Zmizelá (2014)

Blbě jsem to pojal. Od začátku jsem totiž fandil chlapovi a tu paní jsem nesnášel. Nevím proč, ale měl jsem takový divný dojem, který se pak potvrdil. No, ale to je fuk, film je to výborný a mile mě překvapil Affleck, kterého jsem neviděl takto hrát, ... ani nepamatuju, jestli jsem ho takhle dobře viděl vůbec hrát. Režisér dokázal filmu vtisknout obrovské napětí a vtáhnout diváka do víru událostí dřív, než si to stačí uvědomit. Zmizelá je doopravdy filmem, který Vás chytí a nepustí až do samého konce. 90% = 4/5

Dívka ve vlaku (2016)

Vynikající hlavní představitelce se podařilo zakrýt svým výkonem trochu lacinou zápletku, nad kterou si díky ní nějakou tu chvíli lámete hlavu. Bohužel, jakmile se děj posune, žádný drive nepřichází, pouze smířlivé "aha..." a pak se už jen díváte, jak to všechno dopadne. Nemůžu filmu upřít atmosféru, ani chvilky, kdy opravdu nevíte, komu vlastně fandit. Ale je to všechno takové plytké a v mlze. Ale určitě stojí za shlédnutí. 65% = 3/5

Avengers: Age of Ultron (2015)

Jo, jo, je to akční bomba, o tem žádná. Ale začínají mě tyhle filmy hrozně nudit. Vždy stejný průběh děje, vždy o trochu víc výbuchů, než předtím a vždy o trochu víc křiku a uměle vyvolaných adrenalinových momentů, než minule. Začínám mít pocit, že převést komiks na plátno nebyl úplně dobrý nápad. Totiž v komiksu můžete danou postavu tahat po x dobrodružstvích a čtenáře neustále překvapovat, bavit a vyvolat touhu po dalším příběhu. Ale ve filmu je to těžká věc. Výsledkem je, že se tvůrci snaží do jednoho filmu nacpat tolik věcí, až je z toho takový mišmaš, že i ten nejzarytější obdivovatel se musí v křesle začít časem kroutit. Ok, jsou to popkornovky, takže svůj účel to splní. Vymámí to z Vás prachy a nechá to velmi prchavý dojem, že to za to stálo. Ale až přijdete domů a přehrajete si to v hlavě, tak Vám bude jasné, že nestálo, a navíc chytnete chuť se podívat na něco jiného. 65% = 3/5

Spotlight (2015)

Velmi mě zaujalo, s jakým zápalem se herci a režisér vrhli na toto téma. Obzvlášť Mark Ruffalo zahrál výborně, jelikož motivace jeho postavy, ke katolické církvi vzhlížející, byla více, než zřejmá. Pokud bych hodnotil film skrze závažnost tématu a odvedenou práci novinářů, kteří se na zveřejnění podíleli, musel bych dát nejvyšší hodnocení. Avšak co mi v tomto filmu chybělo, byl záměr, proč se to celé vlastně natáčí. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale takovéhle téma si zaslouží přesah, otevřené otázky, širokou brázdu v pochybách každého diváka. Měl jsem dojem, že se to pojalo jako dokument, a to je málo, sakramentsky málo ... 75% = 4/5

Koupili jsme ZOO (2011)

Příjemný rodinný film, natočený dle skutečných událostí, je opravdu pohlazením po duši. A jde to i bez přílišné dávky amerických klišé. Doporučuji všem, kteří se chtějí podívat s celou rodinou na pěkný nenáročný film okořeněný citlivým zpracováním. 70% = 3+/5

Muž jménem Ove (2015)

Milý film o nepříliš milém člověku, ke kterému si divák hledá celý film cestu. Je to přesně to, co chcete sledovat, když máte nostalgickou náladu, chuť se podívat na něco hezkého, co můžete skutečně prožít, kde se pracuje především s divákem. Severské filmy toto umí. Umí se člověka dotknout a umí ho zaujmout citlivě poctivou filmařinou. V těchto chvílích lituji, že je tak těžké se rozhodnout, když bych chtěl filmu dát 70%. Když ale přihlédnu k celkovému hodnocení, znám hromadu lepších filmů, které jsou hůře hodnocené, a tak se přikláním k 3/5 Něžný film o morousovi, který má velké srdce.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Jestli se Vám náhodou stalo, že jste na to přepnuli z jiného programu a chcete se podívat sem, jestli stojí za to se na to podívat, tak nestojí. Přepněte jinam. 0% = 0/5

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Příběh působí nade všecku přirozenost herců velmi uměle a prazvláštně. Toto asi není film pro mě. 40% = 2/5

Prázdniny (2006)

Celkem fajnová romantická komedie o dvou ženách, které si prohodily domov, načež se zamilovaly. Sice nic, na co bych vzpomínal, ale je pravda, že odvyprávěné a zahrané je to pěkně. Nejprv hněv a smutek, pak naděje a nakonec i láska s happyendem, co víc si přát na oddych ... 60% = 3/5

Martin a Venuše (2012)

Je to celkem milé a legrační, pokud jde o scény otce s dětmi a jeho otcem, ale jinak moc nechápu, nač ten zbytek měl vlastně být. Jako chápu, že si člověk občas musí pár věcí srovnat v hlavě, ale nechápu, čím by mě to mělo oslovit. Česká klasika posledních patnácti let, na kterou se fajn kouká, pobaví, ale za týden nebudu vědět, co se tam dělo, ani jak se to jmenovalo. Ještěže má člověk to ČSFD. 40% = 2/5