Jeden z nás lže (2021) (seriál)

Pre buzerantov a lesby v období dospievania ideálne. Pre konzervatívcom mám len jediný odkaz - vyhnúť sa kurevským oblúkom.

Feria: Nejtemnější svit (2022) (seriál)

Človek dúfal v niečo, no dostal úplne niečo iné, pričom s týmito teen nevýraznými pičovinami, ktoré by chceli byť niečim, čím nikdy nebudú, rozhodne nemienim strácať čas. Samozrejme, ako to už momentálne na Netflixe chodí, úvod ako z partesu pre reklamu LGBT a vymývanie mozgov násťročným. Buzeranti či BÍ-čka, všetko je už morálne či normálne, čoskoro bude bežné trtkať i rotvajlera. Kurva kto hentej zgerbe platí za ich platformu, tomu musí reálne jebať. No a keď sme pri tej platbe, tak henta ich chabá, primitívna výhovorka, že majú pokles v ziskoch (iba) kvôli akému si “Disney” kanálu, tak tomu môže veriť tiež len absolútne tupý, dementný retard bez štipky inteligencie.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Nie je to úplne moja šálka kávy, predsa len, zas hromotĺk a tisíc bojovníkov proti nemu, nie je zrovna námet, ktorý by ma dokázal oslniť, no na jeden krát ako odľahčená zábava, “Reacher” nesklame ..

Ochránce (2021) (seriál)

O osude učiteľa, ktorý stojí sám proti všetkým a všetkému vrátane prehnitého systému. Tá pointa tohto projektu je proste DOKONALÁ i keď zmení sa zhola NIČ.

Clickbait (2021) (seriál)

Počiatočný, originálny námetový skvost sa v závere zmenil na myšlienkovo absurdnú (ne)zábavu s pointou, ktorá vo mne zachovala pachuť na rázcestí, kedy tak nejak premýšľam, či som si radšej nemal pustiť X-tú reprízu “Dva a pól chlapa”. Neviem no, fakt to nikomu neprišlo za vlasy pritiahnuté? Ale tak na “3” dobré ..

Obleva (2022) (seriál)

Priemerná záležitosť, ktorá má nevedno prečo 6 epizód. Byť to nasúkané do polovice, malo by to aj grády, aj emocionálny príbehový nádych. Takto človek miestami čumí do blba a premýšľa, prečo tento seriál vôbec pozerá, keď vlastne neponúka nijak mimoriadny zážitok. Jediné, čo sa mu nedá uprieť je, že do poslednej chvíle človek (ne)vie, ako to s tým destskom vlastne dopadne ..

Válečná generace (2013) (seriál)

Famózna, filmová mini séria s vojnovou tematikou, ktorá teda rozhodne nepatrí medzi moje najobľúbenejšie. Nuž ale, keď tento snímok disponuje snáď všetkým, čo má vojnový film predstavovať, ponúknuť. Kam sa hrabú tie americké kokotiny s grcoidným, vlasteneckým nádychom o hrdinoch, ktorí sú jebnutejší ako ten najväčší retard zo špeciálky (Hacksaw Ridge).

Drž se (2022) (seriál)

Priemerná krimi poľština s výbornou hudbou, ktorá z pohľadu žánru ponúka zbytočne prekombinovaný námet, ktorý by v prípade priamočiarosti ani z ďaleko nebol takým "prešľapom". Popravde, keby viem o čom to je NAOZAJ, živote by som po "Daj si spokój" nesiahol. Koho už dnes zaujímajú nejaké skurvené fetky ..

Devadesátky (2022) (seriál)

Bebjak je momentálne najlepší slovenský tvorca, nie som však prekvapený, že svoje myšlienky pretavuje prevažne u "susedov". Devadesádky majú skvelý autentický úvod, ktorý dokonale navnadí, pričom všetko ostatné čo nasleduje, je solídna režisérčina podložená scenárom, za ktorým stoja samotné kriminálne živly. Ja osobne som nie prekvapený, že kvalita tejto série dosahuje tejto úrovne ..

Tak blízko (2021) (seriál)

Mám rád tieto "itv" projekty, no priznám sa, že tento pre svoju pomalosť, nevýraznosť, ba priam prílišnú obyčajnosť, nie je veru nijak prevratným počinom. Divák sleduje osud ženy v strednom veku, ktorá po autonehode stratila pamäť, je obvinená z vraždy vlastného dieťaťa, pričom jej psychický stav má preskúmať psychologička, ktorá si prechádza životom plným vlastných sračiek. Ako thriller "Too Close" neobstojí, ako psychologická dráma zas ponúka priemerný zážitok, podľa otrepanej šablóny milión krát znásilneného námetu. Každopádne, tie dve hodinky aj dačo nie sú vyslovenou stratou času, lebo ako sonda do boľavej duše, vysloveným prešľapom tento seriál nie je ..