno, jen v Hollywoodu mají ještě osmdesátá léta

• 30.12.2018  18:23
    Deadpool 2 (2018)

Klobouk dolů před tím, že dvojkový Deadpool drží laťku sebeparodické zábavy zatraceně vysoko a to tak, že překvapí kupa vsuvek, zvratů, natřískanejch hlášek a cameo rolí. Faktem ale je, že scénáristi si z nás, potažmo z filmu, dělají trhací kalendář, protože, ruku na srdce, příběh je tak strašně plytkej a povrchní, až je s podivem, jakej fame okolo toho je. OK, dobrá, bavíme se, řehtáme se, chřoupem u toho popcorn, ale i jen malinko hlubší pohled do děje prozradí, že film je opravdu jen snůškou nekonsistentních skečů a gagů, protože film popře, zvrátí, znehodnotí a změní úplně vše, co se v něm už odehrálo. Nadchází otázka, co s tím udělá trojka, protože výsledkem tady toho scénáristického bordelu je: "Můžem všechno a všechno pak můžem změnit." Ale co, vlastně to byla slušná prdel, ale stejně jako první díl. Tyhle hlášky mě už do kolen nedostanou

• 30.12.2018  18:18

Tvrdit, že Reynolds je schopný herec, je stejný nesmysl, jako kdybyste řekli, že je Salma náctiletá šereda nordického typu, ale naštěstí je tu jeden mothafucka element, který tu nevyrovnanou buddy movie drožku táhne koňskou silou. Vysvětlí mi někdo, jak to ten důchodce dělá, že je pořád ve stejné formě, jako když snídal Big Kahuna burgery?! Scény jako „Láska na první pohled za doprovodu Lionela Richieho“ (La Cucaracha Jackson při ní hází neuvěřitelné pohledy) či bitka v železářství dávají trochu zapomenout na pomalejší rozjezd, levně vypadající digiprotlak a pro zvolený styl poněkud nemístnou povahu teroru diktátora Oldmana (zabití dítěte, kamion v davu). Tím mísením nyní docela citlivých témat a ujeté nadsázky kola Hughesova povozu kapánek zaskřípala..

• 30.12.2018  18:11

I když je predátor stále stejný badass, jako z dob předchozích, celkově film ztrácí sílu a postrádá nějakou hlubší souvislost. Játrama se tu neštří, akční sekvence jsou koukatelné, jen to obsazení ! Holbrook se blýskl v Narcos, tady jsem však doufal, že mu někdo propálí kulku hlavou. Predátor působí jako variace na starého (dobrého) predátora, seriál the touch a hvězdné války, Nesmslných scén je tu požehnaně, hlášky jsou dobré, ovšem celkově do kontextu nezapadají. Zkrátka, evoluce se neshoduje s mým pohledem na klasiku z let 80. Díky za utrhané končetiny, jinak shit.

• 28.12.2018  12:44
    Venom (2018)

Z nějakého důvodu jsem se nechal zviklat pozitivními diváckými reakcemi a nevěnoval jsem příliš pozornosti úplně prvním zahraničním kritikám, které hlásily těžký průser a Venoma přirovnávali ke Catwoman... Udělal jsem chybu. Venom je těžký průser. Počínaje mizerným scénářem s neskutečně dlouhou expozicí a absencí jakéhokoliv dramaturgického oblouku vrcholící v tak narychlo spíchnutému finále, že to až smrdí, přes neskutečně podivné herecké výkony (Michelle Williams je tady neskutečně příšerná) až po odporné triky a nekoukatelnou akci.Po hvězdě za Hardyho (který je zatraceně skvělý) a Ahmeda, kteří se tu snaží ze všech sil povýšit tuhle břečku na něco alespoň trochu koukatelného. Tohle bych pouštěl leda na nově o víkendu, jako pohádku pro děti nebo večerníček. Protože zde není ani náznak nějaké temné atmosféry.

• 24.12.2018  11:19

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému.

• 9.11.2018  09:54
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň.

• 9.11.2018  09:06
    The Purge (TV seriál) (2018)

Pro mě se rozhodně překvapení nekoná, i přes to všechno dokážu všechny díly hltat a těším se na dalši. EDIT. Celkem překvapivé finále. Další sérii bych ale snad raději nechtěl.

• 9.11.2018  09:04
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Seriál postavený téměř výhradně na rozhovorech, se snahou pochopit, co se děje v hlavách psychopatů. Pro mě to nebylo až tak bezchybné, ve vší té prkennosti a strojenosti bych kapku napětí a akce uvítal, ale chápu, že tým režisérů chtěl pracovat hlavně s myšlenkami. Ovšem jako studie charakterů je Mindhunter velmi zajímavý, a to nejen mezi usvědčenými magory, ale i mezi zúčastněnými agenty FBI. Až se dostanu do druhé série, věřím, že tu hvězdu přihodím. Není to seriálem, je to ve mně.

• 9.11.2018  09:01

O atmosféru komorního thrilleru tu človek sotva zavadil a ten nesmírně tupý scénář, kdy se každá druhá věta opakuje mě nesmírně vytáčel. Škoda, přes zdařilou pointu je tohle prostě kudla zad.

• 7.11.2018  14:01
    Equalizer 2 (2018)

Neměl jsem nijaká očekávání a film mě vcelku bavil. Stejně se ale nemohu zbavit názoru, že mi jednička nepřišla zase jako taková pecka, aby bylo nutné točit pokračování, a film podle mě celkově trpí údělem většiny sequelů, které se krčí ve stínu jedničky a působí vedle ní více či méně zbytečně. Denzel Washington je ovšem stále stejně skvělý a bavil mě i Pedro Pascal, zbytek castu je tam jinak v podstatě jen do počtu. Příběh mi přišel hodně předvídatelný a dějová linka s polepšeným černošským mladíkem mě tam nudila, protože mám pocit, že toto jsem viděl stokrát jinde. Finále ve větru velmi dobré. Za mě spíše lepší 3 *.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41