Pravý rytíř (2016) (TV film)

Asi jsem fakt divnej, ale mě se to líbilo. Vaculík se vyloženě našel, u mnoha scén s ním jsem se hodně bavil, protože bylo vidět, že to baví i jeho. Naproti tomu mladí herci nepředvedli nic moc, ale zase to dohnala pěkná myšlenka, že slovo perem je někdy silnější, než rána mečem. Jako celek to působilo dobře, tedy až na skon postavy, kterou ztvárnil Hanzlík. Ale jinak to byla pěkná a laskavá pohádka, která u mně nezapadne. 70% = 4-/5

Teorie tygra (2016)

Film pro chlapy v každém věku. Nový start, nové perspektivy, obrození vlastního já. Ale, ale dámy, tím nechci říct, že film není pro vás, to ne. Jen by se vás mohl trochu dotknout, nic víc. Bartoška zahrál skvěle. Není to rodinný film, ale skvělý oddech pro všechny, kteří si ze sebe umí udělat srandu. 80% 4/5

Kobry a užovky (2015)

Perfektně vystižená atmosféra, charaktery a příběh postav. Ta tíseň a bezmoc. Troufám si říct, že řadě lidí to ani nic neřekne, ale kdo něco takového, alespoň z vyprávění kamarádů, zažil, tak mu dojde, jak skvěle natočený film právě sleduje. Člověku se chvílemi dělá nevolno, chvílemi je plný naděje, aby byl zase zklamán tím, co postavy každý nový den činí. Kryštof Hádek zahrál svou roli neskutečně skvěle. Každému, kdo se na film podívá, musí být jasné, že není co vytknout. Někteří mohou kroutit hlavou a nevěřit, že se takové příběhy kolem nás odehrávají každý den. Tento film je tvrdá pěst reality. 100% = 5/5 Ale pozor, musíte na něj mít náladu.

Hrátky s čertem (1956)

Ikonická pohádka, zejména díky kulisám a kostýmům, ale jinak zcela průměrná. Přesto je nějakým způsobem tak hezká, že si ji vždycky rád znovu pustím. 60% = 3/5

Láska rohatá (2009) (TV film)

Klasický český průměr, který už beru jako podprůměr, jelikož je ho kolem tolik, že mě přestal i tento průměr oslovovat. Vyloženě jsem se nudil, ale pro děti to určitě nezatracujte. 40% = 2/5

Anděl Páně 2 (2016)

Pohádka ztělesňuje to, na co tu český divák čekal od S čerty nejsou žerty. Jednoduchou, přímočarou a precizně napsanou a zfilmovanou pohádku, která si na nic nehraje a chce diváka pohladit, pobavit a přitom nena ... což se povedlo na výbornou. Pan režisér ví, co dělá, jak to má vypadat a taky jak toho dosáhnout. A když jsou všichni spokojeni při natáčení, je to vidět i na plátně. Až na pár věcí se film povedl na výbornou a velmi se těším na AP3, což se o mnoha českých filmech, natož pohádkách, říci nedá. 90% = 4+/5

Vikingové (2013) (seriál)

Legendární dobývání západního světa Vikingy ožívá díky výjimečnému výkonu Travise Fimmela, který vytvořil, dovolím si tvrdit, jeden z nejzajímavějších charakterů, který jsme kdy na obrazovkách viděli. Ale postava Ragnara není tím, čím si Vikingové vysloužili takové ovace. Seriál je nelítostný, nebojí se těch nejhorších a nerozmotatelných zápletek, jde sám sobě tvrdě po krku a světe div se, všechno to dává smysl. Ani historická stránka příběhů není ponechána stranou, ale přímo se z ní vychází - tedy z poznatků a legend interpretovaných historiky. Je vidět, že za natáčením se odehrávají velké věci a každá scéna je předem dobře promyšlena tak, aby dávala smysl nejen ve stopáži dílu, ale i série a celého seriálu. Nové charaktery Ragnarových synů začínají být ještě zajímavější, než Ragnar sám. Těším se na každou epizodu. Jediné, co bych seriálu vytkl, je, že často působí až příliš naskriptovaně a některé dialogové mechanismy se se strojovou přesností opakují, ale na celku to příliš neubírá, naštěstí. Po epizodě 4x17 90% = 4+/5

Lída Baarová (2016)

Herecky dobré, biograficky zajímavé, ale režijně bezduché. Hlavně, že je pan režisér s výsledkem, dle svých slov, spokojen. Scénář by chtěl ještě dalších 14 let na dopracování (viz zajímavosti). Ani Fröhlichovo kouzlo, ale ani Goebbelsova přitažlivá inteligence, o kterých se stále ve filmu mluví, tedy nijak nevynikly. Těžko se pak sžívat s motivacemi, zápletkami a dějem celkově, jelikož je na nich založen. Nejvíce ve filmu vynikl Pavel Kříž, který z mála vytěžil naprosté maximum. Bohužel je Lída Baarová jen dalším českým filmem, na který se brzy oprávněně zapomene. 20% = 1/5

Kovář z Podlesí (2013)

Podle zdejšího hodnocení pohádku nesuďte. Hodnocení jsem předem neviděl a jsem za to rád. Zdejší hodnotící si asi už příliš zvykli na český podprůměr, resp. hluboký podprůměr, v podání Trošky, apod., a tak jim tato velmi nápaditá, milá, chytrá, uvolněná a charismatická pohádka v podstatě celá unikla. Asi už si leckdo odvykl, že nemusí u každého momentu děje být pět vysvětlivek a ještě herec ukazující, co se vlastně děje. Asi už si divák zvykl, že průběh pohádky musí být rovnoměrně prokládán vtipy tupě přisprostlými, jinak zájem o děj upadá. Pak chceme jen pohádky prokládané akcí, honičkami, výbuchy, akcí, akcí, akcí ... a pak přijde takováhle milá pohádka dělaná s nápadem a citem pro detail, které sice párkrát trochu ujede ruka, ale na celek to nemá vliv, a my ani nepoznáme, že je vlastně úplně suprová, pro děti výchovná a krásná. 95% = 5/5 Na Vánoce si ji určitě pustím.

Zlodějka knih (2013)

Prostředí není elementem, které v tomto případě zaujme. Film podle knihy si bere na zřetel příběh malé dívky, která se protlouká nástrahami druhé světové války přímo v Německu. Její zážitky balancují na hraně toho, co divák zná a toho, co je zvláštním způsobem spojeno do milého celku, na který se dobře dívá. Snímek je to hezký, všechno v něm je mistrně zvládnuto, ale příběhu chybí drive. Knihu jsem nečetl, ale tuším, že bude mnohem lepší. 60% = 3/5