Hamburger Hill (1987)

(priblblo sa usmievam) Prvý vojnový film s témou vietnamskej vojny čo som videl. Akoby to bolo včera čo sme na to s otcom čumeli na PRO7 a ja som mu prekladal dialógy. Záhul :) A film? Nemá až takú hustú atmosféru ako Čata a v začiatku občas nudí, ale ako náhle dôjde k samotnému dobývaniu kopca idú všetky nedostatky bokom. Surové vietnamské peklo.

Tváří v tvář (1997)

Rozhodne to najlepšie čo Woo za veľkou mlákou natočil a jeden z mojich najobľúbenejších akčných filmov.

Skála (1996)

V kine päťhviezdičková záležitosť, pri opakovanej projekcii už len slušná zábava.

Živý terč (1993)

Najlepší Van Damme, priemerný Woo.

Ochránce (2005)

Kompletná zbierka klišé alebo "Ako natočiť pozerateľnú rodinnú sračku."

50x a stále poprvé (2004)

Viem, že ten film nie je dokonalý ale ja som sa neskutočne bavil od začiatku do konca. V závere som navyše stihol uroniť aj nejakú tú slzu. Videné trikrát a rozhodne nie posledný.

Pat a Mat (1979) (seriál)

V prvom momente som flákol nekompromisne za päť, ale potom mi docvaklo, že seriál obsahuje aj nejaké tie priemerné až slabé časti a tých nadupaných je pomenej. Našťastie prevláda viac vydarených dielov čo týmto dvom popleteným majstrom zaručuje širokú obľúbenosť rovnako medzi deťmi ako aj dospelými.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Mal som ten seriál rád a teraz, keď ho pozerám so svojimi malými dcérami, zisťujem, že sa na tom nič nezmenilo.

Krakatice (1996) (TV film)

Najskôr som Čeľuste videl a až potom na vojne čítal. Nárez! Vtedy som v tamojšej knižnici našiel ďalšiu Benchleyho knihu a to Beštia (Beast). V podstate ide o ten istý príbeh, iba zuby sa vymenili za chápadlá. Na televíznu adaptáciu obstojné.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Absolútna kópia prvého dielu, zmenilo sa iba prostredie. Ale ešte stále celkom zábavné a to je podstatné.