+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 1.1.2011  14:01

To je tak krátké a krásné, že je snad zbytečný jakýkoli komentář. Shlédnout tento film můžete zde.

• 14.12.2010  19:21
    Dentista 2 (1998)

Sice jsem prozatím ochuzen o zážitky z prvního dílu, ale nejsem si jistý jestli za to nejsem radši. Dentista mi nabídl horor, který snad jediný se pokoušel o mojí nevolnost a dlouhodobější újmu v podobě strachu ze zubařů :) Kam se hrabe SAW (všech 15 pokračování dohromady:) na jednu scénku z tohoto. Scénky působí velmi realisticky a mé "slabé" hodnocení je jen kvůli mě neoslovujícímu ději, fanoušci hororů, kteří jsou povětšinou na podobný nedostatek zvyklí si mohou jednu hvězdičku přidat: Nezbývá než dodat: věnujte se péči o svůj chrup!

• 3.12.2010  12:13
    2012: Supernova (2009)

Tak tomuhle říkám dílo...vytvořit něco takového je opravdu umění. Pokud bych já osobně dělal film s fyzikální a apokalyptickou tématikou, tak bych si odpustil ty politické narážky - Íránci nemají v období před koncem světa nic jiného na práci než se prát s vědcem :( a také bych si odpustil ty blbosti, které prakticky vyplňují celý film - více: na mém profilu. Jediné moudro které ve filmu padlo, že když je ten konec světa tak by si mohli trochu užít, pronesl nepodstatný farmář a ihned se na něj sneslo páčidlo...:(

• 26.11.2010  20:31
    Sniper (2002)

Promyšlené, jednoduché a přesto poutavé - úvahy nad 2.dodatkem sice vyplňují z velké části tento film, ale film nikdy neupadává do monotónnosti. O tohle se postará dávka akce, která sice není dlouhá, ale zato je dostatečně intenzivní aby film nebyl soustem jen pro filozofy zabývající tématikou zákona o držení zbraní. Konec byl důstojným vyvrcholením parádního filmu a tak nenajdu nic velkého, co by se dalo vytknout. Místy nižší úroveň dialogu zachraňuje rozhovor dvou hlavních představitelů, kteří ztvárnili role na výbornou. Obzvlášť Liberty se předvedla, a její proměna v tomto filmu je úžasná. -Možná trochu moc oficiální, ale upřímné hodnocení :)

• 31.10.2010  20:03
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Tak a teď můžete děkovat svým předkům za takové večerníčky jako Amálka, Maková panenka, Rákosníček, Krteček,... . Kde jsou ty poučné příběhy, které alespoň naučí chovat děti, alespoň trochu je vzdělat a i když od pohádek pro děti nemůžeme čekat žádnou hloubku i tak tohle zachází příliš daleko - možná pro zámořské děti, které se až na střední dozví, že je nějaká Evropa a že existuje i VELKÁ násobilka, je tohle dostačující, ale na naše poměry jsou čtyři prasata neustále opakující....cokoli asi trochu málo. Díky bohu za Dvořáka, Bohdalovou a spoustu dalších, kteří nás tohoto ušetřili.

• 30.10.2010  13:47
    Jezero 3 (TV film) (2010)

Já sem Chňapík maličký krokodýl... . Nemohl sem si nevzpomenout na tuto jednoduchou píseň, která ale v sobě má více moudrosti než celý devadesátiminutový film. Děj je putování: debila, který přesto, že si neustále dělá do textilu, pořád kňučí, že musí zachránit holku; terminátorky, která nožem uřízne a probodne cokoli (i to co, jak sama říká, neprostřelí ani puška a nepřeřízne motorovka) rodinky, která řeší v nejtěžší situaci problém, jestli si malý Johny může hrát s krokodýlkem nebo jestli je to špatný; ÉÉEEELÍÍÍÍ, která se musí příteli omluvit i ve chvíli kdy ho porcuje krokodýl; nesmím zapomenout ani na šerifa, jehož osud je jasný už od začátku. Debilita tohoto filmu opravdu nezná hranic a já se tu s komentářem píšu jen proto, abych varoval případné zájemce o shlédnutí. Opravdu jen v málo filmech se v "nejnapínavějších" chvílích ptá jedna z hlavních hrdinek na drobáky aby jí ostatní mohli vysvětlit, že tísňová linka je zdarma (tato scéna se odehrává v obchodě u pokladen....:-) s převratnými efekty jsem ani nepočítal takže alespoň v tomto ohledu jsem nebyl (ani nemohl být) zklamaný.

• 20.10.2010  20:50
    Fear Clinic (TV seriál) (2009)

Úžasné na seriálu jsou především efekty, za které dosáhl tento seriál i ocenění (streamy awards) a jelikož herci podávají taktéž sympatické výkony, zaslouží si tento seriál plný počet.

