• Krátkometrážní

Tudy nahoru (2008)

Morbidní animáček, u kterého jsem se sice nezasmál, ale i tak mě něčím zaujal. Originální sice moc není, ale i tak ... zlatá střední cesta.

Logorama (2009)

Nápaditý, všemi barvami a logami laděný kraťas, který přeci jenom přes prvotní obavy ve mě vzbudil celkem zájem a já můžu s klidem říci, že Oscar šel do správných míst. Ikdyž Dáma a smrtka by se tomuto počinu kvalitou také vyrovnala.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Opravdu nevšední a kuriózní muzikálový snímek, ve kterém nejvíce z herců vyčnívá transvestita Tim Curry. Celý děj filmu mi přišel bláznivý a jako utržený ze řetězu, což není vždy na škodu. Co musím opravdu pochválit, byly písně, které společně s pestrými kulisami a kostými utvářely skvělou audiovizuální atmosféru. Mladá Susan Sarandon také potěšila. Zkrátka originální film, který se nemusí líbit každému, ale mě zaujal nadprůměrně.

Funny Lady (1975)

Opojení z Funny Girl u Funny Lady hodně vyšumělo už jen proto, že se ze skromné a vtipné dívky stala protivná a nudná dáma. Je faktem, že zde Barbřina hvězda tolik nezářila a neoslnila mě jako ve Funny Girl. Avšak choreografie tanců a hudba zůstaly stále skvělé a dobře propracované. Zkrátka takové sušší volné pokračování hodně svěžího prvního dílu.

Funny Girl (1968)

Velkolepý muzikál smíchaný ze špetek dramatu, romantiky a komedie, ve kterém září jako nejjasnější hvězda úžasná Barbra Streisand (Oscar zaslouženě!), která oslňuje jak zpěvem tak herectvím. Skvěle promyšlená a dobře provedená choreografie tanečních scén a také krásné a poslouchatelné písně a jejich texty. V první polovině filmu jsem si byl jistý, že dám plný počet, ale jelikož mě druhá polovina už tolik nenadchla (škoda!), tak dám krásné a solidní 4*. Ale i tak jde o snímek, u kterého jsem rozhodně nepromarnil čas a náhodou jsem se náramně bavil a to hlavně díky Barbře.

Účastníci zájezdu (2006)

Taková průměrná (na české poměry nadprůměrná) příjemná komedie, na jejíž scéně se objevují herci jak milí, tak protivní. Rozhodně mi nesedla Jitka Kocurová, která by si chvílemi (dost častými) zasloužila omlátit o hlavu tu její kytaru. Pak dvojka těch holek, co tam všechny kritizovaly, když přitom samy stály za starou belu. Na druhou stranu potěšili Karel a Karel s podšálky a Holubová s Kleplem ("Našli ho na pláži. Ležel tam jak vyvrženej vorvaň."). Hudba byla vybrána celkem dobře, stejně jako místo natáčení. Zkrátka po čase zase jedna lepší komedie, u které se člověk i zasměje, ale kdybych chtěl opravdovou dávku smíchu, tak radši sáhnu po filmu s Louisem de Funesem.

Všude dobře, doma nejlíp (1994)

Asi je to tím, že už stárnu, ale prostě se mi poslední dobou přestávají líbit filmy, kde jsou hlavními postavami děti. Tady byl malý Elijah "Frodo" Wood, který mi stačil. No a pak když se tam objevil ten brejlatej malej ulízanej vylízanec. Tak to už jsem měl dost! Dokonce ani moje oblíbenkyně Kathy Bates nepotěšila - nevím proč tu roli sakra brala. Na druhou stranu reputaci vylepšil Bruce Willis v zaječím oblečku a pak opravdu nečekaný konec. Takže mi bohatě stačí Kevin, který je Sám doma a malá Drew B. s E.T. - další dětské hrdiny nechám pro mladší. Aspoň zatím!

Bonnie a Clyde (1967)

Nerozlučná dvojka Bonnie a Clyde, jejichž vzájemný vztah byl mnohdy pochybnější a prapodivnější než vztah Willa a Grace. BaC je film, který nepostrádá jak romantickou, tak krimi atmosféru. Děj mi utíkal, nenudil jsem se, protože se tam pořád něco dělo. Všichni herci byli vynikající a hráli přesvědčivě - fakt jsem jednu chvíli nemohl z hysterické Estelle Parsons, jak tam běhala šílená po ulici při přestřelce a musel jsem se fakt smát. Ikdyž už jsem od začátku věděl, jak tohle všechno skončí, tak jsem stále bedlivě sledoval děj. No a musím říct, že ten konec byl fakt masakr. Nesmím zapomenout zmínit skvělou hudbu ve stylu country, která skvěle dotvářela celkovou atmosféru filmu. Zkrátka film, který možná nějakou mouchu má, ale mě opravdu dostal, a to hlavně díky vztahu titulní dvojice a Estelle Parsons.

Pán velryb (2002)

Krásné rodinné drama, které se akorát hodí pro zpříjemnění odpoledne. Malá dívčina se snaží celý život získat uznání svého dědy, který však k ní chová opravdu mrazivý vztah - no, mně to přišlo jako ze života (teda, ne mého, ale tam kdesi v Oceánii). Chudák holčina! Hudba a kamera je skvělá, ale co si opravdu zaslouží pozornost je malá Paikea, která do své role dala všechno. Film má stabilní děj a (ne)čekané rozuzlení. Zkrátka pořádný film, jak má být.

Život za zdí (2007)

Reálné mexické drama, které poukazuje na jeden z nejvážnějších problémů lidstva všech časů - na sociální nerovnost. Život za zdí není nijak drama mrazivé a dechberoucí, ale rozhodně nějaký smysl má a je zde vidět, kam až jsou bohatí lidé schopni dojít, aby ochránili svůj "majetek". Chvílemi mě fakt bral vztek, když jsem viděl co ti "naškrobenci" dovedou (viz ten malej fagan s brejlema, co tam pořád pískal). Upřímný a průměrný snímek.