Ospalá díra (1999)

Ospalá díra je pro mne jedna z trojice nejlepších hraných filmů od T.Burtona. Další je Batman se vrací a Střihoruký Edward.

Planeta opic (2001)

Nebylo to špatné, rozhodně jsem se bavil. Ale o Burtonově poetice jsem si mohl nechat jen zdát.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Naprosto dechberoucí. Myslím, že všichni kdo někdy chtěli někdy dělat loutkový celovečerní animáč, zatoužili aby vypadal takhle.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

První půle byla perfektní, druhá zapomenutelná. Spolu se Sweeney Todd - další film od Burtona, který mi stačí vidět jednou.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Obrazově (typicky Burtonovsky) úžasné. Bohužel ze začátku jsem měl jsem v hlavě myšlenku co by se stalo, kdyby Burton z tohoto muzikálu vytvořil prostě klasický film bez písniček... zřejmě by vznikl další skvělý film jako Ospalá díra. Rád bych dal plný počet, ale na Sweeneyho Todda už se zřejmě podruhé nepodívám.

Úkryt (2002)

Thriller, který má grády.

Ti druzí (2001)

Dobrý strašidelný příběh, který je pro mne jen o malinko horší než Šestý smysl.

Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge je film plný barev a příchutí. Úvodní sekvence je pro oči a uši až příliš intenzivní zážitek, poté naštěstí dojde i na klasický milostný příběh.. A ten je zajímavý, poutavě odvyprávěný. Je to všechno originální koktejl, který však mírně upadá s počtem repríz v mých očích. Přesto za plný počet.

Hranice života (2005)

Z tohoto filmu si pamatuju především výbornou formu vyprávění - zejména originální pojetí střihu mezi jednotlivými scénami. V kině jsem se dobře bavil, na dvd je to už o dost horší.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Začátek je skvostný, pastva pro oči... Poté tempo trochu zvolní a film baví podle toho nakolik jste fanoušci ujetých nápadů ve stylu starých grotesek a cartoon network.