• 20.10.2010  19:36

Ještě, že tam napsali "The End" jinak bychom nevěděli jestli tohle je opravdu konec. Konec zajímavého příběhu zpracovaného úplně nezajímavě. Pokud se chcete zdokonalit v nadávkách tak by se vám tohle mohlo líbit protože Jessie a Frank jimi opravdu nešetří a polovinu svojí životnosti ve filmu nestráví ničím jiným (pokud chcete pouze nadávky doporučuji radši Blade trinity). Co především povzbudí chuť se dodívat na tento film dokonce je taktický manévr ve kterém tvůrci svlékli právě půvabnou herečku Eve Maruo a tak alespoň mužská část netrpělivě čeká, co se tak ještě objeví. Jinak dialogy jsou typicky americké: když hrdinové zjistí, že jsou v průseru někdo to nevydrží, někdo sedí opodál a někdo řekne: "musíme držet za jeden provaz a zvládneme to!" a to opravdu (ani se sundanými plavkami) na více jak jednu hvězdičku nestačí.

• 19.10.2010  20:44

český název: Uvězněni v čase

• 16.10.2010  08:55

Tohle asi musí člověka nějak chytit, aby docenil ?skrytou genialitu? tohoto díla - asi je to jako s obrazy - když přede mne někdo postaví Picassa tak jednoduše řeknu hnus! A stejně jako u obrazu nevidím význam té čmáranice, u tohoto díla nevidím nic z původních žánrů - horor se mění v humor a dívat se na roztřesenou kameru a když se něco pohne tak křičet jako blbec na to mě fakt neužije. Ta jedna hvězda je za to, že pokud to vezmete od začátku s úsměvem tak vás to dokáže občas i pobavit, většina filmu je ale nudná reality show. -hodnocení platí i pro PA

• 22.9.2010  21:38
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

Úžasná zábava - styl: vypravěč působí v tomto seriálu naprosto úžasně a kouzelně (nadabovaný perfektně), příběhy jsou nápadité a přesto, že seriál je z části detektivkou, umí podat vyšetřování vražd zábavným až pohádkovým způsobem. Kontrasty: pohádka x vraždy; realistický Chi x zasněný Lee; život x smrt působí úchvatně

• 20.9.2010  09:04

Úžasná podívaná, kterou nelze než doporučit. O oblíbenosti u diváků vypovídají i tržby. Pro zajímavost tržby za celou sérii vyhlazování zombíků činí $185,960,841, tržby ze samotného Afterlife se pohybují zatím okolo 44 milionů dolarů ve spojených státech a 42,5 miliónů jinde ve světě

• 17.9.2010  13:29
    Machete (2010)

Tenhle film nekolísá, nezrychluje, nezpomaluje, prostě drží už v počátku vysoko nasazené tempo. Hlavnímu hrdinovi by v ruce neslušela jiná zbraň lépe než právě mačeta. Role drsňáka s mexickým původem je mu šitá přímo na míru (lépe řečeno na ksicht). Tenhle film v sobě má hravost Zombielandu a téměř dosahuje spádu z Shoot 'Em Up. Tyhle filmy já osobně dokážu veli ocenit - není nic horšího než když si akční volovina plná absurdit a nových fyzikálních zákonů nedokáže přiznat, že trošku přestřelila. Tenhle film, ale ví přesně kam patří - i v popisu má napsáno komedie a když to film nepopírá, tak se dá všechno to zmíněné přehlédnout..

• 10.9.2010  14:00

I kdyby film nepřinesl nic jiného, tak i ta atmosféra - ta temná, hříšná, černobílá atmosféra do které je celý film ponořen by stačila na 5 hvězd. Když se ale do ní potopí spolu s filmem herci jako Willis, Jessica Alba i mladá Alexis B.Gilmorová tak stupnice CSFD se jeví jako nedostačující.

• 10.9.2010  13:31

Těžko popsatelný film... - kameraman a osvětlovači zešíleli - slátanina částečně napodobující naše Čtyři vraždy stačí, drahoušku svými komixovými pasážemi, ale v tomto případě zcela bez vkusu. Atmosféra vzdáleně připomíná Sin City, ale opět zdaleka nedosahuje takových kvalit. Ta jedna hvězda je za částečnou originalitu a zajímavý příběh.

