• Krátkometrážní

Rande naslepo (2006)

Průměrná americká romantická komedie se sympatickým hereckým obsazením a chytlavým námětem, která je plná klišé a vtipných scén. Zkrátka film, jehož název je myšlen smrtelně vážně.

Sex Drive (2008)

Vcelku průměrná dávka typického amerického klišé na bázi ztráty panictví, kde jdou po sobě navzájem dost předvídatelné scény, ale na druhou stranu hraje skvělý soundtrack a James Marsden byl fakticky na zabití (v tom dobrém slova smyslu). Zkrátka učebnicový příklad americké komedie, která ničím nepřekvapí, ale ani neurazí.

3-iron (2004)

I když jsem možná na konci nepochopil, co tím chtěl básník říci (v tomto případě Ki-duk Kim), tak i přesto měl tento netradiční korejský snímek své kouzlo. Slovy se opravdu neplýtvalo a vězeňské schovky mě vskutku zaujaly. Zkrátka film, který je něčím unikátní a vyjímečný. A čím?! To ať si každý rozebere sám.

Wasabi (2001)

Když už francouzská komedie, tak rozhodně nějaká, kde hraje Funés. Jean Reno je sympaťák a díky Momovi (Muller) jsem se fakticky nasmál, ale na jiné žabožroutské klasiky to nemá. Zkrátka průměrná záležitost, která se hodí na zaplácnutí večera.

Suprhrdina (2008)

Společně s Vampires Suck je Suprhrdina jednou z těch více povedených teenagerovských parodií, které byly natočeny v posledních pár letech. Bylo zde pár scén, u kterých jsem se opravdu zasmál, ale našly se i takové, u kterých jsem jen klopil oči k zemi. Zkrátka na Malinu to sice není, ale viděl jsem i povedenější parodie.

Kafe a cigára (2003)

Soubor povídek, ve kterém hrají hlavní roli mimo herců také kafe a cigarety. Pro mě jako nekuřáka to je naprosto děsná kombinace. Vyzdvihnul bych asi nejspíše pouze dvě povídky - Sestřenky a Bratranci? - a to hlavně díky obsazení a nějaké pointě. Jinak zbytek byl průměr až podprůměr. Zkrátka film, kde si najdou své spíše milovníci nikotinu.

Rock ze střední (2009)

Když přivřu oči, vypnu na chvíli mozek a přehodím se na vlnu kýče a klišé, tak je Rock ze střední vlastně osvěžující (i když už mnohokrát viděnou) podívanou. Hlavní představitel mi přišel naprosto antisympatický a viděl jsem v něm jistou podobnost s jedním z Jonas Brothers. A proč vlastně ty 3*?! No soundtrack byl poslouchatelný, Vanessa Hudgens méně cukrkandlová než v HSM a účinkování veteránů, jako Lisa Kudrow a David Bowie, potěšilo. Zkrátka Muzikál ze střední v lepším a ne tak pocukrovaném obale, který mě zejména zaujal po hudební stránce.

Nezvratný osud (2000)

Společně s prvním Vřískotem jde o kvalitní vyvražďovačku, kde tentokrát zabijákem není maskovaný vrah, ale sama zubatá. A že umí vraždit opravdu tím nejoriginálnějším způsobem. Člověk by ani nevěřil, jak může být takový utržený drát flexibilní. Zkrátka horor a thriller v jednom se vším všudy, který byl zakončen více jak perfektně.

Pokání (2007)

Pokání je nádherným a doslova dechberoucím příběhem o válce, dětské nerozvážnosti a především lásce. Herecké výkony byly obdivuhodné - hlavně Saoirse Ronan a James McAvoy. Samotný děj mě opravdu zaujal hlavně díky ne zcela přímému vyprávění a výprava, kamera a hudba podtrhly už tak dost dobrou celkovou atmosféru filmu. Zkrátka další snímek, který byl vskutku mým šálkem kávy.

Scrat's Continental Crack Up (2010)

Já z toho Scrata vážně nemůžu ... Ty jeho věčné (a jako vždy neúspěšné) honičky za vytouženým ořechem mě snad nikdy neomrzí a stále je z čeho těžit. Pro mě je tento kraťas tím nejpovedenějším.