Johnny Dangerously (1984)

Předchůdce Jane Austen's Mafia! je narozdíl od něj spíše parodiíí na mafiánské a gangsterské prostředí celkově než snahou obsáhnout a s nadsázkou zesměšnit co nejvíce slavných scén z těch nejznámějších filmů. O to více jej asi dokáže ocenit i neznalec žánru a vychutnat si spoustu povedených scén a gagů.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Zbytečně zmatečné a rádoby promyšlené. Přitom stačilo jít v šlépějích předchozího a především prvního dílu a vtipnou nevtíravou cestou se dostat k divákovi namísto téhle podivné kolosálnosti a roztaženosti. Vidím to mezi tři a čtyři hvězdy ale spíš směrem dolů.

Hadi v letadle (2006)

Příjemná popcornová zábava, která se navíc celkem dobře vyvarovává všemožných blbostí, kterými podobné filmy trpí.

Taxikář (1976)

Taxikář se mi velmi těžko hodnotí. Je to ojedinělý film, který se ničemu nepodobá a nic nekopíruje. Pod skvělou režisérskou takotovkou rozjíždí geniální vysoce přesvědčivý výkon De Niro, osamělý lovec pozorovatel, trochu snílek, trochu blázen, v podstatě od každého něco jak bylo řečeno v restauraci. Je tu taky ta úžasná konejšivá hudba, která zklidňuje tu rozervanost New Yorkských ulic, která se vleče celým průběhem a taky spousta dalších prvků, které různě proplouvají filmem. Přesto mám po první projekci rozpačité pocity a nemůžu přijít na kloub podstatě filmu, něčemu co by mě strhlo a uvnitř rozervalo tak jak bych čekal. No, nechám to tedy dozrát a uvidíme...

Kid (1921)

I přes mojí velkou snahu na mě Chaplinovy filmy prostě nepůsobí a Kid bohužel není vyjímkou. 3* max.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

To kouzlo co měla jednička už tu není ale furt je to hodně slušná dobrodružná fantasy. Méně zábavná, více záporácká a pro konzum tak i hůře stravitelná zábava. Vždyťi Captain Jack už tu překvapivě nedostal tolik prostoru se ukázat.

Já-tě-vidím.com (2006)

Dobrý nápad ve slušném provedení ale působí tak nějak suše, odtažitě, a až na pár míst nikterak výrazně vtipně.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Živelná zábava ve velkolepém podání. Skvělé obsazení, fantastická hudba, vtipný i šarmantní Johnny Depp, objevená kráska Keira Knightley a i něco dalšího. Indiana Jones dneška pro teenagery. (Indy je ale pořád Indy...)

Dead Set (2008) (seriál)

Zombie filmy tím bohůžel trpí často a ani tomuhle seriálu se to nevyhlo. Místy jsou zde takové dějové nesmysly, že to tak strašně bije do očí a přebíjí to pozitiva až to není hezké (viz. scéna s policisty apod.). Britové se tak sice pokusili, povedlo se jim i pár dobrých věcí (nápad s Big Brotherem nebyl špatný a dost se mi líbila postava producenta) ale jinak je to spíše pomatená zombie vyvražďovačka bez výraznější špetky napětí.

Zemřít mladý (1991)

Moje pocity z tohohle filmu jsou velice pozitivní. Je to už delší doba co jsem ho viděl a tak jsem byl rád, když jsem ho zahlídl v TV programu a po těch letech sem si ho opět vychutnal. Vážně mě překvapil. Nebyl to totiž vůbec vtíravý, za každou cenu pod kůži vlézájící film. Byl jemný, vyvážený, se spoustou krásných a příjemnýh momentů a jen minimem těch trochu zbytečných. Julia byla v této době maximálně okouzlující a tahle role se jí hodně povedla. Vždycky jsem v ní viděl velkou dávku citliviosti a tady to opět potvrdila.