Temná škola - Kniha mrtvol (2022) (epizoda)

Zas musí človek čakať do posledných minút, aby sa čoho si dočkal a i keď je námet pomerne zaujímavý, stále to nie je nič svetoborné.

Temná škola - Krása (2022) (epizoda)

Nič som si od tohto príbehu nesľuboval no musím priznať že je najsilnejšou stránkou. Škoda len, že sme opätovne museli čakať na posledných 10 min. aby sme sa konečne dočkali niečoho hororového. Tretia na hrane ..

Temná škola - Kouzlo pomsty (2022) (epizoda)

Nie je to naozaj zlé, pričom najmä príbehovo sa opätovne jedná o pomerne originálny kúsok. Vďaka poslednej 15 minútovke ľahký nadpriemer.

Temná škola - 7:00 (2022) (epizoda)

Tak na úvod veľmi slabý počin so všetkými zápormi klasických thajských ducharýn. Dlho sa odhodlávajú kým k niečomu dôjde a keď aj príde konečne na pasáž z ktorej by mal mať divák radosť, tak je kvalitatívne na úrovni efektov za 6 centov, pričom v tomto prípade ani snaha o budovanie atmosféry nie je nijak výnimočne úspešná.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Vizuálne sú všetky epizódy zvládnuté na výbornú. Jedna je dejovo nadštandard, 3 podpriemer a 4 čisto priemernou, žánrovou záležitosťou. No a prečo z toho nemohlo zísť niečo lepšie? No lebo za touto "Guillermo-vov krabicou s pičovinami", plnou nie tak úplne vydarených poviedok, stoja prevažne hororový trolovia, ktorí takmer za celú svoju filmársku kariéru, nenatočili žiadny kvalitný, žánrový snímok, respektíve keď aj natočili, stáli úprimne povedané úplné za hovno. Každá epizóda má hodinu, divák musí čakať ako kokot do takmer úplného konca, aby sa konečne aspoň čohosi dočkal, čo si povedzme na rovinu, asi tiež nebude najlepšou vizitkou. Nie, nie je to vyslovene márne, no ako už napísal sám veľký Jakub, toto je taká nemastná-neslaná Netflix-čina, ktorá sa ako ostatné za poslednú dobu, z ničoho nič objavila bez toho, aby mala aspoň ako taký zmysel.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Šum křídel (2022) (epizoda)

Čítať dopisy mŕtveho sa nevypláca. Teda aspoň v hororoch, v tomto prípade to až tak neplatí, keďže sa zas a znova jedná o jednu z tých poviedok, ktoré “sľubujú” zážitok na počkanie, no miesto toho sa z 80% divák dočká akurát tak diania na úrovni tliachania hubou. Snaživé to je, o tom potom, no čo z toho, keď to nedokáže plnohodnotne zaujať. Alebo vlastne ani len na priemernej úrovni. Slabota ..

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Snění v domě čarodějnic (2022) (epizoda)

Grint je jediným lákadlom v tomto pomerne nevýraznom, duchárskom počine, ktorý síce občas pre svoju snahu o budovanie atmosféry poteší, no hodina je fakt príliš, keďže prevažuje nuda nad “zábavou”. Kvalita spracovania je ale rovnako, ako predošlé poviedky, veľmi slušná.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

Snaživá atmosférická záležitosť, ktorá poteší peknými kulisami, či jednou vydarenou gore scénou. Za hodinu aj dačo, však táto Lovecraftova poviedka mohla ponúknuť aj viac ..