• Krátkometrážní

Charlotte Gray (2001)

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný, co se tehdejšího antisemitismu týče. Celý film je doprovázen krásnou hudební stránkou a vizuální dojem zajistila skvělá kamera. Herci byli vybráni dobře - skvělá Cate Blanchett a skvělý Billy Crudup s Michaelem Gambonem. Opravdu film, který kvalitu nepostrádá a jeho jedinou výraznější modřinou na celkové vizáži byla pro mě stopáž a pár dalších zanedbatelných malých much.

Single Man (2009)

Opravdu citová záležitost zahalená v hávu dojemnosti a úvah, která se opírá o neuvěřitelný výkon Colina Firtha, kterému skvěle sekunduje Julianne Moore. Hra s barvami podtrhuje celkovou vizuální dokonalost, kterou načala dobře situovaná kamera. A do toho ještě hraje úžasná hudba (ještě teď si broukám Clock Tick), která pomáhá diváka více vtáhnout do děje. Je to možná další případ klišé - úvaha o životě a smrti. Ale s dobrým obsazením a režisérem se to dá zdolat a to se povedlo. Ten konec mě fakt dostal. Nečekané a úderné!

Americká kletba (2005)

Příjde mi to v mnohých směrech dosti podobné Stáhni mě do pekla - dívka/žena je terorizována nadpřirozenou silou a to vše vyústí v (ne)čekaný závěr. Bál jsem se dost, to musím uznat. Všechny hororové prvky zde byly splněny. Temná hudba společně s ponurým prostředím a nečekané zvuky a výjevy. Takže musím říct, že horor to je a celkem obstojný. Akorát jsem se chvílemi vůbec nechytal. Lekačky zaručeny!!!

Surfaři (2007)

Asi jsem čekal něco víc, protože tento počin ve mě moc nezanechal. Hold další Zkrocená hora či Modlitby za Bobbyho už nejsou na jídelním lístku :-) ... Vesměs je to kvalitně natočený film. Skvělá kamera. Skvělá hudba. Ale samotný příběh mohl být údernější. Prostě pro mě průměrný snímek, kvalitově vystačující, ale obsahově postrádající.

Všechny polohy lásky (2006)

Jde o takový ten úsměvný snímek, který v sobě kloubí znaky romantiky, dramatu a vtipu zároveň. No a to je dost silná a kvalitní kombinace. Je to příběh ze života a nejde tu o to, aby člověk při sledování chytal deprese, ale jak říkám, všechno se tu bere s úsměvem. Všechny filmové parametry jsou skvělé a nadprůměrné - herci, hudba, scénář a tak. Kamera je jednoduchá, ale proč by se tady mělo něco extra zabírat. Zkrátka film pro zlepšení nálady, který bere cestu za splněním snu s velkou dávkou humoru. P.S. Ten originální název je fakt masakr!!!

Krvavá hostina (2005)

Doposud jsem viděl jenom hororové komedie se zombíky, ale ono je to vlastně celkem jedno, co tam je zrovna za potvoru. Tak či onak jsem se celkem bavil a párkrát se i pousmál, hlavně u scén s blbou blondýnou a chlápkem s červy. Dokonce mi to chvílemi atmosférou připomínalo Dogmu. Ono se není čemu divit, když mezi producenty byli Affleck a Damon. Je to komedie plná lekaček, v níž je pár zajímavých momentů, ale nějaký děj a pevnou kostru v tom nehledejte. Nenašli byste!!!

Zlo mezi námi (2003)

Zlo mezi námi aneb revoluce v šikaně na jedné švédské škole pro aristokratický páprdy. Snímek je natočen velmi přehledně a realisticky a má pevnou kostru. Hudba je nevýrazná stejně jako kamera zato scénář byl opravdu peprný. Herecké výkony jsou na úrovni a ikdyž zápletka může zavánět klišé, tak rozuzlení bylo (pro mě) vynikající. Asi to není film, který by dokázal člověka srazit na kolena a donutil ho zírat na obrazovku s pusou dokořán, ale co se týká kvality, tak jí tento počin disponuje téměř ve všech směrech.

Střípky vzpomínek (1999)

Průměrně natočený film televizního rázu s dobrým hereckým obsazením a celkem slušně nepředvídatelnou zápletkou. Srdcervoucí to není, ale rozhodně to není nějaká blbost pro teenagery. Zajímavě pojatý motiv čmeláka a poslouchatelný soundtrack. Co z toho plyne!? Zlatá střední cesta!

Zkažená mládež (2007)

Vztek, pohoršení, empatický pocit k hlavnímu hrdinovi - to vše a ještě víc ve mě vzbuzoval tento excelentně natočený snímek. Opravdu dechberoucí a realistické ztvárnění hlavního tématu a všeho kolem co s tím souvisí. Herci hráli a nebyli to žádní trapáci a své role brali dost vážně. Co se týče vizuálního ztvárnění, tak mě to také dostalo - dobře sestříhané přechody mezi jednotlivými dny a ještě ta hudba do toho. Wow! Říkal jsem si, že tohle není snad ani možný. Kde je sakra spravedlnost! Ale tak to ve skutečném světě zkrátka chodí. Prostě neobvyklý a neuvěřitelný snímek od estonské produkce (můj první!), který mě chytil na začátku a pustil až na konci. A že to byl sakra dobrý konec! Kdo neviděl, neuvěří!

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Prokletí pokračování opět dodrženo. Jednička byla ikonou, zato dvojka byla výsměchem. Dost mě rozčilovalo, že tam prakticky skrze celý film furt někdo řval a to mi prostě lezlo na nervy. Nejvíce jsem se nasmál, když Jacquille řídil auto v tom lese. Christian Clavier zkrátka opět nezklamal. Hold to není ten skvělý první díl, ale ještě se u toho dost nasměju.