Myš, která řvala (1959)

...obsahuje spoilery... Hehehe heh he. Pre mňa viac úsmevné ako vtipné, každopádne touchdown ma nahlas rozosmial. K deju snáď len toľko, že ťunťa získal dievku, bombu a ešte aj spoločníka vo forme Prvého Doktora. The winner takes it all. (Lumiere - Filmotéka - 5.4.2014)

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Z Brubakerovho Cap America: Winter Soldier to má snáď len ten názov a postavu. A napriek tomu aká dobrá adaptácia. Táto Marvel sólovka sa mi najviac ponáša na prvých Avengers, určite za to môže aj Fury, Widow a Hill. Sympatické postavy, Falcon valcuje, lebo odporučí Capovi miláška Marvina Gaya, interakciu Stevea a Natashe som si neskutočne užívala, akcia parádna, Robert je pán a Bucky je najsuper. Steve ma v komikse neveľmi bavil ale tu mu naozaj fandím. Jedine ma mrzí, že som videla 3D a stratili sa detaily aj akákoľvek orientácia v temných scénach - a že tých tam bolo veľa. To na čo je potom to 3D dobré v takomto filme? Useless crap. Ale snáď sa mi to podarí zopakovať v 2D. (Cinema City Aupark - 2.4.2014)

Walesa: člověk naděje (2013)

Teda že taký starý pánko ako je Andrzej Wajda natočí taký moderný a dynamický film (niečo ako Vlk z Wall Street), to by som nebola povedala. Najmä tá hudba tomu dáva taký šmrnc. A potešilo ma, že som sa dozvedela niečo z histórie, o ktorej som nič netušila a pritom susedia. Herci veľmi fajn, aj hlavný fúzač, aj tá slizká polícia. (Lumiere - Febiofest - 21.3.2014)

Špinavý trik (2013)

Prehliadka zlých šiat a ešte horších účesov. A nanešťastie ma veľmi nebavil príbeh ani postavy. (Lumiere - 06.03.2014)

Blízko od sebe (2013)

Tak toto mi sadlo. A je tam Beníto. (Lumiere - 2.3.2014)

V nitru Llewyna Davise (2013)

Prepáč Oscarko, kinda boring. Počas filmu sa mi zdalo, že im tam hrá niečo mumfordovské a fakt, titulky mi potvrdili, že sa zapojil do tvorby aj Marcus Mumford, manžel Carey Mulligan. No zlaté. Akurát dnes som nepotrebovala vidieť takúto mini-depku o jednom loserovi s gitarou. Už si to vzťahujem na seba. A ideme - Tisíc mil, těch tisíc mil...(Nostalgia - 5.3.2014)

Vlk z Wall Street (2013)

Pán Márty má balls of steel. Prvá časť filmu bola snáď rýchlejšia ako celý Rush. Hillov svietivý chrup je super materiál na nočné mory. A dostane už Leo Oscara? Tak pekne sa tam plazil a slintal. (Lumiere - 1.3.2014.)

Časové pásmo bylo změněno