• 8.9.2010  15:22

Takhle podle mně má vypadat pořádný akční film - většina slavnějších filmů s akčním hrdinou - nejlépe Stallonem, J.C.V.Dammem nebo s Arniem si hrají na akci úplně jiného druhu a co je nejhorší: berou to vážně! Tahle akce má ale větší spád, má vtip a když už myslíte, že jste viděli vše, tak znovu přijde něco nečekaného, a co je ještě důležitější - originálního, a přesto, že jde o akci, vtipného. Hlavní hrdina se nezastavuje a střílí a střílí a střílí - v továrně, na dětském hřišti, v bordelu, v ubytovně, ve vzduchu, všude. Přestože ve filmu hlavní hrdina jen žere mrkev a střílí tak tohle střílení neunavuje jako ve filmech s výše zmíněnými herci - kde se dají napočítat desítky filmů s jedním příběhem: hlavní hrdina - nejlépe Američan nebo agent jejího veličenstva se snaží zastavit skupinku - nejlépe sto a více lidí a buďto Rusové nebo teroristi, kteří ohrožují jejich zemi (ještě lépe - celý svět). Tohle je jiné ! A lepší !!! Konečně něco co se nebojí přiznat, že realita je úplně někde jinde, proto s ní raději tento film vůbec nepočítá.

• 8.9.2010  14:58
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Tahle akční řežba nemá mezi seriálem obdoby - opravdu akce střídá akci a děj není nikdy nudný, a když náhodou nestříká krev a odseknutá hlava nepadá do prachu arény vedle bezvládného těla, jsou tu ještě nahé herečky, které atmosféru Starého Říma skvěle dokreslují. Dokonce se zde svlékla i představitelka Xeny (jinak vždy oblečená do ocelové podprsenky). Jen jediné kazí dojem tohoto seriálu, a to, že počítačové efekty nejsou vždy na vysoké úrovni. V seriálu je patrná inspirace z Gladiátora a slavnějšího seriálu Řím.

• 8.9.2010  14:41

Povedené pokračování příběhu o Galech, kteří nyní spěchají na pomoc příteli do Egypta. Herci jsou opět skvělí a v tomto dílu hraje má oblíbená herečka a ten nosánek.... takže hodnocení je snadné :) . Bavil jsem se od začátku dokonce a zábava téměř nikdy neupadá - i ten dokument o langustě je krásný. Oblíbená hláška: Numerobis: "Kde je něhně? Oni snědli něhně!"

• 8.9.2010  14:03

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu!

• 3.9.2010  20:11
    Tupíři (2010)

Kdybych měl porovnat s podobnými parodiemi tak tato se nachází určitě před Bijákem i Dojákem ale až za sérií Scary movie, která mě osobně rozesmála více. I v tomto filmu jsou ale světlé chvilky a B.E.P. i vozítko Segway patří mezi ně. Určitě si to nezaslouží hodnocení odpad!, a zvláště bez rádobychytrých komentářů typu kiddo by se jakékoli hodnocení tohoto filmu docela dobře obešlo. Napadat film ze stupidity a přitom být jejím nejzářivějším příkladem je poněkud hloupé.

• 23.8.2010  11:42

Úžasné, obzvlášť mě dostalo úvodních 10 minut, ve kterých vypravěč srovná náš život plný stresu, uspěchanosti a stereotypu s životem prostého kmene Křováků, který ani nezná výrazy pro naše nejtěžší zločiny. V jednu chvíli se tak Křovák vyrovnává s rozšiřováním civilizace na jeho území v podobě flašky a přitom """civilizovaní""" (toto slovo si ve vztahu k lidem zaslouží více než jedny uvozovky) lidé se mlátí v boji o moc - tak kouzelné a rychlé zpracování převratu jsem neviděl :) a i další bitvy, které jsou také velmi humorně laděné mi zůstanou v paměti napořád - obzvlášť dva maníci hrající karty v dešti kulek a marně se snažící o vystřelení z bazuky se mi zaryli do paměti velmi hlubokou stopou

• 23.8.2010  11:19
    Zredigováno (2007)

Tento film nezle než doporučit všem, kteří dosud nechápou důsledky válek. Proměna lidí v takovém specifickém prostředí, kde se každý den bojíte o život a v každém hledáte to nejhorší a bez rozmyšlení zabíjíte jen proto, že máte strach abyste sami nebyli zabiti. Tento snímek není nijak výrazně brutální, netečou v něm litry krve, přesto děsí a děsí více než celá série SAW dohromady - tam kdykoli zmáčknete STOP tak utrpení přestane, ale u tohoto snímku si uvědomíte, že zatímco jste 90 minut sledovali tento film, mohli umírat další lidé (fotky obětí na konci filmu to dokazují). Toto drama především ukazuje, neodůvodněnost války v Iráku a hlavní myšlenka filmu je shrnuta tím klukem v jednom několikavteřinovém videu. Tyhle stránky jsou především o filmech proto nechci rozebírat aktuální konflikty, přesto ... i kdyby tento film nestál z hlediska filmové kritiky za nic dal bych mu těch 5 hvězd i za to, že jako jeden z mála ukazuje pravdu.

