Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Pořád se tam něco řešilo, ale i přesto jsem se nenudil a výborně se bavil. Stačí si zamilovat ty postavy, což se mi povedlo snad hned prvním dílem, a pak už hltáte každou minutu. Důstojný zakončení výborný trilogie. [v rámci série 80%]

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Málokdy se stane, aby se natočilo takhle dobrý pokračování. I když sice o chlup, tak nedosahuje takovejch kvalit, jako první díl. Ale pořád je to vynikající podívaná, která i tak neztratila nic z toho, co mohla nabídnout jednička. [v rámci série 90%]

12 opic (1995)

"To je policie?! Tady jsem! Jsem nevinná oběť.. Přepadla mě nějaká zfetovaná kurva a šílenej zubař!"

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Pirátský tématiky jsem se nikdy nenabažil do sytosti a pak přišel tenhle film, kterej měl úplně všechno a nabídnul maximum. Vrchol v žánru. Žádnej odvárek, ale stoprocentní dobrodružnej film o pirátech, kterej nenudí ani jedinou vteřinu. Viděno nespočetněkrát a pořád baví. Výprava, hudba, obsazení, režie, humor, akce.. plná palba. [v rámci série 100%]

Vikingové II (2008)

Hodně zajímavej nápad a funguje to překvapivě dobře. Nevim, proč to tady má tak rozporuplný hodnocení - doufam, že od toho nikdo nečekal pokračování Vikingů (1999), jak uvádí českej překlad (???!!!).

Most do země Terabithia (2007)

No rozhodně bych v životě nečekal, že mě pohádkovej rodinnej film dokáže takhle emočně oddělat..

Mladé pušky II (1990)

I když to nebylo tak dobrý jako jednička, pořád se jedná o hodně slušnou podívanou. Jako malej jsem to totiž žral a fakt se mi to líbilo. Dokáže to i trošku emocionálně pohoupat, hlavně když s postavama sympatizujete a fandíte jim, a najednou je zastřelí, což se tady v podstatě děje celej film. "Blaze of Glory" od Jona Bon Joviho tomu přidává na atmosféře a ty kytárky tam jsou prostě luxus.

Mladé pušky (1988)

Můj nejoblíbenější western. Skvělej příběh, obsazení, humor a akce. Postavy jsou naprosto výborně napsaný, hudba je taky úžasná záležitost. Jako malej jsem rád sledoval westerny a tenhle mi naprosto přirostl k srdci. Nedám na něj dopustit. A co si budeme povídat, Billy The Kid je jeden z nejzajímavějších a nejznámějsích pistolníků divokýho západu.

Máj (2008)

Neviděl bych to jako takovou tragédii. Film je to na český poměry (a tím myslím v posledních letech) docela slušnej a funguje kupodivu taky dobře - krátká stopáž, žádná nuda a je to docela fajn, hraje pěkná hudba, obsazení je taky vynikající. Sice to s knížkou má pramálo společnýho a nedoporučuju dát tomuhle třeba u maturity přednost před knížkou. Ale jako takovej nezávaznej porno poetickej(?) odvaz, proč ne.

Legendy z Dogtownu (2005)

Krásnej film se skvělými herci a špička v žánru. Mimo to, že se tam jezdí na prkně, tak je to hlavně příběh party kamarádů, kteří zažívají různý problémy a překonávaj překážky v životě, ať už společně, nebo každej sám, o tom v podstatě pojednává tenhle film. Láska, přátelství, pohrdání životem a hledání jeho smyslu zabalený v hezkym a svižnym kabátu. Konec mě se slzami v očích emočně vyždímal.