Johnny English (2003)

Atkinson v rukou britské tajné služby je skutečně nebezpečnou zbraní. Avšak pro diváka bohužel nevybočuje z vlastních kolejí. Ne, že by to bylo na škodu, ale postavit na tom celý film, mi přijde málo. Ale kdo má rád Mr. Beana, tak je to v podstatě Mr. Bean agentem MI7. 65% = 3/5

Drž hubu! (2003)

Ten zvuk mučící krávy mě bude pronásledovat ve snech. Vynikající francouzská komedie založená opět na situačních taškařicích a výkonech. Oba herci si museli role neskutečně užívat, je to vidět. Depardieu v roli blázna se jen tak nevidí a Reno skutečně vypadá jako kůň. 90% = 4/5

Balzac (1999) (TV film)

Velmi utahaný a nudný film v tom nejlepším slova smyslu. Jakto? Depardieu ve své životní roli živě ztvárnil slavného spisovatele v celé jeho nahotě. Problémy s penězi střídá bohatství a rozhazovačnost. Je s podivem, že problémy tehdejší se od těch dnešních zrovna moc nelišily. 75% = 4/5

Růžový panter (2006)

Na tenhle film jsem se velmi těšil ve chvíli, když jsem zjistil, že do role Kato pasovali netradičně Jeana Reno. To jsem ještě netušil, že Kato bude jediným, z koho budu moct být nadšený. Klasická americká ukecaná rodinná komedie, která se od francouzského humoru má hooodně co učit. 40% = 2/5

Návštěvníci (1993)

Když jsem tenhle film viděl poprvé, pustil jsem ho v momentě, kdy se srdnatý rytíř Godefroy pouštěl palcátem do žluté obludy, což mě natolik zaujalo, až ... až jsem si film zamiloval. Návštěvníky tak považuji za jednu z nejlepších komedií vůbec, jelikož těží z dějových zvratů a situací, do kterých se hrdinové dostávají. Neobyčejný nápad přetvořený na stoprocentní zábavu bez konce. Bude Vás bolet bránice, pokud máte rádi humor založený na situacích, ne na dialozích. 100% = 5/5

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Škoda, že přeobsadili paní hraběnku. Ale i tak je film neskutečně nabitý dobrým vtipem, situačními výstřelky, dějovými taškařicemi a skvělými hereckými výkony. Pozor - přímo navazuje na první film, takže první bez druhého, ani druhý bez prvního nezmeškejte. Osobně jsem zpozoroval více děje, ale méně šíleností. Stále je to ale prvotřídní komedie s mými oblíbenci. 85% = 4/5

Bídníci (2000) (seriál)

Kdyby tak byly ty role trochu prohozené. Malkovich v roli Jeana Valjeana by se mi líbil mnoohem víc. Depardieu tuto roli nezvládl. Byl nudný, bez nápadu, strohý. Ostatní byli vynikající. Celkově vzato se mi tato adaptace Bídníků sice líbila díky stopáži, kterou na takové rozsáhlé dílo vyšetřila, také svým velkolepým zpracováním co do kulis i režie, ale zato jsem se nemohl zbavit dojmu, že šlo udělat více. 65% = 3/4

Bounty (1984)

Gibson a Hopkins jsou trochu jiné kafe, než Brando, ale zato ve všech směrech stravitelnější. Tato Bounty není sice tak nabytý dějem, ale zase má napětí. Těžko říci, která verze byla lepší, je třeba vidět asi obě. 75% = 4/5

Mlčení jehňátek (1991)

Film stojící na dvou hereckých výkonech, chemii postav a bravurně zvládnutné adaptaci předlohy. Máte-li rádi horory o sériových vrazích, nesmíte tento film vynechat. Není bezhlavě brutální, i když brutální je. Je strohý, ačkoli obsahu má plno. Je uhlazený, ale nečekejte zacházení v rukavičkách. Mlčení jehňátek umí drnkat na nervy tam, kde by Vás to ani nenapadlo. Prostým výrazem a obsahem vět řečených tak, jak si jejich obsah žádá. 100% = 5/5

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Celkem povedený rodinný film, která se vydařila zejména skvělým výběrem v obsazení a trochu zamotaným detektivním příběhem, který překvapivě u Zorra zafungoval. Zorro vlastně jakoby pozvedl rozcapenost a důležitost westernů do akční a dobrodružné roviny. 70% = 3/5