Wallander - Série 1 (2008) (série)

Britské mini série mám rád. Pomerne za málo peňazí, ponúkajú veľa muziky, pričom najsilnejšou stránkou týchto "kratších" počinov, sa stávajú solídne, vyvážené krimi námety. "Wallander" je trošku z iného súdka. V jednej sérii nerieši jednu story, ale je vyskladaný z troch samostatných, prakticky celovečerných filmov. No a tie ani z ďaleka nie sú tak pútavé, ako v prípade iných sérii, obdobného druhu. Nie je to vyslovene zlé, no na odporúčanie to z môjho pohľadu nie je. Chcelo by to byť, ako klasická, temná krimoška v podobe "švédskej trojky" (cháp, ako severskú tvorbu), no nakoniec je to ako zobudiť sa po opici na gauči s jednou ázijskou transkou a najlepším kamarátom, ktorý sa svojim žaľudom stále opiera o vaše polky. Proste. Síce ste si vrzli, ale boli ste hrubo podvedený :)

Sestra (2020) (seriál)

Strašná škoda, že si to neudržalo to tajomno, pričom aj štyri epizódy sú v tomto prípade akosi priveľa. Keby to zbúchali "do trojky", malo by to lepšie tempo, pričom samotný dej by bol ďaleko pútavejší. Každopádne. Sestra ako mini krimi séria vôbec nie je nepodarkom, po ktorom by mal človek dojem, že stratil 4 hodiny života. Akurát človeka mrzí, že to nemá také príbehové grády, ako v prípade mini série "Obeť", ktorá bola skrátka geniálna. Chýbajú tu twisty, napätie a asi aj hlavné postavy nemajú takú charizmu, ako by sa očakávalo.

Před vraždou (2022) (seriál)

Miestami mi to najmä vďaka dialógom prišlo ako nejaká komédia. Aj hlavná postava v podobe Tennanta je skôr na smiech, ako by pôsobila dojmom serióznej postavy, ktorá sa ocitla vo vážnej situácii. Ako som už milión krát napísal, mám rád tieto krimi mini série od Britov. Táto sa síce neberie nijak vážne, nakoľko námet je pomerne absurdný, pôsobí skôr odľahčene, no stále sa zrejme jedná o ľahký nadpriemer. Medzi 3-štyri.

Oběť (2019) (seriál)

Dokonalá, pomalá vec, zabalená do nesmierne vydareného šatu v podobe námetu či rôznorodých twistov v závere počas “rozmotávačky”.

Lest (2021) (seriál)

Mám rád tieto Britské, mini série, pričom ani táto nie je rozhodne zle podaná. Má to dobrú atmosféru, vývoj samotného deja mi taktiež príde uveriteľný, no tu treba dodať, že nie všetky dialógy dosahujú cieľ, ktorý mali za úlohu. Ja osobne som očakával prepadák, no tým “Deceit” určite nie je. Silne tri, slabšie 4, vzhľadom na záver a pointu, prikláňam sa k vyššiemu hodnoteniu.

Šťastně až do smrti (2022)

Potešili “twisty”, potešil námet. No celé je to podané ako si bezducho.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Skvelé načasovanie “Netflixu”. Dokument vyšiel pár dní pred začiatkom MS v Katare, a mňa by zaujimalo, aký to má práve teraz zmysel. Najviac ma ale zaráža výraz tváre Blattera, ktorý normálne bez hanby pôsobí dojmom, akoby sa nič nestalo. Jeho ego, sebavedomie, dokonca občasné nadšenie v tvári, to je normálne na lakeť. Ďalšia grcanica je postoj všetkých týchto zmrdov (bez výnimky), ktorí dávali či brali úplatky, pričom sa teraz osočujú, obviňujú, obhajujú, až má človek dojem, že jediné, čo by týchto ľudí mohlo zastaviť, je pád do bezdnej studne, ktorá sa dá veľmi rýchlo po prvom žblnknutí - priklopiť. Čo sa dokumentu týka. Zaznieva tu mnoho informácií, vyjadrení, divák musí naozaj veľmi pozorne sledovať, aby mu najmä v záverečných epizódach, kedy sa podrobne rieši celková korupcia vo FIFE, niečo neušlo. Mňa osobne však zaujalo najmä iné prepojenie. A to práve to politické, kde sa opätovne ukázali henti buržoázni buzeranti od Galského kohúta, ktorý kompletne zneužili futbal ako taký, pre zlepšenie svojej ekonomickej situácie v krajine. Každopádne, v dokumente zaznie veľmi málo skutočných, fyzických dôkazov. Akoby to bolo vyskladané na klebetách či domnienkach. Mne je jasné, že sa podarilo preukázať kadečo, no osobne som si myslel, že obsahom dokumentu bude väčšia prezentácia napáchanej kriminality, ktorej sa henta banda permanentne dopúšťala a dopúšťa.

Továrny na nevědomost (2021) (TV film) odpad!

Toto je dokument z 21´? Im zajebalo? Zobrať si na paškál témy, nad ktorými si každý honí už desaťročia, pričom teraz z toho robiť trendy? A čo tá úbohosť v závere? Áno, Jasné, 5G vo vakcíne na ovládanie ľudí, robia si solídnu piču a v tomto smere majú aj "praUdu". Lenže, je rok 22´ a dnes už sa dá týmto propagandistickým kokotkom na vakcíny smelo ukázať prostredník. By ma zaujímalo, čo si o takomto ničím podloženom dokumente, šíriacom jeden názor, myslia skutoční vedci z oboru molekulárnej genetiky. Mimochodom, už choďte s touto témou do piče. Už sa to verejne priznalo, že ide o druh chrípky, na ktorú vakcína nezaberá, nechráni Vás pred okolím či samotné okolie pred Vami, pričom čuduj sa svete, už neplatia v rámci zákona ani karantény. A toto sú informácie z tých Vašich skurvených masmédií, ktoré Vám vytrtkali mozog z hlavy.

Pengabdi Setan 2: Communion (2022)

Neviem, no mne to prišlo lepšie ako prvotina. Jednotka sa ťahala, pokračovanie prinieslo temnejšiu atmosféru. Kvalita spracovania opätovne na výbornú, tu sa dá naozaj málo čo vytknúť, pričom jediné čo ma napadá, je nedostatok gore scén, ktoré má táto krajina proste v krvi. Určite minimálne ľahší nad priemer, alebo silno silné tri.