Lovec démonů (2001)

Zajímavý nápad, který zabíjí "zvrat" na konci a bohužel nudná režie. Přestože má film průměrných sto minut, neodsýpá a to je průser. Jinak se mi ale líbí, že hrdinové jsou svým způsobem ti špatní a nekoná se happyend, což vždycky potěší. Plus Bill Paxton hraje fakt výborně.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Vážně bych chtěl mít tenhle film rád, ale bohužel mi nesedl vizuální styl, humor (kdy se scenáristi naučí, že oslovování štábu hlavní postavou není nikdy vtipné?) a už vůbec gazilión songů. Zombie je super, ale tohle hodně přestřelil. Pozitivní je akorát zvrácenost filmu (jsem úchyl, když jsem měl celou dobu erekci?) a odkazy na asi tak všechny horory v historii.

Komici (2009)

Má to svoje momenty, ale ta délka to zabíjí.

Pan Rosnička (2005)

Nicolas Cage hlásí počasí a střílí z luku. Divný, ale pěkný film.

Já, Frankenstein (2014)

Možná je to mojí láskou k Frankensteinově monstru, ale když pominu, že gargoyly jsou větší mrdky než démoni, jejich královna je nejhorší stratég v historii a jejich napruženému asijskému spolubojovníkovi během filmu náhodně srůstá obočí, docela spokojenost. Čekal jsem jednoduchý akčňák ve stylu Underworldu a ten jsem dostal. Kdyby ho režíroval Wiseman, pochopitelně by byl více nabušený, ale především první polovina je fakt zábavná a díky hodinu a půl dlouhé stopáži (ve výsledku je to míň, kolem deseti minut zabírají titulky) se nestihnete nudit. Akorát je třeba ignorovat neexistující logiku, motivaci postav a horší efekty. Výplach na sobotní večer ale obstojný.

Enderova hra (2013)

Tenhle film splňuje přesnou definici slova sci-fi. Hlavně proto, že myšlenka dětí v hlavních velitelských funkcích je víc nereálná, než že jediná stíhačka sundá mateřskou loď mimozemské rasy kolonizátorů (v Dnu nezávislosti je to cool, ale to je hodně nadsazená věc, takže nic proti ničemu, Endrova hra se snaží být vážná). Ještě horší je ale v rámci dokonale průměrného scénáře naprosto jednoduchý děj, ve kterém jsou přesně dva zvraty – jeden nijak zvlášť zásadní (sorry, ale Rackhamova taktika je prostě jediná použitelná při boji s nepřítelem na bázi hmyzu) a druhý předvídatelný –, a maximálně archetypální charaktery (což je vzhledem k jejich věku hodně směšné). O logice nemluvě – patnáctiletý admirál s velitelským štábem ze základní školy mě fakt nebere. A když už je veškeré velení soustředěno v rukou náctiletých, k čemu zde vystupuje sbor důstojníků? A SPOILER ALERT vážně si nikdo z operátorů vojenské posádky na předsunuté základně nevšiml formy života tři kilometry od hlavního stanu? KONEC SPOILER ALERTU No a ten závěr... Kam se hrabe Prometheus. Takže tři hvězdičky za to, že je snímek moc pěkně natočený, první hodinu tolik nefrustruje, na tricích je vidět vysoký rozpočet a pragmatického Harrisona Forda s úsečným Benem Kingsleyem. Konec je akorát k nasrání. Pointa vám dojde dřív, než filmaři zamýšleli, finální bitva netrvá snad ani pět minut a co přijde potom, fakt nechcete vidět.

Re-Animátor (1985)

Tohle je hodně nářez. Docela se divím, jak Re-Animátor rozděluje publikum, protože mně se jeví jako zábavný horor s komediálními prvky. Osvěžující je navíc odlišnost scénáře od jiných žánrových snímků (samozřejmě asi kromě Frankensteina) a nahlížení na děj z perspektivy těch špatných, kteří soupeří s ještě horšími. No a pochopitelně velké plus představuje Jeffrey Combs jako démonický Herbert West, jehož fanatické pouto k vlastnímu objevu vytrhne i z hypnózy. Lepší už je jenom jako Edgar Alan Poe.

Památkáři (2014)

Směsice žánrů, z níž se ani jeden pořádně neprosadil, s parádní výpravou a žádným dějem. Válečný je film jenom díky zasazení, humorné je akorát to, že Památkáři jezdí v německém automobilu a pasáž s minou, drama, protože dva lidé zemřou a Bill Murray pláče ve sprše. Postav je hodně a dostávají relativně vyvážený prostor na plátně, jenže se tak kontraproduktivně s žádnou pořádně neseznámíte a nepřiroste vám k srdci. Protože snímek působí spíš jako soubor nahodilých scén, rychle uteče a nenudí, jeho jedinou výraznější hodnotou je pouze představení neznalému publiku party lidí, díky které se dneska máme na co chodit dívat do muzea. Ale kvůli tomu si můžete pustit dokument, z něhož se dozvíte mnohem víc. Čistě proto, že tahle záležitost vznikla na motivy skutečných událostí, si vysoké hodnocení fakt nezaslouží.

Ledová archa (2013)

Pěkný film, jenom škoda toho konce. Čekal bych, že když tvůrci měli odvahu vrazit těhotné do krku kudlu, nebudou se bát horšího závěru. Rozhodně by to byl mnohem silnější zážitek a více by ladil se celkovým tónem beznaděje. Stejně tak mě mrzí v druhé polovině se najednou objevivší nutně epické pasáže (ideálně ve spojení s fetišem na pahýly), pramenící z černobílé morálky hlavního hrdiny. Úvodních sedmdesát osmdesát minut je parádně originálních a až na snad úplně první akční sekvenci, kterou zřejmě točil někdo s esenciálním tremorem, s nimi nemám problém. Následuje však několik scenáristických uklouznutí, jež mi společně s koncem zážitek trochu kazí. Nejsou nijak zvlášť zásadní, ovšem když nad nimi přemýšlíte, nabourávají zdání inteligentního celku. Po Oblivionu jde ale pořád o nejlepší sci-fi minulého roku.