Bezvadíkyještěprosím (2010)

Pomalý rozjezd, podivné náhody... a ty prázdné řeči. Proboha! Snad nejhorší mi přišla dvojice hádající se, jestli se přestěhují z NY do L.A. nebo ne. Připadalo mi, že se všechny dialogy snaží spasit svět, nebo alespoň vyznít jako děsivé moudro, které vás má praštit přes obličej, abyste si uvědomili, že právě takhle to je a ne jinak (jak jste jen mohli být tak hloupí a neuvědomit si to dřív!). Zbytek se snažil o humor, který funguje jen když s ním přehnaně neplýtváte (tady opravdu neplatí fráze: Srandy není nikdy dost.) Prostě jedna dlouhá sitcomová epizoda. /// Ke konci filmu mě ale pár scén opravdu zaujalo... (pozor spoilery) bylo to: * rande Anne a Sama II., který donutí Anne zavřít oči a řekne jí, že se nemusí bát být obdivována, že si to zaslouží a že chce být tím, kdo ji bude obdivovat * rozhovor Sama s chlapem ze šílené dvojice (nezapamatovala jsem si jméno) v hospodě o tom, že je třeba všechno rozchodit * a jako poslední telefonát Anne Samovi o rande se Samem II. /// Možná jsem k tomu filmu jen moc příšná a spousta věcí mě minulo, protože se mě momentálně nijak netýkají. Ale už jen pro tyto tři scény, které se mě dotkly musím říct, že nejspíš stojí se na ten film podívat. Třeba mezi těmi prázdnými řečmi najdete pár vět (jako já), který dávají smysl.

Noc oživlých mrtvol (1968)

V dnešní době počítačových efektů a trochu jiného způsobu herectví je trochu zvláštní, že se tento snímek drží tak nahoře s hodnocením. A všechny řeči o tom, že by to mohlo být z jakési nostalgie, kdy pro horový svět tento snímek znamenal trochu víc, než další snímek z řady, ať ztichnou. Podle mě je tento snímek pořád aktuální kvůli své tísnivé atmosféře, kterou dokáže vyvolat a díky níž se máte chuť dívat až do konce. Neříkám, že ho musím vidět i podruhé, ale rozhodně si myslím, že neztratíte čas, když mu věnujete jeden večer. A pokud jste znalí dobových reálií, nebo trochu pohledáte na internetu, můžete si v něm i trochu "zašťourat".

Nebe a dudy (1941)

Dívám se pokaždé, když to zahlédnu v televizním programu. Milý příběh, ve kterém je nám naservírován výborný pan Plachta, kterému tahle role sedla jak prd*l na hrnec a pan Marvan si s ním v ničem nezadá. Samozřejmě se ve výčtu dobrého obsazení nemůžu nepozastavit nad roztomilými dvojčaty aneb: ,,Nám je to jedno, nám je to jedno, my peníze nemáme. Ten kdo má peníze, ten má hezkou paní a ten kdo je nemá, ten mu chodí za ní!"

Médium (2005) (seriál)

Jelikož mě tento seriál v 95% vždycky donutí sednout na zadek a dívat se, jak to bude dál, nemůžu jinak. A to i přesto, že jednotlivé scénáře dílů jsou jak z kopíráku - sen, nedůvěra, pátrání, uvěření a (někdy jo a někdy taky ne) happy end. Nutno podotknout, že občas se sny vyrovnají leckterým hororům. Díl, kdy se Allison zdá o podivném motivačním kurzu? kde se chlápek ptá, co všechno jste schopni pro svou věc udělat, mi leží v hlavě ještě teď.

Čokoláda (2000)

Výborný film s kouzelnou atmosférou, který Vás natolik vtáhne do děje, že si ani neuvědomíte jak rychle ty dvě hodiny stopáže utečou. Juliette Binoche jako Vianne je skvělá! Nádherná a silná, stojící na molu ve svých červených botách, kdy ji severní vítr láká na další a další cesty. Roux krásný a pyšný, přesně jak to má být. A co teprve malé městečko se všemi svými lidmi, nešvary, bolestmi i radostmi, nad kterým drží pevnou ruku osamělý hrabě, který se tolik bojí přijít o svou moc. Opravdu výborné!

Fantom Paříže (2001)

Příběh byl pro mě až moc průhledný. SPOILER to, kdo je fantom, je jasné při jeho první scéně, jakož i to, že s tou smrtí Vidocqa to tak horké nebude. Spousta komentářů zde vychvaluje to, jak byl film udělaný, atmosféru... nu, atmosféra mě nějak minula a způsob natočení nijak neoslnil. Nechci říct, že je to vyloženě špatný film, ale podruhé už si ho rozhodně nepustím a proto dvě hvězdičky.

Mikulášovy patálie (2009)

Knihy miluju! A proto jsem se docela bála, jak tohle všechno dopadne. Dobře. Ačkoli mi herec, co hraje Mikuláše moc nesedí, bohatě to kompenzují Jáchym, Albín, Celestýn, Vendelín, Viktorín a úžasný Kryšpín. Účast učitele zpěvu ze Slavíků je milý bonus.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Neviděla jsem ani Harold a Maude, ani Rushmore či jiný film s kterým bych mohla sronávat a proto se mi líbil moc. Skvělá kamera, střih, dialogy, soundtrack. Člověk musí být ve střehu, protože sice máte nějaké ponětí, kam to všechno povede, ale už vám dělá problém předpovědět JAK. Prostě film podle mého gusta.

Notting Hill (1999)

Notting Hill je pohádka. Konec je sladší jak coca cola s dalšími třemi kostkami cukru a přeci jen jsem film znechuceně nevypla s pocitem, že takhle to v životě nechodí, ale spíš s myšlenkou, že jsem tomu filmu měla dát šanci už dřív. Líbilo se mi, že projednou nebyl špatný chlap a místo toho citově zmatená Anna dělala jednu botu za druhou.

Předčítač (2008)

Film mě zklamal i nezklamal. Já bych ho natočila jinak, ale to neznamená, že byl špatný. Jen mě (jako vždycky) trochu zamrzelo, že změnili určité okolnosti (oproti knize) a podle mě úplně zbytečně. Ničemu to neprospělo, jen to prostě změnili. Ale na co měnit dobrý příběh, i když jde jen o detaily? Kate Winslet je bezpochyby skvělá herečka. O tom žádná. Hana v knize na mě působila jinak, než jak ji Kate ztvárnila. Moje Hana byla mnohem tvrdší, těžkopádnější a v citech trochu animálnější. Starý a mladý Michael šli ve filmu úplně mimo mě. Nenašla jsem tam jediné pouto, které by mě je spojovalo kromě zjevného, že jak David Kross tak Ralph Fiennes hrají jednu a tutéž postavu. Takže to na mě působilo (ač jsem věděla, že to tak není) jako dva trochu jiné příběhy. Přisledování jsem si uvědomila určité věci, které mě při čtení nenapadly, nebo minuly, takže to rozhodně nebyla ztráta času.