Hoši z Brazílie (1978)

Mix reality, fantázie a toto všetko prepojené v solídnom námete. Jediné čo človeku môže byť ľúto, že je film vyskladaný čisto na myšlienkovej propagande, pričom napriek tomu, že sa snaží od úvodu pôsobiť seriózne, niektoré scény vďaka hlúpote konania postáv, či skôr ich prehnaných prejavom, kazia celkový dojem. Škoda, že postava Mengeleho nedostáva trošku uveriteľnejší priestor z pohľadu správania. Tu je prezentovaný ako agresor, ktorý sa nevie ovládať. V skutočnosti bol (údajne) presným opakom. Tichým, cynickým vrahom s jemným úškrnom, ktorého práve pre svoje správanie, volali “Anjel smrti”. Ale film celkom dobrý ..

Irský zázrak (2022)

Dobrý námet podaní v slow motion móde ktorý zrejme neohúri každého.

Zabiják proti své vůli (2019)

Tak to si nejako predstavujem zábavu, ktorá napriek tomu, že je vyskladaná na primitivizme, dokáže aspoň čiastočne zaujať svojím námetom. Zasmiať sa dalo no potoky sĺz netreba očakávať.

The Gray Man (2022)

Už som sa neraz vyjadril, že ma takéto primitívne námety doslova urážajú. V živote by ma nenapadlo, že môj dvojník a lacná kópia v jednom, Ryan Gosling, bude účinkovať v takejto retardovanej, tupej kokotine, ktorá od úvodu nevie, ako sa má vlastne prezentovať. Chce byť serióznou záležitosťou, alebo ide o komédiu? Lebo pozerať sa na Evansa s tým svojím “knírom”, ktorý budí dojem inšpektora Gadgeta, je fakt solídna ostuda. Nedá sa nato pozerať. Toto rozhodne nie je ani zábavné, ani premyslené, toto je momentálna klasika od Netflixu, kde treba najebať to “najlepšie” čo je v podobe hereckého obsadenia dostupné, pričom duša filmu, emócia, KVALITA, ide absolútne stranou. Jedným slovom - preplatená GRCANICA a sa čudujem komukoľvek, kto tomuto tlieska.

Legendy kriminalistiky - Série 3 (2022) (série)

Opäť výborné spracovanie plné autenticity z vyšetrovania prípadov, ktoré otriasli Českou republikou. Dúfam, že budú tvorcovia pokračovať v nastolenom trende.

The Retaliators (2021)

Skutočne to pôsobí trochu lacnejšie no na druhú stranu za 3 € zbúchať nejaký počin, ktorý dokáže viac zaujať ako tie bezduché kokotiny od Disneyho či Netflixu, tak to si minimálne priemerné hodnotenie zaslúži.

Besa - Season 1 (2018) (série)

Nie som fanúšik seriálov s mafiánskou tematikou. Je pravdou, že sa to pomerne pomalšie rozbieha, pričom najmä v jadre série, sa nič extra po dejovej stránke nedeje. Lenže s príchodom záveru, sa samotný príbeh dostáva do bodu, kedy sú temné praktiky ľudí z tohto okruhu spoločnosti, podané pomerne uveriteľným spôsobom. Divák bude svedkom takmer všetkého nie len z podoby ľudského vnímania či osobnostných vlastností. Česť, pomsta, intrigy, pričom nad všetkým stojí biznis, kedy ide všetko stranou.

Čuník (2022)

Začalo to veľmi sľubne. Potom to napriek solídnemu námetu prepadne do dejovej letargie, aby sa v závere človek konečne dočkal toho, čo sa očakávalo ďaleko skôr. Ja osobne mám rád filmy s hĺbkou i pointou, no táto “sympoška” od Burger Kingu ani zďaleka nesplnila to, po čom srdce celú dobu plesalo. Medzi 2-tri.

Pepsi, tak co bude s tou stíhačkou? (2022) (seriál)

Zábavná forma tomu jednoznačne prospela. Objektivita je maximálne zachovaná, priestor na prezentáciu myšlienok dostali všetky zúčastnené strany. Miestami to baví viac, miestami menej, určité pasáže absolútne zbytočné, tri epizódy by boli akurát.

1899 (2022) (seriál)

Baran bo Odar sa pomaly a isto začína stávať mojou filmárskou motiváciou. Už "Dark" bol seriálovým skvostom na pokračovanie, pričom 1899 je taktiež počinom, ktorý mi vďaka spôsobu podania príbehu dodal to, čo iným námetom tohto druhu jednoducho chýba. Všetkým to ale rozhodne voňať nebude. Je to žalostne pomalé, vyskladané čisto na atmosfére s dokonalou výpravou či hudbou, pričom viac akcie sa divák dočká aj počas cyklistických pretekov invalidov po 80tke okolo Kežmarku. Veľmi mi to pre dôvody, kde sa samotný príbeh odohráva, pripomínalo hororovú hru: "Layers of Fear 2". Ja osobne som spokojný, no a komu sa pozdával "Dark", tomu sa zrejme bude aj tento pokus, nakoľko ide o myšlienkovo veľmi príbuzné námety.