My z Kačerova (1987) (seriál)

Spolu s Rychlou rotou a Gumídky absolutní top v disney seriálech, které mám ráda z dětství (a na které jsem koukala víkend co víkend). Nejoblíbenější díl: s vikingy! :)

Rychlá rota (1989) (seriál)

Rychlá rota patří k mýmu dětství! O víkendu ve velmi brzkých hodinách jsem se vždycky s bráchou posadila k televizi a sledovali jsme dobrodružství téhle party (znělku bych dokázala přezpívat ještě teď). A můj nejoblíbenější díl byl ten, kde se zlýmu kocourovi dostala do rukou kouzelná lampa s džinem. :)

Tenkrát na Západě (1968)

Kdyby mi ten film nebyl (jen tak mezi řečí) doporučen, asi bych ho nechala v programu bez povšimnutí. Kdyby se můj táta nad tím programem nepozastavil a neprohodil (jen tak mezi řečí), že je v televizi konečně něco, na co se dá koukat, asi bych nezačala být vážně zvědavá. Westerny a já? Nevidím žádné spojení! A víc jak tři hodiny? Ne... to nedám. Nicméně... bylo to dobrý. Neříkám, že jsem se z toho posadila na zadek a že si ten film zvonu podívám dřív jak za pár let, ale rozhodně je to film, který stojí za to vidět (a třeba i jen jednou). Brečela jsem asi tak čtyřikrát, napětí, které jsem prožívala hlavně na začátku mi způsobovalo až husí kůži a taky jsem si děsně zamilovala Cheyenna (SPOILER: Ten konec to mělo být jako co?! Sprostá hra na city!) // Hodně lidí tu chválí hudbu, já se musím přiznat, že mě chvílemi rušila (ale dost možná za to může prostě jen známá verze (jen tuším) Věry Špinarový?, kterou jsem si nikdy nezamilovala). Ten člověk, co mi film doporučil (jen tak mezi řečí) mi řekl, že tam ani tak nejde o děj, jako ty... momenty. Tak jsem byla zvědavá. No, a ty "momenty"... jó ty byly.

Demolition Man (1993)

Podle mě je to prostě perfektní. Snipes je skvělej záporák a Stallone tomu taky pěkně dává. Takže, i když to není bůh ví jakej trhák, dávám za pět.

Jamie vaří doma (2007) (pořad)

I když jsem měla zezačátku problém s Jamieho pusou... a tím jak vypadá, když mluví, tak jsem si po třech dílech uvědomila, že to už vůbec nevnímám. Tenhle pořad je prostě pohodový, skoro je mi vždycky líto, že díl končí. Skvělý prostředí, líbí se mi jak Jamie vyzdvihuje jednotlivé suroviny, jeho lehkost a přirozenost. Paráda. A Brian je taky sympaťák. :)

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Můžu se dívat stále a dokola... a stejně mě ten film nejspíš nikdy neomrzí. Velký bonus pro mě - pan Plachta. ,,Tak co je to zase za berptání? Co to dnes máte? Co je to s vámi. Peterko. Vždyť vy ani dnes nečtete. Proč nečtete, Peterko? Kde máte třetí díl Žlutého ďábla?" - ,,Prosím nemám. Prosím, jsem dneska jaksi nesvůj." - ,,Zklamal jsi mě, šejku Peterko!"

Sedm statečných (1960)

Westerny opravdu nevyhledávám... ale pokud se jedná o Sedm statečných... pusťte to tam!!