Sunset Boulevard (1950)

Viděno někdy v odpoledním programu čt2... Od prvních minut mi bylo jasné, že tenhle film musel předběhnout dobu, působí totiž ohromně svěže i po těch dlouhých letech.

Vlajky našich otců (2006)

Trochu patetické, ale co chtít od filmu o patetické fotografii... 4 hvězdy za řemeslo a za to, že jsem se nudil jen trochu na konci.

Mluv s ní (2002)

Druhé setkání s Almodovarem. Pro mne o trochu lepší než Vše o mé matce, ale ne o moc... Emoce - to hlavní co bych od tohoto filmu čekal, nikde.

Vše o mé matce (1999)

Almodovar mne míjí. Tento film ve mne nevyvolal žádné emoce, odkoukal jsem ho a nic se nestalo.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Panoptikum kreatur - to se mi líbí. Horší je to s celkovým vyzněním a to je přiblížení se více pohádce než mýtickému temnému komiksu. Nejvíce mne zajímal vztah Abea, skoro bych řekl, že on byl ta hlavní postava.

Hořký měsíc (1992)

Chápu proč je tento film tak opěvovaný i zatracovaný. Technicky nemám co vytknout, je to výborně odvyprávěné, ale s poslední čtvrtinou filmu se nedokážu vůbec ztotožnit. Především finále na lodi mi přijde jako zbytečné, rušivé... Naštěstí má snímek celkem příjemnou stylizaci, nadhled, který z něj nedělá psychoanalýzu.

Ohnivé vozy (1981)

Krásný film, kterému ale nemůžu dát plný počet... Nevím čím to je, ale působí trochu odtažitě, celou dobu jsem měl pocit, že nejsem uprostřed děje, ale někde na tribuně... Tak možná proto.

Paříži, miluji Tě (2006)

Příjemný povídkový film. Z toho množství se mi vysloveně nelíbily jen 3 kousky a to je dobrý průměr.