Tajemný (2011)

Těmto vězeňským kouskům se dostávám na chuť

Hvězdná pěchota (1997)

Film mého dětství, který mě nikdy nepřestane bavit !

Probudím se zase včera (2014)

Téměř ničím zvláštní, ale pokud vás i u takové ptákoviny dovolí cosi naprosto upřímně rozesmát, je vidět, že všechno funguje tak, jak má. Hvězda navíc za perfektní Uziho hlášku !!!

Zlodějka knih (2013)

Jakkoliv to pojednává o těžké době, která krutě zasáhla miliony životů, a jakkoliv vážně se o blížícím počátku války na plátně mluví, ve finále nám z rovnice vypadne pozitivní kousek plný dojemných momentů o síle lidskosti a psaného slova. Nic víc, nic míň. Myslím to tak, že ta nálož tragična nikdy nejde skutečně na krev. Když se s čistou hlavou ohlédnu zpět, Zlodějka knih je schématická a bohužel i plochá podívaná, která se bere nesmírně vážně a má nespočet utahaných pasáží. Jsem přesvědčený, že si život uprostřed nacistického Německa zasloužil větší péči. Podivná je v téhle dražší televizní adaptaci i angličtina se zřetelným německým přízvukem. Moc jsem se ve smyslu neorientoval. Kameraman Florian Ballhaus předkládá patřičnou výpravnost, John Williams zase křehkou hudbu, která se musí líbit. Herecky přichází kromě dětských herců kvalita hlavně s Geoffreym Rushem a Emily Watson. On má srdce na dlani, ona hroší kůži. Ale zase jen na oko. Její tvrdá slupka stejně jako u samotného filmu není opravdová. Mladé herecké naděje mám rád a fandím jim. Ne, že bych si z filmu nic neodnesl nebo mě film nudil, Ale tyhle filmy na pozadí druhé světové války se dají zvládat lépe..

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Hanozpěvy mě připravily na nejhorší a hle, ono to bylo super. Až s vychytanými titulky na konci mi došlo, že scénář napsal SS, takže je mi vše jasné. E3 má nádech něčeho z předchozích slavných sérií tvůrce, jeho rukopis je čitelný, což je ku prospěchu věci. Mám ráda jeho styl kombinace brutality, nekompromisnosti s emocemi a morálkou, vše v nezbytném testosterovém hávu, tak typickém pro akční žánr. Každý z elitních borců dostal kus prostoru, jenž nepostrádal dynamiku, napětí a jemu vlastní charakteristiku. Celkově jde o zralý přístup a nadhled, čímž obojím Sly bohatě disponuje, nebojí se předhodit světu a otevřít tak vlastní hodnotové JÁ. Za Banderase a pohledy na střílející tank musím tu čtvrtou přihodit.

Hvězda kriminálu (2013)

Je to přesně ten typ syrového a "suchého" vězeňského drama, které já prostě můžu. Hlavní hrdina je tak nesympatický, až mu prostě fandím a těším se, až někomu dá zase do tlamy. Vulgaritami a násilím se tady nešetří, ale čím jiným navodit tu správnou atmosféru ? První setkání s Mackenziem hodnotím na chvalitebnou.

Coherence (2013)

Já se k tomu dostal jako slepý k houslím a jako slepý jsem u filmu vydržel. Původně jsem se bál, že to budou scénaristické výměny názorů jako třeba u Pozemšťana, ale tady se i něco "děje" a hýbe se to. Film samozřejmě není uplně perfektní, ale ve svém žánru rozhodně může šéfovat svým poddaným. Krásná podívaná

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Začátek je slibný, silná zápletka, co slibuje nejedno překvapení a vyšší potickou hru o "čistou rasu", kdy pokračuje sen nacistů.Jenže pak začne klasická marvelovská velkolepost, kdy vzduchem krom Kapitáná lítají i tuny železa a všeho možného i nemožného materiálu a film jde dolu. Jde dolu tak moc, že už ta akce ani nebaví. Vše, se jako vždycky povede a můžeme se těšit na další díl. Továrna na peníze pokračuje. 70%

Divergence (2014)

Podívaná pro teenagery, která silně připomíná Hunger Games, ale i třeba Harryho Pottera. Ti mlaďoši jsou pěkní, maj svaly, různě spolu zápasí a do toho se občas zjeví Kate Winslet ve stylu Cruelly. No, snést se to dalo, naštěstí provedení mělo lehce vzestupnou tendenci, ale chuť vypnout přehrávač jsem měl po 5ti minutýách.

Sabotáž (2014)

Ayer se začal u špinavých policejních dramat zřejmě nudit a proto zparodoval sám sebe ve snímku, kde taktita SWATu potkává vyhřezlosti z Braindead...Už vím, co udělá s lidským tělem trojnásobný headshot, jak vypadá vyžilá Mireille Enos a Arnie v sombréru...Scénáristická zrůdnost - alespoň, že se tam střílí...