Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

No, je fakt, že stopařův průvodce je mnohem větší ( ! ), když se čte, než když je potřeba vnímat i obraz. Ale i tak je film vynikajícně zmateným, ne vždy smysl dávajícím, nápady překypujícím, švihlým, legračně obskurním, sociálním, monotonně překvapujícím a žáhu chladícím zážitkem, až se divák musí párkrát pořádně od srdce zasmát. Jestli máte rádi humor filmu V kůži Johna Malkoviche, koukněte na Stopařova průvodce po galaxii. No, teď bych měl asi to samé připsat v komentáři tam ... ale to se mi nechce. Nic, jdu se podívat na galaktickou úřední desku, jestli jsem něco nezmeškal. 75% = 4/5

Adaptace (2002)

Sice moc nevím, o čem to bylo, ale vím, že se mi to líbilo ... vážně. Pokud máte rádi filmy, které se sice až tak neposunují v ději, zato je k vidění herecký, režisérský a scénaristický um, pak se tu na 114 minut zastavte. 75% = 4/5

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Depardieua nemám zrovna moc v lásce, ale tahle adaptace je výborně zpracovaná a zahraná. Sice na Vás z ní občas čiší jistá unylost, ale tah na bránu a napětí, které od předlohy vytěžila, se vážně povedly natáhnout na skřipec. Pokud jste četli Hrabě Monte Christo a zajímá Vás, která z adaptací bude ta pravá, tak tato. 85% = 4/5

Muž se železnou maskou (1998)

Klasika k nedělnímu rodinnému rozjímání. Neurazí, dech nevyrazí. DiCaprio, coby střízlivý dvojník svého rozmazleného já rozjíždí hru za kulis, které se s historickými kulisami těžko dají srovnat. Ne, že bych chtěl být hnidopich, ale ani po dějové stránce se člověk moc nerozjitří. Prostě, rodinná klasika. 45% = 2/5

Eragon (2006)

Eragon je jako pes, který hledá hozenou kost. Zezačátku Vás baví se na něj koukat, jste zvědaví, je to napjaté, zajímá Vás, co se bude dít, jak se šachy rozhýbou, ale postupem času je Vám čím dál víc jasné, že od toho víc asi tolik očekávat nelze. Nakonec doufáte v nějaký ten konec, ale stane se jen to, že najednou opět koukáte do němé nechápavé tváře a kost nikde. 35% = 2/5

Lví král (1994)

Na animovanou klasiku nelze zapomenout. Film jsem viděl v Čj, Aj, Nj a pokaždé to byl nádherný zážitek. 80% = 4/5

Mise (1986)

Velmi živě a lidsky natočený film z doby, kterou jsem si velmi rád připomněl. Katolické misie tepají do srdce Jižní Ameriky a kolonizace jde nehledě na oběti rovnou cestou k cíli, ne vždy cestou ideální. Pro mě osobně velmi silný zážitek díky Jeremy Ironsovi, jehož roli kněze zde vyzdvihuji z jeho rolí asi nejvíce. Skvělý Niro a Morriconeho hudba. Z džungle budete mít pocit neustálé vlhkosti a nepříjemného těžkého vzduchu. Velké napětí završené velkým finále. 95% = 5/5

Ničitel Conan (1984)

Je těžké zopakovat neopakovatelné. Abyste to ale zjistili, musíte si po Barbarovi pustit Ničitele. Víc netřeba dodávat. 40% = 2/5

Barbar Conan (1982)

Óda na fantasy, majstrštyk nepoznaného, průkopník nového. S tímto filmem by měl začít každý, kdo se chystá vrhnout do víru fantasy. Svět Conana je velmi neobyčejný, přesto jakoby známý a zároveň dodnes nepřekonaný, což je vzhledem k množství tématiky až s podivem. Arnold byl pro film skoro až schrodingrovskou volbou, řekl bych, ale nutno jedním dechem dodat, že se ukázala jako excelentní a velmi živá. Monolit, který byl vytesán tímto filmem plným nesourodých apektů, je natolik pevný, že ani tehdy, ani dnes, neztrácí na kvalitě, ohromuje a vyráží dech svou jednoduchostí a přímočarostí. Nevím, kolik ještě podobných vět tento komentář snese, a tak ho utnu. Nadčasová hudba, propracovaný děj, neokoukané postavy, skvělá zápletka, ohromná výprava = perfektní fantasy. 100% = 5/5

Conan (1997) (seriál) odpad!

Na tohle jsem kdysi koukal v TV. Bylo to jako levná čínská polévka bez chuti. Mdlé, levné, nijaké po všech stránkách a k tomu strašlivě utahané a nudné. Pokud to půjde, neztrácejte s tím čas ... 0% = 0/5