Zbouchnutá (2007)

Velice příjemná romantická komedie.

Ratatouille (2007)

Do mého top ten animáků se vetřela krysa a drze obsadila první příčky! Čas ukáže jestli dosáhne na první místo, ale má na to dobře nakročeno. Už dlouho jsem neviděl tak krásný film. Navíc když se člověk alespoň trochu zajímá o 3d tak si může přidat dalších 5 hvězdiček. Smekám před lidma z Pixaru (už asi popáté) a jdu na to znova.

My Fair Lady (1964)

Muzikály nemusím... ale tenhle miluju.

Vetřelec ³ (1992)

Temně zlatavá dusná atmosféra evokuje první díl, akční sekvence druhý díl... Celkově je to však opět originální podívaná, stejně kvalitní jako jeho předchůdci. Pro mě tímhle snímkem končí jedna fantastická trilogie. Škoda, že ne pro studio.

Vetřelci (1986)

Akční pokračování jedničky. Film nabušený po okraj. Skvělá monstra, skvělý zvuk, střih, kamera... To je tak, když si pan "Terminator-Titanic" hraje. Závěrečná sekvence kdy spolu bojují obě "matky" patří k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec.

Vetřelec (1979)

Sci-fi horror - žánr, který dostal tímhle snímkem svoji jasnou podobu. Neuvěřitelně hutná atmosféra, parádní děj.

Transformers (2007)

Tak moc jsem se těšil, v kině si to užil, ale tohle nemůže být film za plný počet. Už to směřování k rodinnému filmu (ale to by mi vlastně tak nevadilo), ale hlavně prostřední nudná seznamovací pasáž - autoboti u baráku... to bylo k ničemu. Zkrátit, vyhodit tyhle scény a byl by to super akčňák. No nic, stejně si to pak koupím na DVD...

Hračka (1976)

Richardův nejlepší snímek. Nevím jak je to možné, ale ten film mě rozesměje i dojme pokaždé.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Celovečerní South park je pro mne ztělesnění splněného snu o nejvtipnějším animovaném filmu. Jsem u vytržení z toho jak sprostý, ale přitom inteligentní film to je... Nemám rád muzikály, ale tady je to jedna písnička lepší než druhá - a opravdu jedna z nejlepších filmových hudeb co znám. Skladba příběhu - fantazie, každá scéna je vtipná, každá má něco do sebe, nikdo tu nepřijde zkrátka. Opravdu skvělý biják.

Requiem za sen (2000)

Natočené je to skvěle, Ellen Burstyn hraje úžasně... finále je opravdu mrazivé... Jenže... Ten konec je opravdu depresivní tak, že z toho čiší scénáristická bezradnost. Postrádám tu hlavní myšlenku. Jen vyprávět smutný příběh? Dobře, ale proč? Mé oblíbené filmy tenhle problém vyřešený mají. Přesto smekám, vidět to v 15ti, tak se mi o tom bude i zdát... Myslím, že je to výborný film pro střední školy, dobrá agitka s perfektní řemeslnou stránkou věci. Obsahově si ale film nezaslouží ani ty 4 hvězdy.