Zemřít mladý (1991)

Moje pocity z tohohle filmu jsou velice pozitivní. Je to už delší doba co jsem ho viděl a tak jsem byl rád, když jsem ho zahlídl v TV programu a po těch letech sem si ho opět vychutnal. Vážně mě překvapil. Nebyl to totiž vůbec vtíravý, za každou cenu pod kůži vlézájící film. Byl jemný, vyvážený, se spoustou krásných a příjemnýh momentů a jen minimem těch trochu zbytečných. Julia byla v této době maximálně okouzlující a tahle role se jí hodně povedla. Vždycky jsem v ní viděl velkou dávku citliviosti a tady to opět potvrdila.

Demolition Man (1993)

Co do poměru akce/zábavy/hlášek je to pro mě něco jako Schwarzanegerovo Komando, ve většině jiných ohledů je to pochopitelně dost odlišný film. Stallone tím pravým nezastavitelným poldou ze staré školy, Snipes zase jeho neurvalý soupeř a živelná Sandra Bullock jako třešnička na dortu. "Toho budeš litovat do konce svýho života. Obě dvě vteřiny!" a "Buď dobrý." jsou nezapomentulné hlášky :-)

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Opravdu výborná rodinná komedie na kterou se nezapomíná. Scéna s vysavačem absolutně nemá chybu.

Zuřící býk (1980)

Podobné příběhy všichni známé. Hvězdný rebel padající na dno a opět se zvedající, bojující více se sebou než se všemi ostatními. Přesto si Zuří býk dokázal vybojovat úctu jako málokterý jiný film. Přoznám se, že i přesto, že kombinaci De Nira a Scorsese znám jak svoje boty a je to možná moje nejoblíbenější dvojice režisér-herec, chvíli mi trvalo než sem do filmu sklouzlu a nebyla to pro mě od začátku strhující jízda, spíše pozvolna zesilující se rozjezd. De Nira v roli boxera jsem si před filmem v hlavě horko těžko vybavoval ale on svojí roli zvládl tak jak je u něj zvykem, tedy vlastně ještě lépe a to už je co říct. Nejvíc mě ale zaujal v poslední fázi filmu, kde jeho přeměna a vzezření působili naprosto autenitcky, lépe, než bych si u ztroskotaného boxera vůbec dokázal představit. Méně je někdy více a i takřka bez hudebního podkladu a absence všech kromě dvou barev vznikly unikátní snímek, který se u mě i přes tak všechna pozitiva neřadí tak vysoko jako u plošné kritiky ale jeho doznívání může také trvat ještě pěkně dlouho a kdo ví jak o něm budu mluvit později, prozatím ale pocitově lehké zklámání.

Na titulní straně (1974)

Wilder, který sám nějakou dobu strávil psaním do novin do tohoto tématu vstoupil už podruhé, tentokrát však na rozdíl od psychologického dramatu, kterým bylo Eso v rukávu, zvolil lehkovážný komediální styl a dopadlo to výborně. Svěží, zábavný film s hvězdami Lemmonem a Matthauem, který vás svým hravým konverzačním stylem strhne.

S tebou mě baví svět (1982)

Se Sněženkami velká klasika z prostředí českých hor. Skvělé herecké výkony a spousta vtipných situací.

Tým na hraně (2010) (TV film)

Hokejové mistrovství světa je v naší kotlině vždycky pečlivě sledovaná událost, vezmemi li navíc v úvahu všechny okolnosti, kterými jsme se dostávali do cíle, vážnost úspěchu to ještě zdvojnásobuje. A psolouchat hráče jak o tomto velkém vítězství s odstupem mluví a sledovat záběry z ledu i kabiny, to je nádhera.

Eso v rukávu (1951)

Nadčasové téma, které se dá bez problémů nasadit na dnešní dobu. Kirg Douglas je pan herec což opět ukázal. A co se týče vyzvedávaných pozitiv tohohle filmu tak s nimi v podstatě nemůžu nesouhlasit, jen si myslím, že Wilder je schopen vybudovat ještě lepší atmosféru i příběh což ukázal v několika jiných filmech.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tenhle typ zápletky na opuštěném ostrově mě hodně bere a Ztraceni jsou velice dobře vymyšleným i obsazeným seriálem.

Hrdinové (2006) (seriál)

V době kdy jsem se totálně ujížděl na Prison Breaku, Heroes velice zdatně sekundovali. Nejpovedenější sci-fi seriál co znám.