Senna (2010)

A to nejsem fanoušek F1. Strhující dokument, citlivě sestavený.

Děsivé dějiny (2009) (seriál)

Skvělý pořad, který sice nesupluje dějepis, ale vtipnými scénkami dokáže vzbudit zájem o různé historické etapy. Výborná sestava komiků, skvělé parodie písniček ve stylovém provedení. Za všechny si na youtube vyhledejte určitě Pilgrim rap nebo Cleopatra song.

Ženy sobě (2011)

Kdo nezná Wiig a Rudolph ze SNL tak bude k postavám hledat přeci jen delší cestu. Já je mám hodně rád, takže jsem se na tuhle sestavu těšil a nebyl jsem zklamaný. Jen škoda, že ne všechny postavičky dostaly svůj prostor (klidně bych vyrazil absurdní postavu ztělesněnou McCarthy a dozvěděl se víc o blonďaté ženušce a naivní novomanželce). Stejně tak sráží hodnocení fekální scénka ve zkušebně šatů. I tak ale velice příjemná záležitost.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Nesmírně atmosferický film pro děti. Je to hudbou, kamerou i herci, je to vytvoření určité ideální doby.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Godzilla vs Transformers vs Top gun. Strhující byl jen úvod. Zbytek filmu člověk čeká na souboje obrů. Ty jsou sice efektní, ale celé je to jen hloupá šablona se špatnými herci říkající hloupé řeči. Vrcholem jsou pak "humorné" vědecké figurky, pes a americká japonka. Proč jen jsem v tomhle filmu nefandil lidské rase? Škoda, škoda. Film podle knihy H.P.Lovecrafta studio stoplo - a to je cena za to, že del Toro prodal duši ďáblu.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Nevím kolikrát jsem si v dětství představoval jaké by to bylo se zmenšit/zvětšit nebo cestovat časem právě jako kluci z tohoto velice příjemného seriálu. Záporáci Křečkovi v čele s J. Satinským a J. Švandovou jsou parádní.

S tebou mě baví svět (1982)

Klasika vánoční tv. A celkem právem, protože se režisérce podařilo sepsat funkční scénář a vytipovat přesné představitele hlavních i vedlejších rolí. Tento film má opravdu svoje kouzlo.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Ještě lepší než první díl, daleko filmovější a ještě zábavnější. Skvělá ústřední trojice obohacená o dědu a krásné prostředí nejen Prachovských skal. Mám rád scénu u stolu když si Tomáš Holý prozpěvuje "Horolezci, horolezkyně, horolezčata..". Takhle roztomile poťouchlého výrazu nedosáhla už žádná dětská hvězda.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tomáš Holý, František Němec a Jana Preissová vytvořili opravdu skvělou trojku, která ještě víc oživila už tak sympatický příběh. Sice film pro tv, ale za to stálice.

Muži v naději (2011)

Komedie, která se zdá být komedií jen prvních 10 minut. Film, který bere nevěru jako posilu vztahu. Film, který je legrace, legrace, úmrtí, legrace, legrace, dojetí.. Prostě tak, jako by se nic nedělo. Nadhled bych tam hledal marně, protože od upocenosti tenhle snímek dělí jen fajn kamera.