Ataque de Pánico! (2009)

Kraťase nejsou moje no 1, ale občas se na nějaký kouknu. Tenhle je celkem dobře udělaný, depresivní vč. huby, a také celkem precizně nastříhaný. Ale ničím jiným mě neoslovil. 50% = 3/5

Díra u Hanušovic (2014)

Větší krávovinu jsem už dlouho neviděl. Ale když se sejde příležitost a čas, tak to tak dopadá. Film absolutně o ničem, bez jakékoli špetky čehokoli, co by dokázalo nějak zaujmout, snad vyjma těch, kteří se považují za městem zcivilizované a mají za to, že za cedulí konec obce jejich města je jen džungle a běhají tam divoké opice. Zapomeňte na komedii, jestli tohle něco je, tak možná drama, a to jen na základě některých indicií. Co se do filmu podařilo promítnout, že se některé věci prostě dějí a život jde dál, aniž by kvůli tomu musel kdo extra významně hnout brvou. Myslím, že jestli existoval nějaký záměr pro natočení tohoto filmu, tak to byla snaha odradit měšťáky od stěhování se na venkov, jinak si to neumím vysvětlit. Pokud to tak je, tak tedy ano. Takový je, milí měšťáci, život na venkově. Nic zvláštního, jeden podivín vedle druhého. Šeď, nuda, chcíp' pes. Nestěhujte se sem! Díky. 15% = 1/5

Smrt ve tmě (2016)

Don't Breathe je skvěle natočený a překvapivě ostrý thriller. S označením horor bych tu byl opatrnější. Dejte do bludiště tři myšky, které jsou tam prvně a jednu velkou starou slepou krysu, která je tam doma. Stephen Lang podle mě zahrál prvního živého a děsivě se pohybujícího záporáka, který vše obsáhl svým chováním, nikoli vzezřením. A to je záporné herectví ve velkém stylu. Film Vám nedá ani milimetr prostoru pro chybu, a proto jej shlédnete tak, jak je uvedeno v názvu. V originálním názvu. Scény ve tmě byly perfektní a myslím, že je herci museli zvládnout reálně ve tmě. Až se na to kouknete, tak to bude jasnější ... Kino se v tomto případě vyplatí. Klišé minimálně a na pár metrech čtverečních se odehrává velká nervydrásající show. Normálně podobné filmy rád příliš nemám, ale tato výjimka se opravdu povedla. 85% = 4/5

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Napřed je třeba říci, že Eastwood vykřesal z naprostého minima maximum, ale i přes všechnu profesionalitu a mazáckost, kterou do toho s Hanksem vložili, je vidět, že chvílemi prostě nebylo z čeho vařit. Chcete-li čísla, tak z 208 vteřinového dramatu udělali 96 minut. Film je to dobrý, ale aby byl skvělý, musel by mít tak o půl hodiny méně a o velkou lopatu psychologického drama více. Navíc, i když se to tentokrát obešlo vizuálně bez vlajících vlajek, radostného rozhazování papírů a podobných věcí, vlastenectví stejně kapalo z plátna a plíživě mezi publikum stékalo jako med. Sully je vynikajícím hraným dokumentem o hrdinovi, který v momentě musel zúročit 42 let zkušeností. Klobou dolů. Ale na mě působil jako výborně zpracovaný rodinný dokument o tom, jak se všechno na jedničku povedlo. Po filmu nebudete mít pochyb, že to byl skutečně zázrak, jelikož všichni udělali, co měli, a proto to dobře dopadlo. Což je samozřejmě fajn vědět a vidět, takže dávám 60% = 3/5 Překvapil mě vynikající Eckhart.

Johnny English (2003)

Atkinson v rukou britské tajné služby je skutečně nebezpečnou zbraní. Avšak pro diváka bohužel nevybočuje z vlastních kolejí. Ne, že by to bylo na škodu, ale postavit na tom celý film, mi přijde málo. Ale kdo má rád Mr. Beana, tak je to v podstatě Mr. Bean agentem MI7. 65% = 3/5

Drž hubu! (2003)

Ten zvuk mučící krávy mě bude pronásledovat ve snech. Vynikající francouzská komedie založená opět na situačních taškařicích a výkonech. Oba herci si museli role neskutečně užívat, je to vidět. Depardieu v roli blázna se jen tak nevidí a Reno skutečně vypadá jako kůň. 90% = 4/5

Balzac (1999) (TV film)

Velmi utahaný a nudný film v tom nejlepším slova smyslu. Jakto? Depardieu ve své životní roli živě ztvárnil slavného spisovatele v celé jeho nahotě. Problémy s penězi střídá bohatství a rozhazovačnost. Je s podivem, že problémy tehdejší se od těch dnešních zrovna moc nelišily. 75% = 4/5

Růžový panter (2006)

Na tenhle film jsem se velmi těšil ve chvíli, když jsem zjistil, že do role Kato pasovali netradičně Jeana Reno. To jsem ještě netušil, že Kato bude jediným, z koho budu moct být nadšený. Klasická americká ukecaná rodinná komedie, která se od francouzského humoru má hooodně co učit. 40% = 2/5

Návštěvníci (1993)

Když jsem tenhle film viděl poprvé, pustil jsem ho v momentě, kdy se srdnatý rytíř Godefroy pouštěl palcátem do žluté obludy, což mě natolik zaujalo, až ... až jsem si film zamiloval. Návštěvníky tak považuji za jednu z nejlepších komedií vůbec, jelikož těží z dějových zvratů a situací, do kterých se hrdinové dostávají. Neobyčejný nápad přetvořený na stoprocentní zábavu bez konce. Bude Vás bolet bránice, pokud máte rádi humor založený na situacích, ne na dialozích. 100% = 5/5

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Škoda, že přeobsadili paní hraběnku. Ale i tak je film neskutečně nabitý dobrým vtipem, situačními výstřelky, dějovými taškařicemi a skvělými hereckými výkony. Pozor - přímo navazuje na první film, takže první bez druhého, ani druhý bez prvního nezmeškejte. Osobně jsem zpozoroval více děje, ale méně šíleností. Stále je to ale prvotřídní komedie s mými oblíbenci. 85% = 4/5