Jízda do pekel (2001)

Celkom kvalitny fryler/horor o ceste napriec USA a problemoch, ktore sa pri nej mozu stat. Aj ked to vykrada Spielbergov Duel, ocenujem hustu atmosferu, par desivych scen a zaver taktiez nebol na zahodenie. Vyborna je hlavne postava psychopatickeho sofera kamiona, ktory stale po US cestach hlada Candy Cane. Reziser John Dahl sa slusne pohral s niektorymi scenkami a herci + Leelee Sobieski idu na maximum. 89 %

Rocky II (1979)

U filmu Rocky 2 vystriedal Avildsena na reziserskom poste sam Stallone, ktory si Rocky-ho 2 -ku tocil ako svoj druhy film. Z filmu je uplne evidentne, ze pan Stallone nema reziserske skusenosti, rezia posobi amatersky z kazdeho uhla pohladu. Prva hodina filmu je neskutocna nuda, poriadny dej sa rozbehne az v druhej hodine. Scenar je este dost obstojny, s hereckymi vykonmi Stalloneho a Talie Shire vsak nie som az tak spokojny ako v kultovej jednotke. Skoda. Keby si seria udrzala kultovy status jednotky a vsetky jej atributy /rezia, atmosfera, herecke vykony/, tak sa stanem fandom celej serie bez problemov. Takto ale radsej nie. Za poslednu akcnu scenu /teda boxersky zapas/ davam vsak 70 %

Double Team (1997)

A presne tymto filmom sa zacinaju casy, ked belgicka mlatacka Van Damme spadol do najvacsej filmovej zumpy. Scenar je klasicky vyplach /protitenoristicky agent, tim...../, a ze Van Damme je herecka tragedia, som sa dozvedel uz vo filme Streetfighter. Film je nudny az strach, ale za tigra a akcny koniec nedam odpad, ale 9 %.

Není úniku (1993)

Scenaristicky je film Nowhere to Run len dalsi VanDammovsky vyplach, to ale az tak nevadi. Je tu dostatok akcnych scen, hlavne v zavere filmu, a preto mozem kludne napisat : posledny sivy, sedivy priemerny Van Dammov film, 55%

Náhlá smrt (1995)

Casy, ked Van Damme spadol do najvacsej filmovej zumpy, su krasne predvedene v tomto Filme. Reziser Peter Hyams je slabota sam o sebe /na konte ma tusim Time COP/, scenar je naprosta zufalost, akcna scena iba jedna. Vo filme je plno nelogicnosti : personal kuchyne ma "padla" a hned o chvilu, ked sa Van Damme bije s teroristom, vari sa voda, smazia sa hranolky...... Od odpadu film zachranila len ta 1 akcna scena a vybuch. 5 %

Elita armády (2006)

Ziadny comeback Van Dammeho sa opat nekona. V tomto podpriemernom filme najdeme iba dementny scenar a slabe akcne sceny. Ze Van Damme je herecka tragedia, o tom snad sa netreba rozpisovat. Par krat sa ale vystrelilo, za co si film zasluzi odo mna 11 %.

Zbojník Jurošík (1991) (seriál)

Este z detstva si pamatam : "O, ja nestastna zemmepaaaaaaaaaaaaaaaaaan" vyborna rozpravka slovenskej produkcie a dokazala obstat v tvrdej konkurencii. 79 %

Mariňák (2005)

Vyborny film bez drsnych akcnych scen, brutalnych prestreliek a o nude marinakov posobiacich v Iraku. Herecky koncert Jake-a Gyllenhaala, ktory dokazal, ze pravom patri medzi herecke megatalenty. A pre mna asi najlepsi film o vojne v Iraku. 95 %.

Ruslan (2009)

Stevo konecne poslal "reziserov" typu Fauntleroy a Keusch tam, kam patria. Do hajzlu. V tomto filme sa rezie ujal Jeff Kral a urcite male zlepsenie je badat. Scenar sice nijako nevybocuje z klasickeho klise, ako sme u Steva zvyknuti, ale uz to nie je taka hroza ako Attack Force, Bestie alebo Patriot. Akcne sceny su dokonca j na obstojnej urovni, a to je u Steva co povedat, zaporaci sa mu nepostavia tak, aby ich hned trafil, takze Stevo sa KONECNE trochu hybe. Zeby konecne pozeratelny film so Stevom? Ked sa prenesiem ponad klisoidny scenar a Stevovo neherectvo, musim priznat, ze film celkom dobre odsypa a na akcne sceny sa dalo pozerat a dokonca posobia aj realne. Pochopitelne, z priemeru to nijako nevybocuje a ziadny Stevov comeback sa nekona. 65 %

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminator 2 Judgment Day je spolu s Matrixom, 2001 Space odyssey, LOTR-om/Lord of the Rings/ jeden z najlepsich sci -fi filmov, ake boli natocene. Zaporne stranky filmu skoro neexistuju a ak, tak su zredukovane na minimum. Reziser James Cameron tu vladne skusenou rukou, skusenosti nabral uz z predchadzajucich filmov /Terminator 1, Abyss ..../. Vysoke hodnotenie davam aj za temnu a hutnu atmosferu/temna vizia nuklearnej vojny/, ktora sa dala takmer krajat. Akcne sceny su natocene skusenou reziserskou rukou a posobia maximalne vierohodne /nahanacka tahaca s motorkou, akcia v budove Cyberdine systems..../, film ma dalej kvalitny scenar, vyborneho zaporaka /T 1000 a jeho metamorfozy v podani skveleho R. Patricka/. Film nestraca tempo ani v neakcnej casti. Treba pochvalit aj strhujuci dej, skvelych hercov /Schwarzenegger, Linda Hamilton ..../ a vybornu hudbu. Proste vizualne orgie, 100 %