• 17.8.2010  15:05
    Centurion (2010)

Moje hodnocení sráží pouze pocit, že jsem to už někde viděl. Po shlédnutí filmu si někteří budou připadat jako po hodinu a půl dlouhém déjà vu a půjdou zkontrolovat obal jestli se nepřehlédli a nevzali nějaký z již dříve vyrobených. Tvůrci této akční řežby si opravdu s originalitou hlavu nelámali a vytvořili jakési pokračování filmů Král Artuš ze kterého si film bere jednak pikty (ze kterých jsou pro změnu nepřátelé), ženské bojovnice (opět krásné a modře namalované) a ani Hadriánův val nenechali napokoji a z Poslední legie (odkud film bere rovněž ženské bojovnice,hrstku proti hordám a pokus o těch pár vtipů) udělali Legii předposlední, našly by se i další podobné snímky (najdete je v dalších komentářích). Jak už jsem psal na začátku - film mi vadí jen díky své neoriginalitě, jinak by si zasloužil 4 *, protože si nehraje na nic víc než je - krvavý akčňák o Británii z 5.století, který výše zmíněné filmy možná i mírně překonává.

• 16.8.2010  13:48
    Donův syn (2010)

V jednoduchosti je krása - tento film(eček) to potvrzuje - krátký jasný příběh, který ale dokáže říct víc než 10 dílů Esmeraldy. Kamera je taky úžasná a posouvá film ještě o trochu víš. Kamera: J.Visit; Scénář: H.J.Winterstern, J.Cohen

• 14.8.2010  13:36

Vlkodav si zaslouží velmi vysoké hodnocení. Dokázal v sobě skloubit hned několik mých oblíbených filmů (Království prstenu, Legenda o Jiřím a drakovi a samozřejmě Barbar Conan). Herci, přesto, že nejde o hollywoodské celebrity (možná naštěstí) se zhostili rolí na výbornou. Efekty byly překvapivě působivé a příběh vás (až na jednu či dvě zbytečné zajížďky) unáší stále vpřed. Konec byl možná pro někoho až moc idylický, ale mě se happyendy většinou líbí.

• 13.8.2010  16:30
    Mocné síly planety Země (TV seriál) (2007)

Úžasný dokument po kterém se nepřestávám divit co všechno příroda dokáže. Nádherné záběry jsou už pro BBC samozřejmostí přesto si stále zasluhují pozornost a obdiv, protože jejich kamera přináší něco co by většina z nás nemohla za celý život spatřit. A to by byla škoda! : )

• 9.8.2010  20:58
    Víkend (TV pořad) (2005)

Nejstručnější hodnocení by asi znělo: zajímavý pořad o zajímavých věcech. Pokud bych to měl rozvést: tento magazín patří k nejzdařilejším dílům TV Nova a je jedním z mála pořadů, které pravidelně sleduji a který má jen dvě vady na kráse: občasná akčnost moderátorů, kterou si přinesli z televizních novin a která je (a musí být) na TV Nova všudypřítomná a reklama pro kterou platí to samé a která nám krásně rozdělí tu neúnosnou třičtvrtěhodinu na dvě krásné necelé dvacetiminutovky :)

• 9.8.2010  20:39

Jako věrný fanoušek M.Bellucci sem si tento film nemohl nechat ujít (šel bych do kina i na reklamu, kdyby v ní hrála) a jediné čeho jsem po shlédnutí tohoto filmu litoval bylo, že jí v něm nedali více prostoru - to ale nijak neubere na mém hodnocení, protože výkony ostatních herců byly rovněž dobré, stejně jako vizuální efekty a jako příznivec One Republic musím říct, že i hudba stála zato. A tak kromě zvukových efektů v závěrečném souboji připomínajících spíše hvězdné války bych osobně nenašel na filmu další negativa.

• 9.8.2010  20:31

Pro někoho možná nudné, nezáživné, ale jako film podle novelistické předlohy fantastické - příběh sice nepatří k nejnáročnějším - vždyť má také zachycovat nudu, ale je i přesto působí zábavně a film patří k mým nejoblíbenějším.

• 9.8.2010  20:18
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Strhující výkon jednoho z nejlepších komiků, kterým spolehlivě odrovnává nejen diváky, ale často i kolegy na jevišti. V Donutilově podání jde o nezapomenutelný zážitek, protože jeho umění, kterým diváky vtáhne do hry nemá konkurenci. To co on dokáže udělat s obyčejným pudingem (nejen) na jevišti je úžasné - ti co viděli pochopí :) a takhle on si pohrává s každou částí Goldoniho příběhu. Úžasné.