Oko (2002)

Těžké pro mě hodnotit. Film jsem viděl v kině aniž bych tušil na co přesně jdu. První hororová scéna mě do křesla přimrazila tak, jak jsem to ještě v kině nezažil (nemocniční chodba). Měl jsem chuť z kina odejít, protože jsem si nedokázal představit, že tyto pocity budu zažívat ještě přes hodinu. Vydržel jsem a dostalo se mi inteligentního hororu, který největší děs "vyplácal" právě na onom začátku a byl jsem mu za to velice vděčný. Z kina jsem odcházel s tím, že jsem viděl pozoruhodný film. Po pár letech jsem ho viděl v tv... nevěřil jsem vlastním očím. Neširokoúhlá a dabovaná verze ubrala filmu 80%! Nikdo mi nevěřil, že jsem se u tohoto filmu bál. Tak jsem na rozpacích. Každopádně - na zážitek z kina nezapomenu, takže jistých 90%.

Kruh (2002)

Výtečný horor, u kterého jsem měl stísněný pocit - a "to je to, co potřebujeme" jak by řekl Krupka Jiří.

Terminátor (1984)

Přelomový akční film. Trochu hororové atmosféry, skvělé triky... Arnoldova životní postava.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Člověk nemůže být neovlivněný existencí dokonalých předchozích dvou dílů. Ve srovnání s nimi není trojka tak dobrá, řekl bych, že ve srovnání s nimi je dokonce průměrná. Ale pro mě je to pořád výborně udělaný akční film, který si nezaslouží míň než 5 hvězdiček.

Predátor (1987)

Skvělý film, výborná atmosféra, "tvrďácké" hlášky... Predátor je výborná postava a závěrečný souboj s Arniem patří do zlatého fondu závěrečných soubojů.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

V dětství se mi líbil nejvíc tenhle díl, ale postupně jsem si uvědomil, že 1 a 3 jsou přeci jen o trochu jinde. Ale i tak - Chrám má v sobě dost výtečných scén na to aby to bylo za 5 hvězd. Prostě Indy - největší hrdina filmového plátna všech dob.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Dobyvatelé byly nejtajemnější, Chrám nejstrašidelnější a Křížová výprava nejvtipnější a nejdojemnější... Ostatní viz. níže u pětihvězdičkových hodnocení.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ne že by se na to nedalo koukat - je tam odvedený kus dobré filmařské práce (zejména kamera, triky, střih)... ALE... Tomuhle se říká "hrubě nevyužitý potenciál". Mít k dispozici Vetřelce a Predátora (dvě nejlepší monstra moderní sci-fi mezi nimiž to jiskří víc než mezi Meg Ryan a Tomem Hanksem) a neudělat z toho výborný akční film je opravdu věc, za kterou bych režiséra zbavil funkce nadoživotí. Scénář je plochý a těch akčních scén, které by to zaplnily (na co asi v tomto filmu čekáme? Na rozhovory vědců?) je po hříchu málo. Jen čekání na první setkání obou příšer je nekonečné a zbytečné. Plus nelogičnosti, popírání věcí z obou původních filmů... No prostě - mrzí mě to...