Volte mě! (2012)

Výborný úvod a pak jde křivka dolů. Konec je už opravdu velké WTF ve stylu největších hollywood klišé. A kdo nemá rád Ferrella a jeho styl humoru, tak si z mého 3 hvězdičkového hodnocení může odebrat 3 hvězdičky.

Bratři Ebenové: Folkloreček (2008) (hudební videoklip)

Skvělý song, který obsáhl "problematiku" tv šlágrů a podobných teleshopingových hrůz do vtipné zkratky. A klip parádní - zejména folklorní motivy, výpovědi účastníků a odjezd hvězd ze scény.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Fajn stylizace, ale opravdu jen pocta - ne příběh, který by přežil delší roky.

Přichází Satan! (1976)

Svůj komentář č.666 věnuji rád tomuto filmu. Omen je klasika, která ale (narozdíl od Exorcisty) stárne dost rychle. Pár scén je tu pořád fajn (zejména chůva, kříž, tabule skla atd). Malý Damien byl se svým kukučem vybraný skvěle. A vůbec je to taková příjemná záležitost na listopadový večer.

Tarzan (1999)

Zřejmě poslední dobrá klasická disneyovka. Skvělá hudba, postavy, perfektní propojení kreslené 2D a 3D animace, humor.

Zrození Planety opic (2011)

Příběh tohoto prequelu není špatný, jen by to celé mohlo být o pár minut kratší. Nechci hledat chyby, ale J. Franco je trošku nepřesvědčivý mladý vědec (ačkoliv ho mám docela rád), výrazy opic jsou často nepřirozené (ačkoliv grafika, render je na 100% úrovni). Celkově to působí opravdu jako první díl ságy, která se teprve rozjede. Mírný nadprůměr.

Olověná vesta (1987)

Kubrickův puntičkářský přístup (každý obraz skvěle nakomponovaný, sladěný...) + kongeniálně vybraný scénář funguje i u tématu války ve Vietnamu. Ikdyž tady nejde ani tak o válku jako spíš o armádu, její dril, fungování a hlavně o vojáky, kteří tím tak nějak musí projít. Živý, mrtvý, zranění nebo zmrzačení uvnitř.

Jakubův žebřík (1990)

Hororové obrazy a neméně děsivý příběh o experimentu Žebřík. Perfektní atmosferická kamera, skvělý Tim Robbins. Kvůli zobrazení nejrůznějších nočních můr je tento snímek dost často zmiňovaný v top hororech. Docela právem.

Mrňous a čarodějnice (1980)

"Ten nejmenší ještě nespíííí". Marie Rosůlková namluvila tenhle pohádkový horor naprosto skvěle.

Hitler a holocaust (2000) (seriál)

V těchto dokumentech obvykle mluví oběti, nebo potomci obětí. Vždy je to nesmírně sugestivní a vždy jde o strhující příběhy. Tady se ke slovu dostávají ale i lidé z druhé strany. Ať už to jsou vojáci, kteří litují, že něčeho takového byli svědky, nebo se přímo zúčastňovali zvěrstev, je důležité tyto výpovědi z jejich úst slyšet. Výborně zpracovaný cyklus o kapitole lidských dějin, která nesmí být zapomenuta.